«اینجا زندان است»؛‌ روایت خبرنگار تسنیم از حضور 2 روزه در اوین- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 85 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اینجا زندان است روایت خبرنگار تسنیم از حضور ۲ روزه در زندان_اوین: افراد مشهوری در بند ۴ حضور دارند از آقای «الف. ط» گرفته تا متهمان یا محکومان پرونده پتروشیمی، محیط زیست و «و»، «خ» که می‌گویند شاخ اینستاگرام بوده؛ اینها زندان را طور دیگری روایت می‌کنند

: "بازداشتگاه اوین " این نشان‌ سَر‌در ساختمانی قدیمی‌ در یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران‌ است که به "زندان اوین" مشهور است.

به‌ عنوان خبرنگار همواره تصور می‌کردم که روایت جریانات معاند از "زندان اوین" تا حدودی واقعی اما اغراق‌آمیز است؛ یعنی بزرگ‌نمایی و وارونه‌نمایی از یک واقعیت. حضور در زندان و بازدید از بخش‌های مختلف آن برای روایت‌گری واقعی، جذابیت‌های خاص خودش را دارد. آن‌هم برای کسی‌ که به آنجا دعوت شده و ورود و خروجش ارادی است! از دیدار با مددجویان گرفته تا بازدید از اندرزگاه‌ها و محل‌ ویژه‌‌ ملاقات و بخش قرنطیه کرونایی.

2. دفتر رئیس در اوین. تقریباً اولین ساختمان متعلق به دفتر رئیس است. «رئیس»ی که در عین اقتدار، با زندانیان رفاقت دارد و می‌گوید زندانی، میهمان ماست تا اصلاح و بازاجتماعی‌ شود. مشکلات خاص خودش را دارد. نامه خانم سپیده قلیان خطاب به رئیس زندان روی میزش بود، درخواست مواد اولیه برای پختن کیک جهت تولد یکی از اعضای خانواده، که در ذیل آن پاراف کرده "مساعدت شود".

و اما حرف آخر، ما خودمان هم شاید نمی‌توانستیم این‌قدر زندان‌، اندرزگاه‌ها و بندهای زندان را تمیز و مرتب منعکس کنیم. برای انتشار چند اشتباه که از سوی مامورین سر زده، لطف بزرگی کرده و تمیزی اوین را به همگان نشان دادند. ما تصاویر زیادی داریم که... خانم "ن. م" خودش را به شیشه نگهبانی می‌کوبد و دستش خونی می‌شود؛ خون ریخته شده به زمین را طور دیگر روایت می‌کنند.

5. آموزش در اوین. از آموزش زبان انگلیسی - اسپانیولی گرفته تا کارگاه منبت‌کاری و مکانیکی. در طبقه اول، اندرزگاه 4 و در جنب‌ کتاب‌‌خانه مجلل و بزرگش که بیش از 10 هزار جلد کتاب دارد. کلاس‌های روزانه برای مددجویان برقرار است؛ از کلاس زبان انگلیسی و اسپانیولی گرفته تا آموزش‌های تخصصی مثل مکانیکی! "می‌گفت 6 ماه است که در اوین زبان انگلیسی را شروع کرده و به سطح قابل قبولی رسانده است." اساتید زبان، از اساتید زبان دانشگاه بودند. البته برخی مددجویانی که به زبان آشنایی دارند نیز همراهی می‌کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بخشهایی از گزارش با اندکی تفسیر 1. سپیده قلیان ماههاست که از زندان اوین به زندان آبادان منتقل شده اما درخواست او برای مواد اولیه کیک، هنوز روی میز رئیس زندان اوین در تهران است! خبرنگار از حجم و تنوع نامه ها، روی میز رئیس زندان سخن می گوید اگر ایشان ماشین امضا هم بود باز هم نمی شد

مازنداپهارادانشگاه می کنیم .امام خمینی.حالا هراستاد دانشگاهی که درجه بالاتری درکشور یاجهان دارد دراوین است جالب نیست؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خاموشی‌های زنجیره‌ای در ونزوئلا؛ وزیر نیرو: در حال جنگ با تروریست‌ها در جبهه برق هستیموزیر نیروی ونزوئلا از رخداد یک حمله تروریستی به شبکه برق این کشور خبر داد که در نتیجه آن بخش‌های قابل توجهی از مرکز کشور از جمله پایتخت را غرق خاموشی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش پانزدهمین جلسه دادگاه حمید نوری؛ روایت رمضان فتحی از اعدام‌های تابستان ۶۷ در اوین🔺 پانزدهمین جلسه دادگاه حمید_نوری متهم به مشارکت در اعدام‌های تابستان ۶۷ روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر)، با ادای شهادت رمضان_فتحی، هفتمین شاهد این دادخواهی، در استکهلم سوئد برگزار شد. ⬇بیشتر بخوانید: دادگاه دژخیم حمید_نوری در استکهلم قطعا مقدمه محاکمه همه سران جنایتکار نظام پلید آخوندی از جمله خامنه‌ای، رئیسی_جلاد۶۷ و اژه‌ای به اتهام جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی، در دادگاه‌های بین‌المللی و یا در ایران آزاد فردا خواهد شد. ProsecuteRaisiNOW یه دادگاه و یک ایرانی: در ایران صاحب کرسی و به اصطلاح توجیه شده. خارج از ایران مجرم. من: داخل ایران مثلا مجرم.. نتیجه:... ایرانیها هم که مهم نیستن واسم. خوشحالم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کمپ پناهندگان در کابل / افغانستان - 1- عکس خبری تسنیم | Tasnimکمپ پناهندگان در کابل از حدود دو ماه پیش که کمپ پناهندگان پارک آزادی شمال شرق در افغانستان شروع به فعالیت کرد تا به حال پذیرای ۱۲۰۰۰ نفر از پناهجویان از ولایات قندوز و بغلان و بخارو پنجشیر بوده است افغانستان_از_نمای_نزدیک گزارش تصویری:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در 20 غرفه بازار گل محلاتی + فیلم و تصاویر- اخبار حوادث - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim🎥 آتش‌سوزی در ۲۰ غرفه بازار گل محلاتی سخنگوی آتش‌نشانی تهران: ظهر امروز سقف تعدادی از غرفه‌ها که با مواد اولیه همچون مصالح شیروانی و داربست پوشیده شده بود، آتش گرفت جمعیت زیادی در بازار گل وجود داشت اما خوشبختانه آسیبی به آنها وارد نشد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

یمن| سرنگونی پهپاد جاسوسی عربستان در «صعده»- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسرنگونی پهپاد جاسوسی عربستان در صعده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی عربستان سعودی در صعده شدند توی افغانستان ایران نیرو نمیفرسته که از مظلوم دفاع کنه چون میشه جنگ‌شیعه و سنی ولی توی یمن مشکلی نیست
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آسمان صاف در بیشتر مناطق کشور/ باد و گرد و غبار در انتظار استان‌های شرقیآسمان صاف در بیشتر مناطق کشور باد و گرد و غبار در انتظار استان‌های شرقی مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به حاکمیت جوی ‌پایدار در کشور، از وزش باد شدید به‌همراه خیزش گردوخاک در نوار شرقی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »