بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران با آژانس برای جلوگیری از صدور قطعنامه توافق کرده است

24/06/1400 07:45 ق.ظ

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران با آژانس برای جلوگیری از صدور قطعنامه شورای امنیت توافق کرده است العربيه_فارسى

«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» می‌گوید در حالی که بر اساس برآورد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تنها یک ماه تا تولید بمب اتم فاصله دارد، مقامات این کشور بر اساس گزارش «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»، سه‌شنبه 14 سپتامبر 2021، ایران با پریدن از روی مراحل غنی‌سازی معمولی‌، درس‌های مهمی برای تولید اورانیوم به منظور ساخت سلاح‌های هسته‌ای آموخته است.

آنها غنی‌سازی را از زیر پنج درصد آغاز می‌کنند، و بدون اینکه مراحل میانی را طی کنند، مستقیما به غنی‌سازی شصت‌درصدی می‌رسند.ایران در مجموع 200 گرم فلز اورانیوم غنی‌شده نزدیک به 20 درصد تولید کرده است. به‌رغم ادعاهای مقامات این کشور مبنی بر «استفاده صلح‌آمیز» از تکنولوژی هسته‌ای، توسعهٔ فلز اورانیوم توسط ایران امری نگران‌کننده است، زیرا تولید فلز گامی کلیدی در ساخت سلاح هسته‌ای است.

ایران یک آبشار جدید سانتریفیوژ پیشرفته برای غنی‌سازی اورانیوم تا شصت درصد به کار گرفته است، و در حال توسعه اورانیوم غنی‌شده بیست‌درصدی خود در قالب «هگزافلوراید اورانیوم» است. بدین ترتیب، ایران می‌تواند ظرف یک ماه اورانیوم غنی‌شدهٔ کافی برای بمب اول، ظرف سه ماه برای بمب دوم، و ظرف پنج ماه برای بمب سوم تولید کند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دفاع بلینکن از خروج آمریکا از افغانستان در نشست مجلس نمایندگان | DW | 14.09.2021خروج نابسامان و شتابزده سربازان آمریکایی از افغانستان سبب شد که دولت جو بایدن با بحرانی سخت روبرو شود. آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا مقابل انتقادات شدید نمایندگان از عملکرد دولت ایالات متحده در این راستا دفاع کرد. خروج شتاب زده؟ دروغ که شاخ و دم ندارد مردم ببینند و بفهمند دو سال است که با طالبان به توافق رسیده اید و دقیقا این کارتان هم در هماهنگی کامل با طالبان بود با این نوع خروج خواستید مردم را گول بزنید مگر شما از طالبان ترس دارید؟ اگر این خروج تان باترس بوده که کلاه امریکا پس معرکه‌ست خروج تان در هماهنگی کامل با طالبان بود دروغ کافی نیست؟ طالبان را در توافقی ننگین به قدرت رساندین حالا حرف مفت هم می زنید خروج نابسامان و شتابزده نبود چرا؟ زیرا برنامه ریزی شده بود دلیل نمونه ای از حمله طالبان به سفارت امریکا نبود نمونه ای از کشته شدن امریکا در درگیری نبود نمونه ای از انهدام هواپیمای امریکایی نبود شتابان زمانی است که شما نتوانید منظم کار کنید بسیار منظم خارج شدند و با خود بردند...

استقبال اتحادیه اروپا از توافق بین آژانس و جمهوری اسلامی | DW | 13.09.2021مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافق خود با ایران را عاجل‌ترین گام خواند و بر الزام ادامه مذاکرات تاکید کرد. اتحادیه اروپا و همچنین روسیه نیز از احتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین استقبال کردند.

استقبال اروپا از حضور گروسی در تهران؛ مدیرکل آژانس در فرودگاه وین: سفر بسیار سازنده داشتممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه سفر بسیار مفیدی به تهران داشته تاکید کرد بار دیگر و به زودی به ایران خواهد رفت تا با مقام‌های ایرانی دیدار و گفتگو کند. دقیقا تموم مدیران کل آژانس انرژی اتمی مثل گربه هستند از هر ارتفاعی بندازیش اون پایین چهار دست‌و پا میان پایین حالا یک هفته دیگه دوباره اعلام میکنه که مقدار اورانیوم غنی شده ایران از حد مجاز گذشته

پزشکیان: آمار واقعی فوتی‌های روزانه کرونا در ایران بالاتر از 1500 نفر استعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران گفت که آمار واقعی مرگ و‌ میر روزانه در اثر ابتلا به کرونا در این کشور بالاتر از 1500 نفر است. - خبرگزاری آناتولی در پرونده گزارش مرگ خیلی از افراد کرونایی، علت مرگ را با عناوینی چون عفونت ... غیره درج می نمایند تا آمار رسمی مرگ و میر ناشی از کرونا را پایین قلمداد کنند.

دیپلمات روس: سیگنال‌های دلگرم کننده‌ای از ایران می‌رسددیپلمات روس: سیگنال‌های دلگرم کننده‌ای از ایران می‌رسد نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره از سرگیری مذاکرات وین، آن را دلگرم‌کننده خواند و گفت زمان آن رسیده است که به میز مذاکره بازگردیم. این یارو اون عقب مونده ای نیست که از یک سال پیش میگه فردا برجام احیا میشه؟ درواقع سیگنالها را روسیه میده خخخخخخخ سياست كلي نظام جمبولي اخوندي رو پوتين تعيين ميكنه حالا اينا خودشون گفتن اينطور بگو بعد اومده ميگه دلگرم كننده هست😂😂😂😂😂😂😂😂😂

کره شمالی از آزمایش موفقیت‌آمیز نوع جدیدی از موشک کروز خبر داد | DW | 13.09.2021پس از گذشت چند ماه کره شمالی بار دیگر از یک آزمایش موشکی جدید کرد؛ موضوعی که نگرانی ناظران را در پی داشته است. این بار نیز، آکادمی دانش دفاعی کره شمالی یک موشک کروز را آزمایش کرده است.

اخیرا به آژانس اجازه دادند بازرسی تاسیسات هسته‌ای ایران را از سر بگیرد، تنها به این دلیل که می‌خواستند از صدور احتمالیِ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه خود در جریان نشست شورای حکام آژانس که هم‌اکنون در وین در جریان است جلوگیری کنند.

بر اساس گزارش «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»، سه‌شنبه 14 سپتامبر 2021، ایران با پریدن از روی مراحل غنی‌سازی معمولی‌، درس‌های مهمی برای تولید اورانیوم به منظور ساخت سلاح‌های هسته‌ای آموخته است. آنها غنی‌سازی را از زیر پنج درصد آغاز می‌کنند، و بدون اینکه مراحل میانی را طی کنند، مستقیما به غنی‌سازی شصت‌درصدی می‌رسند.ایران در مجموع 200 گرم فلز اورانیوم غنی‌شده نزدیک به 20 درصد تولید کرده است. به‌رغم ادعاهای مقامات این کشور مبنی بر «استفاده صلح‌آمیز» از تکنولوژی هسته‌ای، توسعهٔ فلز اورانیوم توسط ایران امری نگران‌کننده است، زیرا تولید فلز گامی کلیدی در ساخت سلاح هسته‌ای است.

ایران یک آبشار جدید سانتریفیوژ پیشرفته برای غنی‌سازی اورانیوم تا شصت درصد به کار گرفته است، و در حال توسعه اورانیوم غنی‌شده بیست‌درصدی خود در قالب «هگزافلوراید اورانیوم» است. بدین ترتیب، ایران می‌تواند ظرف یک ماه اورانیوم غنی‌شدهٔ کافی برای بمب اول، ظرف سه ماه برای بمب دوم، و ظرف پنج ماه برای بمب سوم تولید کند.

«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» نتیجه می‌گیرد که با توجه به وقفه طولانی که در دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به داده‌های نظارتی تاسیسات هسته‌ای ایران ایجاد شده، احتمالاً این داده‌ها دچار «شکاف‌های جدی»، به ویژه درباره تولید و مونتاژ سانتریفیوژها شده‌اند. بنابراین، علی‌رغم تعهد جدید ایران به آژانس برای نظارت بر تاسیسات هسته‌ای‌اش، فرایند «راستی‌آزمایی» می‌تواند با مشکلات‌ عمده‌ای روبرو شود، که احتمالاً توانایی آژانس برای کنترل فعالیت‌های هسته‌ای تسلیحاتی ایران را از بین ببرد.