گزارش توییتری وزیر امور خارجه از نشست دوم همسایگان افغانستان در تهران

05/08/1400 07:25:00 ب.ظ

گزارش توییتری وزیر امور خارجه از نشست دوم همسایگان افغانستان در تهران

گزارش توییتری وزیر امور خارجه از نشست دوم همسایگان افغانستان در تهران

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان + روسیه در تهران گفت: پیام این کنفرانس روشن است؛ صلح تنها از دولت فراگیر و احترام به خواست مردم افغانستان برمی‌آید.

پیام این کنفرانس روشن است: صلح تنها از دولت فراگیر و احترام به خواست مردم افغانستان برمی‌آید.آینده افغانستان و منطقه ما در میان است. ایران و پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، چین، ترکمنستان و روسیه برای کمک به مردم افغانستان آماده هستند.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

معاون وزیر امور خارجه ایران برای بررسی مذاکرات احیای برجام راهی بروکسل می‌شود🔺معاون وزیر امور خارجه ایران برای بررسی مذاکرات احیای برجام راهی بروکسل می‌شود آقای باقری کنی دوشنبه سوم آبان در پیامی در توئیتر نوشت، روز چهارشنبه (پنجم آبان) با هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در بروکسل ملاقات می‌کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: مملکت داره خانوادگی اداره میشه صد رحمت به حکومت پهلوی! باقری کنی کیه؟ برادر داماد سیدعلیشاه !!

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بلاروسامیرعبداللهیان در گفتگوی با وزیرخارجه بلاروس با بیان اینکه اخبار نگران‌کننده‌ای از وضعیت اتباع ایران در فضای مجازی منتشر شده است، همکاری حداکثری بلاروس خصوصا مرزبانی این کشور جهت کمک به آن‌ها را خواستار شد.

در دیدار وزیران‌ امور خارجه ایران و تاجیکستان چه گذشت؟وزرای خارجه ایران و تاجیکستان آخرین تحولات روابط دو کشور خصوصا در حوزه‌های اقتصادی، روابط سیاسی و همکاری‌های فرهنگی، را مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار دادند

آئین معارفه نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستانامیرعبداللهیان در آئین معارفه نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با تاکید بر تسلط حسن کاظمی قمی بر حوزه افغانستان و حضور و استقرار ایشان در مجموعه وزارت امور خارجه، ابراز امیدواری کرد این انتخاب تکمیل کننده روند درست اتخاذ شده در مورد افغانستان باشد. دوربین در اولیته، بقیه‌ش مهم نیست!

آغاز نشست وزرای خارجه «کشورهای همسایه افغانستان» در تهراننشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان به میزبانی ایران در پایتخت این کشور آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی ایران بی عرضه صلاحیت برگزاری این مراسم نداره

معاون وزیر خارجه ایران: توافق کردیم که مذاکرات پیش از پایان نوامبر آغاز شودوزیر امور خارجه ایران می‌گوید که تهران با برگزاری جلسه مشترک با نمایندگان فرانسه، آلمان و بریتانیا مخالف است و تنها مذاکرات دوجانبه یا گفتگوها در چهارچوب ۱+۴ را قبول دارد.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «مفتخرم که میزبان نشست بسیار سازنده همسایگان افغانستان بودم.اشتراک چاپ علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در پیامی اعلام کرد که چهارشنبه این هفته در بروکسل در مورد مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام، گفت‌وگو می‌کند.دکتر امیرعبدالهیان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت این اتباع ایران نگرانی جدی دارد، همکاری انسان‌دوستانه مقامات کنسولی و مرزبانی بلاروس جهت یافتن و ارائه‌های کمک‌های درمانی به این افراد و تسهیل دسترسی سفارت ایران به آنان جهت بازگشت آن‌ها به ایران را خواستار شد.به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه ایران در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی شایسته تاجیکستان در برگزاری اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای، با حضور هیات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران به ریاست رییس جمهور کشورمان و توافقات مهم انجام شده فیمابین روسای جمهور دو کشور، بر ضرورت گسترش همکاریها در تمامی زمینه ها تاکید کرد و وزارت خانه های امور خارجه دو کشور را عامل تحرک بخشی به روابط و خصوصا عملیاتی کردن اسناد امضا شده بین دو کشور دانست.

پیام این کنفرانس روشن است: صلح تنها از دولت فراگیر و احترام به خواست مردم افغانستان برمی‌آید. آینده افغانستان و منطقه ما در میان است. معاون وزیر خارجه ایران در این پیام نوشت که ایران مصمم به انجام مذاکرات برای لغو «کامل و موثر» تحریم‌ها، تضمین «عادی‌سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران» و «ضمانت‌های معتبر برای عدم بدعهدی بیشتر» است. ایران و پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، چین، ترکمنستان و روسیه برای کمک به مردم افغانستان آماده هستند. وزیر خارجه بلاروس با بیان اینکه لازم است اطلاعات بیشتری در خصوص موقعیت مکانی این افراد به دست بیاید، اطمینان داد که بلافاصله و به فوریت مجددا در این خصوص از مراجع ذی‌ربط استعلام نماید.» انتهای پیام . ایران و ایالات متحده شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا در وین انجام داده است که در خرداد ماه به دلیل انتخابات ریاست جمهوری ایران متوقف شد.