آئین معارفه نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان

03/08/1400 09:16 ب.ظ

امیرعبداللهیان در آئین معارفه نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با تاکید بر تسلط حسن کاظمی قمی بر حوزه افغانستان و حضور و استقرار ایشان در مجموعه وزارت امور خارجه، ابراز امیدواری کرد این انتخاب تکمیل کننده روند درست اتخاذ شده در مورد افغانستان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیین معارفه حسن کاظمی قمی نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان و تقدیر از زحمات محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان با حضور حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیین معارفه حسن کاظمی قمی نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان و تقدیر از زحمات محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان با حضور حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید. در این مراسم که معاونین و مدیران وزارت امور خارجه و برخی شخصیت های کشوری و لشکری حضور داشتند ، امیرعبداللهیان ضمن تشکر از خدمات ارزنده محمد ابراهیم طاهریان، با اشاره به سوابق دیپلماتیک حسن کاظمی قمی به عنوان سفیر ایران در عراق و سرکنسول ایران در هرات، از وی به عنوان انتخابی شایسته توسط رئیس جمهور نام برد. حسن کاظمی قمی نیز در این مراسم با اشاره به اقدام رئیس جمهور در انتصاب نماینده ویژه افغانستان از نگاه راهبردی دولت سیزدهم به موضوع افغانستان سخن گفت و استفاده از همه ظرفیت‌های منطقه ای و بین المللی برای ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان و ایجاد دولت فراگیر در این کشور و برنامه ریزی برای اجرای نقشه راه همه جانبه در خصوص افغانستان را از برنامه های خود برشمرد.

ادامه مطلب:
PadDolat »

دوربین در اولیته، بقیه‌ش مهم نیست!

دیدار سفیر ایران در کابل با وزیر خارجه طالبان؛ ایران «آماده سرمایه‌گذاری» در افغانستان است🔺 سفیر ایران در کایل در این دیدار، که گفته می‌شود به درخواست طالبان انجام شده، از مشکلات اقتصادی با عنوان «دشمن مشترک ایران و افغانستان» یاد کرده و گفته ایران آماده سرمایه‌گذاری در افغانستان است. ⬇ بیشتر بخوانید: پس راه باز شد که ایشالا مشکلات اقتصادی افغانستان حل شود زیرا به هر کجا ایران پا به میدان گذارد، دشمنان ثروتمند ایران دور نیستند، سریع پا به میدان گذاشته تا از رقیب خویش پس نمانند بعد از مازوت ایرانی به لبنان، لبنان دو شبه دولتدار شد، انگار که مشکل دولتسازی هیچگاه نداشتن جمهوری اسلامی همواره بر ایجاد صلح میان افغانها تلاش کرده‌. از انصاف دور نباشیم ایران امنیتش را در ابادی و امنیت در افغانستان می داند و برای آن کوشش می کند. نقش مثبت و سازنده ایران در کنار ملت افغانستان را نباید نادیده گرفت. قطعا دوستی دو ملت ایران و افغانستان در تضاد با منافع بسیاری از کشورهای غربی و منطقه خاورمیانه است و ثبات و آرامش را نمی خواهند.

طرح کار در ازای گندم در افغانستانطالبان برای پرداخت حقوق کارگران و مهندسان طرح کار در ازای گندم را آغاز می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

فعالیت آموزشگاه خوشنویسی در کابل با وجود شرایط سخت افغانستانبا وجود شرایط سخت کنونی و تحولات اخیر در افغانستان، یک آموزشگاه خوشنویسی در کابل به آموزش کودکان علاقمند به خطاطی ادامه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

گروه طالبان به نشست همسایگان افغانستان در تهران دعوت نشده است | DW | 24.10.2021تهران میزبان نشستی با حضور وزیران خارجه چهار کشور همسایه افغانستان و شرکت مجازی مقامات چین و روسیه خواهد بود. سخنگوی طالبان می‌گوید آنها در نشست شرکت نمی‌کنند، رسانه‌های ایران اما نوشته‌اند طالبان به نشست دعوت نشده‌‌اند.

اتحادیه اروپا تا یک ماه دیگر دفتر نمایندگی دیپلماتیک خود را در افغانستان باز خواهد کردبروکسل می‌گوید برای انجام مذاکرات در موضوعات حقوق بشری و پایبند کردن جنگجویان طالبان به تعهدات خود در جلوگیری از تبدیل مجدد این کشور به صادر کننده تروریسم همچنین جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی، باید در افغانستان حضور داشته باشد. The betrayal of the Afghan people and citizens that wanted to live in freedom is real. They are STILL getting tortured and killed by this Taliban regime, the regime that suddenly is welcomed more and more to the Free Western world. Yes, you need to look forward, but Taliban kill! جامعه بین المللی حکومت طالبان را به رسمیت بشناسند پول های منجمد شده از طرف آمریکا آزاد شود تا حکومت طالبان بتوانند خائنین وطن دزدان را به محاکمه بکشانند. بالای ط ب ب اعتماد نکنید چون اینها فرهنگ خود کفان دارند خون انسان برابر آب نزد اینها ارزش ندارد اینها نسل در نسل وحشی استن احترام به انسان قایل نیستن

هشدار سازمان ملل درباره بحران گرسنگی در افغانستان | DW | 25.10.2021در آستانه فصل زمستان، بحران گرسنگی می‌رود که افغانستان را با وضعیت مشابه یمن و سوریه رویارو کند. سازمان ملل می‌گوید هم‌اکنون نیمی از جمعیت کشور مواد غذایی کافی ندارند. طالبان برنامه گندم در ازای کار را اجرا می‌کند. یا الله رحم کوو امریکا اموال و پولهای مردم افغانستان را ربوده تا باقی مردم را از گرسنگی قتل عام کند.