گزارش اختصاصی؛ اقلیت‌ها، هدف هکرهای حکومتی

30/06/1399 04:27:00 ب.ظ

گروهی از پژوهشگران امنیت_سایبری می‌گویند هکرهای وابسته به حکومت ایران از سال ۲۰۱۸ تاکنون،با استفاده از روش‌های ویژه نفوذ سایبری، به اطلاعات موجود روی رایانه شخصی و تلفن همراه تعداد زیادی از فعالان اقلیتهای_مذهبی دست یافته‌ان. گزارشی از اشکان_خسروپور

یکی از قربانیان این حمله سایبری در گفت‌وگوی اختصاصی با «ایران‌وایر»، از چگونگی سرقت اطلاعاتش...

یکی از قربانیان این حمله سایبری در گفت‌وگوی اختصاصی با «ایران‌وایر»، از چگونگی سرقت اطلاعاتش می‌گوید. «امیر رشیدی»، محقق امنیت اینترنت، که درباره این حمله پژوهش کرده است، جزییات بیشتری را در این باره ارائه می‌کند.

بیش از صد دستگاه آلوده؛ دراویش و فعالان اقلیت‌ در صدر فعالیت گروه هکرها از فوریه ۲۰۱۸ تا امروز تحت نظر یک گروه از محققان امنیت سایبری است. بررسی این گروه که اخیرا منتشر شده است، نشان می‌دهد این حمله‌ها از طریق روش‌های متعددی از جمله، ارسال و نصب فایل‌های آلوده روی رایانه شخصی کاربران انجام می‌شده است. این برنامه‌ها با روش‌هایی از جمله دریافت اسکرین‌شات از رایانه قربانی، فعالیت‌های او را تحت نظر می‌گرفتند.

در برخی دیگر از حملات، سایت‌هایی طراحی شده بودند تا با استفاده از حملات موسوم به فیشینگ، اطلاعات قربانی را سرقت کنند. در حمله فیشینگ، قربانی به فضای جعلی هدایت می‌شود که مشابه وب‌سایت مورد نیاز او طراحی شده است. از این طریق اطلاعاتی مثل رمزهای عبور قربانی قابل دریافت هستند. در بسیاری موارد، فرد متوجه نمی‌شود که مورد حمله قرار گرفته است. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گزارش دولت آمریکا: جمهوری اسلامی برای بقا دست به هر اقدامی می‌زنددولت آمریکا با انتشار گزارشی تفصیلی تحت عنوان «شرح فعالیت‌های مخرب رژیم یاغی ایران»، جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم، برنامه موشکی، فعالیت‌‌های مالی غیرقانونی، تهدید امنیت دریایی‌و امنیت سایبری، نقض حقوق‌‌بشر و سواستفاده از محیط‌زیست متهم کرد.

گزارش وزارت خارجه آمریکا از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران؛ پمپئو: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند🔺گزارش وزارت خارجه آمریکا از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران؛ پمپئو: بزرگترین قربانیان جمهوری_اسلامی مردم ایران هستند ⚡️وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در گزارشی به شرح فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش علیه کشورهای منطقه و مردم ایران پرداخت. دليل عمده اش هم شما( امريكا) است.! مگر قرار نبود اسراييل تنها فقط پايگاهي نظامي براي امريكا باشه؟! ورق برگشت و معلوم شد كه امريكا شده پايگاه اسراييل.!

پرونده هکرهای جمهوری اسلامی روی میز اف‌بی‌آی؛ شناسایی۳ هکر ایرانی دیگر

اجاره ۵ میلیون تومانی گذرنامه برای رجیستر تلفن‌همراهتهران- ایرنا- خرید امتیاز گذرنامه (پاسپورت) برای رجیستر کردن تلفن‌همراه در ماه‌های اخیر، رونق زیادی داشته به طوری که در برخی موارد به پنج میلیون تومان نیز رسیده است، اما با توجه به نزدیک شدن به اول مهرماه و با آغاز ممنوعیت ثبت تلفن‌همراه به صورت غیر حضوری، بازار این سوءاستفاده تا مدتی کساد خواهد شد.

اختصاصی ایران‌وایر؛ نیروهای سپاه یک چوپان را در اشنویه کشتندچراااا ؟؟؟؟ برای فروش دام‌به مناطق مرزی رفته بود؟ 😅😅😅 ما به اون میگیم قاچاق دام، قاچاق برای تروریستهای پ‌کا کا ما مردم ایرانیم!! همه یکدیگر را دوست داریم مشکل شمایید khamenei_ir دست_از_سر_کردها_بردارید

گزارش دولت آمریکا: جمهوری اسلامی برای بقا دست به هر اقدامی می‌زنددولت آمریکا با انتشار گزارشی تفصیلی تحت عنوان «شرح فعالیت‌های مخرب رژیم یاغی ایران»، جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم، برنامه موشکی، فعالیت‌‌های مالی غیرقانونی، تهدید امنیت دریایی‌و امنیت سایبری، نقض حقوق‌‌بشر و سواستفاده از محیط‌زیست متهم کرد.