گزارش اختصاصی؛ اقلیت‌ها، هدف هکرهای حکومتی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گروهی از پژوهشگران امنیت_سایبری می‌گویند هکرهای وابسته به حکومت ایران از سال ۲۰۱۸ تاکنون،با استفاده از روش‌های ویژه نفوذ سایبری، به اطلاعات موجود روی رایانه شخصی و تلفن همراه تعداد زیادی از فعالان اقلیتهای_مذهبی دست یافته‌ان. گزارشی از اشکان_خسروپور

گزارش یک گروه از پژوهشگران امنیت سایبری نشان می‌دهد، هکرهای وابسته به حکومت ایران از سال ۲۰۱۸ تا کنون، با استفاده از روش‌های ویژه نفوذ سایبری، به اطلاعات موجود روی رایانه شخصی و تلفن همراه فعالان حقوق بشر، وکلا و خبرنگاران دست یافته‌اند. فعالان اقلیت‌های دینی در صدر اهداف این گروه قرار داشتند. یافته‌های این گروه نشان می‌دهد، بخشی از این فایل‌های آلوده از طریق پیام‌رسان تلگرام برای قربانی ارسال می‌شده است و در عین حال، روش‌های جدید و کم‌سابقه‌ای برای شنود قربانیان مورد استفاده قرار گرفته است.

در برخی دیگر از حملات، سایت‌هایی طراحی شده بودند تا با استفاده از حملات موسوم به فیشینگ، اطلاعات قربانی را سرقت کنند. در حمله فیشینگ، قربانی به فضای جعلی هدایت می‌شود که مشابه وب‌سایت مورد نیاز او طراحی شده است. از این طریق اطلاعاتی مثل رمزهای عبور قربانی قابل دریافت هستند. در بسیاری موارد، فرد متوجه نمی‌شود که مورد حمله قرار گرفته است.

سیستم‌عامل قربانیان این رشته حملات، اندروید یا ویندوز بوده است. آقای رشیدی در این‌ باره می‌گوید: «این‌که قربانیان از یک سیستم‌عامل خاص استفاده می‌کرد‌ه‌اند، به این معنا نیست که سیستم‌عامل‌های دیگر امن و غیر قابل نفوذ هستند. موضوع فقط این است که، این گروه خاص عمدتا روی همین سیستم‌عامل‌ها تمرکز کرده بودند.»یکی از فعالان حقوق بشر که قربانی این حملات بوده است، می‌گوید، در سال‌های گذشته بارها ایمیل‌های مشکوک دریافت کرده، اما فایل‌های داخل آن را باز نکرده بود.

امیر رشیدی، محقق امنیت رایانه، در این‌ باره ‌می‌گوید: «بررسی فعالیت این هکرها نشان می‌دهد، آن‌ها پیش از حمله، به اطلاعات قابل‌ توجهی از قربانی دسترسی داشته و می‌دانسته‌اند، او را باید چه‌طور به دانلود یا اجرای یک برنامه وادار کنند.» به گفته آقای رشیدی، «هکرها می‌دانستند که یکی از قربانیان‌شان به زبان محلی کشور سکونتش تسلط ندارد و دنبال دریافت اطلاعاتی درباره یک شرکت دولتی است. هکرها این اطلاعات را روی یک اپ فارسی پیاده می‌کردند و آن را در معرض دید قربانی می‌گذاشتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش دولت آمریکا: جمهوری اسلامی برای بقا دست به هر اقدامی می‌زنددولت آمریکا با انتشار گزارشی تفصیلی تحت عنوان «شرح فعالیت‌های مخرب رژیم یاغی ایران»، جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم، برنامه موشکی، فعالیت‌‌های مالی غیرقانونی، تهدید امنیت دریایی‌و امنیت سایبری، نقض حقوق‌‌بشر و سواستفاده از محیط‌زیست متهم کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

گزارش وزارت خارجه آمریکا از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران؛ پمپئو: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند🔺گزارش وزارت خارجه آمریکا از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران؛ پمپئو: بزرگترین قربانیان جمهوری_اسلامی مردم ایران هستند ⚡️وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در گزارشی به شرح فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش علیه کشورهای منطقه و مردم ایران پرداخت. دليل عمده اش هم شما( امريكا) است.! مگر قرار نبود اسراييل تنها فقط پايگاهي نظامي براي امريكا باشه؟! ورق برگشت و معلوم شد كه امريكا شده پايگاه اسراييل.!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پرونده هکرهای جمهوری اسلامی روی میز اف‌بی‌آی؛ شناسایی۳ هکر ایرانی دیگر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اجاره ۵ میلیون تومانی گذرنامه برای رجیستر تلفن‌همراهتهران- ایرنا- خرید امتیاز گذرنامه (پاسپورت) برای رجیستر کردن تلفن‌همراه در ماه‌های اخیر، رونق زیادی داشته به طوری که در برخی موارد به پنج میلیون تومان نیز رسیده است، اما با توجه به نزدیک شدن به اول مهرماه و با آغاز ممنوعیت ثبت تلفن‌همراه به صورت غیر حضوری، بازار این سوءاستفاده تا مدتی کساد خواهد شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اختصاصی ایران‌وایر؛ نیروهای سپاه یک چوپان را در اشنویه کشتندچراااا ؟؟؟؟ برای فروش دام‌به مناطق مرزی رفته بود؟ 😅😅😅 ما به اون میگیم قاچاق دام، قاچاق برای تروریستهای پ‌کا کا ما مردم ایرانیم!! همه یکدیگر را دوست داریم مشکل شمایید khamenei_ir دست_از_سر_کردها_بردارید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش دولت آمریکا: جمهوری اسلامی برای بقا دست به هر اقدامی می‌زنددولت آمریکا با انتشار گزارشی تفصیلی تحت عنوان «شرح فعالیت‌های مخرب رژیم یاغی ایران»، جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم، برنامه موشکی، فعالیت‌‌های مالی غیرقانونی، تهدید امنیت دریایی‌و امنیت سایبری، نقض حقوق‌‌بشر و سواستفاده از محیط‌زیست متهم کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »