گزارش دولت آمریکا: جمهوری اسلامی برای بقا دست به هر اقدامی می‌زند

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت آمریکا با انتشار گزارشی تفصیلی تحت عنوان «شرح فعالیت‌های مخرب رژیم یاغی ایران»، جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم، برنامه موشکی، فعالیت‌‌های مالی غیرقانونی، تهدید امنیت دریایی‌و امنیت سایبری، نقض حقوق‌‌بشر و سواستفاده از محیط‌زیست متهم کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با به اشتراک گذاشتن این گزارش در توییتی نوشت: «چرا جمهوری اسلامی ایران اینقدر خطرناک است؟ زیرا رژیمی متمرد است که برای حفظ قدرت و گسترش ایدئولوژی خشن و انقلابی‌اش هر کاری می‌کند.»

بخش دیگر این گزارش به توسعه موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی پرداخته و عنوان می‌کند که ایران «بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین» نیروی موشکی در خاورمیانه را در اختیار دارد و به طور مداوم در حال ارتقای برد و دقت این موشک‌هاست. همچنین بر خلاف قطعنامه‌ ۲۲۳۱ شورای امنیت در تایید برجام در سال ۲۰۱۶، ساخت و آزمایش موشک‌های ایران همچنان ادامه دارد.

وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگر گزارش خود نگرانی‌های اخیر در مورد برنامه‌ هسته‌ای ایران را تشریح کرده و عنوان می‌کند که جمهوری اسلامی تاکنون نتوانسته به چندین پرسش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌ها و ذخایر هسته ای اعلام نشده‌ خود پاسخ دهد که از جمله آنها می‌توان به عدم دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت معرفی نشده اشاره کرد.

این گزارش می‌افزاید: «جمهوری اسلامی هیچ‌گونه مخالفتی را برنمی‌تابد و به آزار کنشگران جامعه مدنی، از جمله فعالان حقوق کارگری و اقلیت‌ها ادامه می‌دهد. این رژیم همچنین شهروندان خود را از برگزاری دادگاه های منصفانه محروم کرده، برای جرایم جزئی مجازات اعدام صادر می‌کند و زندان‌های آن از نظر شکنجه و آزار زندانیان شهرت دارند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimآغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی که بیش از ۴۵ روز تا روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا باقی مانده است، رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از امروزدر ایالت‌های مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سایۀ سنگین مرگ قاضی روث گینزبرگ بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکابه ندرت مرگ شخصیتی در آمریکا تا این اندازه برای آینده این کشور مهم بوده است، چرا مرگ قاضی روث گینزبرگ مهم است و این اتفاق چه تاثیری در آینده ایالات متحده خواهد گذاشت؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا مدعی فعال شدن مکانیسم ماشه شد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimآمریکا مدعی فعال شدن مکانیسم_ماشه شد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، از جمله محدودیت تسلیحاتی احیا شدند وزیر خارجه آمریکا: اگر سازمان ملل تحریم‌ها علیه ایران را بازنگرداند، واشنگتن عواقبی را برای آن در نظر می‌گیرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گزارش وزارت خارجه آمریکا از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران؛ پمپئو: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند🔺گزارش وزارت خارجه آمریکا از فعالیت‌های مخرب رژیم ایران؛ پمپئو: بزرگترین قربانیان جمهوری_اسلامی مردم ایران هستند ⚡️وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در گزارشی به شرح فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش علیه کشورهای منطقه و مردم ایران پرداخت. دليل عمده اش هم شما( امريكا) است.! مگر قرار نبود اسراييل تنها فقط پايگاهي نظامي براي امريكا باشه؟! ورق برگشت و معلوم شد كه امريكا شده پايگاه اسراييل.!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایرانسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای خود علیه ایران مدعی شد که ترامپ به جای دادن پول به ایران، متحدان آمریکا در منطقه را تقویت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سرلشکر سلامی: قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیمفرمانده کل سپاه با اشاره به شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت‌ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت‌های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، بعدها دیدیم که تا به امروز آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند. مرگ بر ترامپ خنگ وخرفت فعلا که پدر و مادران این ملت هستند که زیر بار گرانی و فقر و فساد و جنگ طلبی شماها غلطی نمیتوانند بکنن....حرومزاده های دزد و دروغگو soltanahmadi1 چرا کرک و پشمو حذف کردی ایسنا؟! سردار واجبی ساز رو عصبانی نکن! میاد سر و کونتو یکی می کنه ها 😉😎🤣👎🖕
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »