گزارشی از وضعیت «بحرانی» زندان‌های ایران در زمان کرونا؛ جمهوری اسلامی با زندانیان «غیرمسئولانه» برخورد کرده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بنیاد برومند در گزارشی تفصیلی از زندان‌های ایران وضعیت شیوع ویروس کرونا را «بحرانی» توصیف کرده و می‌گوید که جمهوری اسلامی با زیرپا گذاشتن تعهدات بین‌المللی در حق حیات و حق برخورداری از سلامت زندانیان «کاملاً غیرمسئولانه» رفتار می‌کند.

رویا برومند، مدیر اجرایی بنیاد برومند، درباره راهکارهای اجرایی برای واداشتن مقامات جمهوری اسلامی برای بروز یک بحران انسانی در زندان‌های ایران به صدای آمریکا می‌گوید: «مقامات کشورهای دموکراتیک باید در مورد زندان‌ها و وضعیت زندانیان صحبت کنند و بهانه‌های ایران را قبول نکنند. ایران باید افرادی که نباید در زندان‌ها باشند را آزاد کند. و این باید موضوع گفتگو باشد و دائما از ایران اطلاعات، آمار، و دسترسی به زندان‌ها را بخواهند.

همچنین تاکید شده است که «با وجود گذشت حدود شش ماه از زمانی که ایران رسماً شیوع ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد، هنوز اطلاعات بسیار کمی در خصوص گستره ابتلا به این بیماری در زندان‌های ایران در دست است و هیچ گونه نظارت بیطرفانه‌ای از شرایط این زندان‌ها گزارش نشده است. گزارش‌هایی که از برخی زندانها رسیده این احتمال نگران کننده را قوت می‌بخشد که مسئولان از ارائه یافته‌های پزشکی به زندانیان و عموم خودداری می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیدواریم اماراتی‌ها زودتر بیدار شوند/ گزارش‌های رسیده از وضعیت مهدکودک‌ها خوب نیسترهبر معظم انقلاب اسلامی با تشکر صمیمانه از مردم برای عزاداری پرشور حسینی و حرکت عظیم معنوی همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، معلمان را «افسران سپاه پیشرفت کشور» خواندند و با تأکید بر ضرورت تربیت انسان‌های مؤمن، خردمند، اندیشمند، دانشمند و دارای اخلاق اسلامی در این دستگاه بسیار مهم گفتند: سند تحول آموزش و پرورش باید با تبیین صحیح و تنظیم و اجرای برنامه جامع عملیاتی، زمینه‌ساز پرورش چنین افرادی شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راهی برای شکایت از وضعیت وخیم زندانیان مبتلا به کرونا وجود دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش یک زندانی از وضعیت وخیم بهداشتی در زندان ارومیه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ماکرون: حزب‌الله بخشی از مردم لبنان استماکرون: حزب‌الله بخشی از مردم لبنان است، باید دولت هرچه سریع‌تر تشکیل و اصلاح بخش برق، مبارزه با فساد و اصلاح معیارهای بازنشستگی و نظام بانکی انجام شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مکرون: حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان استحزب_الله_لبنان نماینده بخشی از مردم لبنان | امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه روز سه شنبه در بیروت تاکید کرد، جنبش مقاومت حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »