درخواست سازمان ملل برای «ایجاد منطقه غیرنظامی» در سرت لیبی

12/06/1399 09:44:00 ب.ظ

معاون فرستاده ویژه سازمان ملل در لیبی ضمن هشدار نسبت به حملات «بی‌پروای» موشکی شبه‌نظامیان حفتر به حومه سرت از طرف‌ها خواست در این شهر منطقه غیرنظامی ایجاد کنند. - خبرگزاری آناتولی

معاون فرستاده ویژه سازمان ملل در لیبی ضمن هشدار نسبت به حملات «بی‌پروای» موشکی شبه‌نظامیان حفتر به حومه سرت از طرف‌ها خواست در این شهر منطقه غیرنظامی ایجاد کنند. - خبرگزاری آناتولی 02.09.2020 سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولی استفانی ویلیامز، معاون رئیس ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی (UNSMIL) از شورای امنیت خواست پیش از اینکه «این کشور بیش از این از هم پاشیده و به هرج و مرج بیفتد» وارد عمل شود.

وی نسبت به حملات موشکی «بی‌پروای» شبه‌نظامیان خلیفه حفتر، رهبر نیروهای نامشروع در شرق لیبی در نزدیکی سرت که منجر به تشدید درگیری‌ها می‌شود، هشدار داده و از طرف‌ها خواست تا منطقه غیرنظامی در سرت ایجاد کنند.

ویلیامز تصریح کرد: درگیری در حومه سرت زندگی 130 هزار نفر و ذخایر مهم نفتی منطقه را به خطر انداخته و نقض تحریم تسلیحاتی لیبی همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

مایک پمپئو: از کشورهای منطقه خواستم در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی ایران متحد باشندمایک پمپئو: از کشورهای منطقه خواستم در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی ایران متحد باشند آقای پمپئو همچنین گفت: «من در هر گام، از همتایانم خواستم که در برابر تهدید جمهوری اسلامی ایران علیه منطقه متحد بمانند.»

بحران آب در سیستان و بلوچستان: مرگ کودکان در هوتک‌ها و رودخانه‌ها افزایش یافته استمعین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار، نیکشهر، دشتیاری، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، به تازگی در جمع ساکنان شهرستان نیکشهر، از جان باختن سه کودک در روزهای اخیر در هوتک‌ها و رودخانه‌های این مناطق خبر داد و وزارت نیرو را مسئول مستقیم این حوادث دانست

کرونا در خوزستان در شرایط هشدار بالاسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وضعیت خوزستان در هشدار بالا است، گفت: مردم نباید خودشان را درگیر رنگ‌بندی شهرها کنند؛ اعلام این رنگ‌بندی موجب اطمینان کاذب می‌شود زیرا زمانی که اعلام می‌شود، وضعیت سفید است مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.

تمدید دورکاری ادارات استان تهران در هفته آینده/تعطیلی بوفه مدارس در سال تحصیلی جدیدجدیدترین اخبار دانشگاهی،علمی،فن آوری،ورزشی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی ایران و سایر مناطق جهان را در خبرگزاری ایسنا بخوانید | isna.ir, isna.news, isnanews.com, isnanews.ir, isnanews, isna.org.ir, isna news agency

رکود در دوران کرونا؛ اقتصاد ایران در بهار امسال باز هم کوچک‌تر شد - BBC News فارسیمرکز آمار ایران روز سه‌شنبه ۱۱شهریورماه، گزارش عملکرد اقتصاد ایران در بهار امسال را منتشر کرد که نخستین گزارش رسمی آماری از اقتصاد ایران پس از همه‌گیری ویروس کرونا به حساب می‌آید. براساس این گزارش نرخ رشد اقتصادی ایران در بهار ۱۳۹۹ منفی ۳.۵ درصد بوده است. اقتصاد غیرنفتی نیز در همین دوره رشدی منفی را تجربه کرد و نرخ رشد اقتصادی بدون احتساب نفت منفی ۱.۷ درصد اعلام شد.

زندگی هزار نفر در هر کیلومتر مربع در تهران