درخواست سازمان ملل برای «ایجاد منطقه غیرنظامی» در سرت لیبی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون فرستاده ویژه سازمان ملل در لیبی ضمن هشدار نسبت به حملات «بی‌پروای» موشکی شبه‌نظامیان حفتر به حومه سرت از طرف‌ها خواست در این شهر منطقه غیرنظامی ایجاد کنند. - خبرگزاری آناتولی

معاون فرستاده ویژه سازمان ملل در لیبی ضمن هشدار نسبت به حملات «بی‌پروای» موشکی شبه‌نظامیان حفتر به حومه سرت از طرف‌ها خواست در این شهر منطقه غیرنظامی ایجاد کنند.استفانی ویلیامز، معاون رئیس ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی از شورای امنیت خواست پیش از اینکه «این کشور بیش از این از هم پاشیده و به هرج و مرج بیفتد» وارد عمل شود.

وی نسبت به حملات موشکی «بی‌پروای» شبه‌نظامیان خلیفه حفتر، رهبر نیروهای نامشروع در شرق لیبی در نزدیکی سرت که منجر به تشدید درگیری‌ها می‌شود، هشدار داده و از طرف‌ها خواست تا منطقه غیرنظامی در سرت ایجاد کنند. ویلیامز تصریح کرد: درگیری در حومه سرت زندگی 130 هزار نفر و ذخایر مهم نفتی منطقه را به خطر انداخته و نقض تحریم تسلیحاتی لیبی همچنان ادامه دارد.

معاون دبیرکل ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی افزود: محاصره میادین نفتی بر اقتصاد و تولید برق تاثیر می‌گذارد، مردم لیبی تا 20 ساعت با قطع برق روبرو هستند و باید محاصره به طور کامل رفع شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مایک پمپئو: از کشورهای منطقه خواستم در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی ایران متحد باشندمایک پمپئو: از کشورهای منطقه خواستم در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی ایران متحد باشند آقای پمپئو همچنین گفت: «من در هر گام، از همتایانم خواستم که در برابر تهدید جمهوری اسلامی ایران علیه منطقه متحد بمانند.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بحران آب در سیستان و بلوچستان: مرگ کودکان در هوتک‌ها و رودخانه‌ها افزایش یافته استمعین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار، نیکشهر، دشتیاری، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، به تازگی در جمع ساکنان شهرستان نیکشهر، از جان باختن سه کودک در روزهای اخیر در هوتک‌ها و رودخانه‌های این مناطق خبر داد و وزارت نیرو را مسئول مستقیم این حوادث دانست
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در خوزستان در شرایط هشدار بالاسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وضعیت خوزستان در هشدار بالا است، گفت: مردم نباید خودشان را درگیر رنگ‌بندی شهرها کنند؛ اعلام این رنگ‌بندی موجب اطمینان کاذب می‌شود زیرا زمانی که اعلام می‌شود، وضعیت سفید است مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمدید دورکاری ادارات استان تهران در هفته آینده/تعطیلی بوفه مدارس در سال تحصیلی جدیدجدیدترین اخبار دانشگاهی،علمی،فن آوری،ورزشی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی ایران و سایر مناطق جهان را در خبرگزاری ایسنا بخوانید | isna.ir, isna.news, isnanews.com, isnanews.ir, isnanews, isna.org.ir, isna news agency
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رکود در دوران کرونا؛ اقتصاد ایران در بهار امسال باز هم کوچک‌تر شد - BBC News فارسیمرکز آمار ایران روز سه‌شنبه ۱۱شهریورماه، گزارش عملکرد اقتصاد ایران در بهار امسال را منتشر کرد که نخستین گزارش رسمی آماری از اقتصاد ایران پس از همه‌گیری ویروس کرونا به حساب می‌آید. براساس این گزارش نرخ رشد اقتصادی ایران در بهار ۱۳۹۹ منفی ۳.۵ درصد بوده است. اقتصاد غیرنفتی نیز در همین دوره رشدی منفی را تجربه کرد و نرخ رشد اقتصادی بدون احتساب نفت منفی ۱.۷ درصد اعلام شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زندگی هزار نفر در هر کیلومتر مربع در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »