راهی برای شکایت از وضعیت وخیم زندانیان مبتلا به کرونا وجود دارد؟

11/06/1399 04:56:00 ب.ظ

خبر ابتلای یک زندانی سیاسی ۱۷ ساله به ویروس کرونا، نگرانی‌ها را در مورد زندانیان بیشتر کرده، چرا که نه خبری از اعطای مرخصی درمانی به او هست و نه حتی نزدیکانش از روند درمان اطلاع دارند. چه راه‌های حقوقی برای پیگیری وجود دارد؟ miladpoureisa آن_سوی_خبر

، به همراه دختر نوجوان خود از اواخر شهریور سال گذشته و بعد از بازگشت به ایران از عراق بازداشت، و در دادگاه بدوی به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

آیناز دختر او هم با این که در فعالیت او هیچ دخالتی نداشته و تنها به عنوان فرزند در کنارش بوده، تا امروز از زندان آزاد نشده است.

خانم صادقی‌فر، سال گذشته بعد از مدتی شرکت در جنگ با داعش در اقلیم کردستان عراق در قالب حزب کرد «پاک»، به ایران بازگشت و علی‌رغم این که پیش از ورود به کشور، از سپاه پاسداران امان‌نامه دریافت کرده بود، با برخورد سنگین همین نهاد امنیتی روبه‌رو شد.

به گفته «ارسلان یاراحمدی»، مدیر سایت کردی «هه‌نگاو»، خانم صادقی‌فر از زمان شرکت در جنگ عراق، دو ترکش در قلب خود دارد و جراحت این زخم دچار عفونت شده است: «در هفته گذشته خانم صادقی و دختر او که زیر سن قانونی هم است برای دومین بار در اعتراض به وضع بهداشتی بسیار خطرناک زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند. مقامات زندان وعده رسیدگی به وضعیت بهداشتی زندان را دادند، اما تا امروز همین وضعیت ادامه داشته است. آیناز و مادر او نه تنها از داشتن وکیل محروم هستند که حتی از دسترسی به نزدیکان خود برای پیگیری درمان و مرخصی محروم هستند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

مطمئنم نیجر از سوء استفاده از شورای امنیت برای یکجانبه‌گرایی آمریکا جلوگیری می‌کندتهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان این که ایران و نیجر در مسائل و مجامع بین‌المللی، در زمینه تحقق اهداف این مجامع، همکاری‌های سازنده‌ای داشته‌اند، گفت: مطمئنم نیجر مستقل و حرفه‌ای از سوء استفاده از شورای امنیت برای یکجانبه گرایی آمریکا جلوگیری خواهد کرد.

مایک پمپئو از خدمات نخست وزیر مستعفی ژاپن قدردانی و برای او آرزوی بهبودی کامل کرد🔺مایک پمپئو از خدمات نخست وزیر مستعفی ژاپن قدردانی و برای او آرزوی بهبودی کامل کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۸ شهریور در بیانیه‌ای در واکنش به استعفای شینزو آبه از مقام نخست وزیری ژاپن، از اقدامات او در ارتقای روابط دو کشور قدردانی کرد.

صدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینیصدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مایل به پیگیری سریع واکسن کروناویروس جدید و صدور مجوز برای آن قبل از پایان مرحله سوم آزمایش‌های بالینی آن است.

آلمان از روسیه خواست برای شفافيت دربارهٔ مسمومیت ناوالنی همکاری کندوزیر خارجهٔ آلمان اعلام کرد «ابرهای تیره‌وتار» بر فراز رابطهٔ آلمان و روسیه در حرکتند و مسکو باید «همکاری بیشتری برای روشن شدن» پروندهٔ الکسی ناوالنی صورت دهد.

بحران بلاروس؛ لوکاشنکو برای دلجویی از مخالفان ایده رفراندوم را مطرح کردخبرگزاری دولتی بلاروس در حالی از تمایل الکساندر لوکاشنکو برای بازنگری در قانون اساسی خبر داده که در این گزارش به هیچ جزئیات دیگری در خصوص اصلاحات مد نظر رئیس جمهوری بلاروس اشاره نشده است.

کویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنندکویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنند همزمان با اولین پرواز تجاری از تل‌آویو به امارات، منابع دولتی در کویت اعلام کردند، هواپیماهای اسرائیلی برای پروازهایشان هرگز از حریم هوایی کویت استفاده نخواهند کرد.