راهی برای شکایت از وضعیت وخیم زندانیان مبتلا به کرونا وجود دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خبر ابتلای یک زندانی سیاسی ۱۷ ساله به ویروس کرونا، نگرانی‌ها را در مورد زندانیان بیشتر کرده، چرا که نه خبری از اعطای مرخصی درمانی به او هست و نه حتی نزدیکانش از روند درمان اطلاع دارند. چه راه‌های حقوقی برای پیگیری وجود دارد؟ miladpoureisa آن_سوی_خبر

، به همراه دختر نوجوان خود از اواخر شهریور سال گذشته و بعد از بازگشت به ایران از عراق بازداشت، و در دادگاه بدوی به ۱۵ سال زندان محکوم شد. آیناز دختر او هم با این که در فعالیت او هیچ دخالتی نداشته و تنها به عنوان فرزند در کنارش بوده، تا امروز از زندان آزاد نشده است.

به گفته «ارسلان یاراحمدی»، مدیر سایت کردی «هه‌نگاو»، خانم صادقی‌فر از زمان شرکت در جنگ عراق، دو ترکش در قلب خود دارد و جراحت این زخم دچار عفونت شده است: «در هفته گذشته خانم صادقی و دختر او که زیر سن قانونی هم است برای دومین بار در اعتراض به وضع بهداشتی بسیار خطرناک زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند. مقامات زندان وعده رسیدگی به وضعیت بهداشتی زندان را دادند، اما تا امروز همین وضعیت ادامه داشته است.

ارسلان یاراحمدی می‌گوید: «آیناز در سال‌های گذشته و بعد از جدایی خانم صادقی از همسرش، با مادر زندگی می‌کرده و بعد از خروج او از کشور برای پیوستن به حزب پاک، چاره‌ای جز همراهی خانم صادقی نداشته است. امروز تنها جرم آیناز، همراهی با مادر خود در سفر به عراق است. آیناز در حال حاضر در "بیمارستان طالقانی ارومیه" بستری است و حتی اجازه ملاقات با خواهران خود را هم نداشته است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مطمئنم نیجر از سوء استفاده از شورای امنیت برای یکجانبه‌گرایی آمریکا جلوگیری می‌کندتهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان این که ایران و نیجر در مسائل و مجامع بین‌المللی، در زمینه تحقق اهداف این مجامع، همکاری‌های سازنده‌ای داشته‌اند، گفت: مطمئنم نیجر مستقل و حرفه‌ای از سوء استفاده از شورای امنیت برای یکجانبه گرایی آمریکا جلوگیری خواهد کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مایک پمپئو از خدمات نخست وزیر مستعفی ژاپن قدردانی و برای او آرزوی بهبودی کامل کرد🔺مایک پمپئو از خدمات نخست وزیر مستعفی ژاپن قدردانی و برای او آرزوی بهبودی کامل کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۸ شهریور در بیانیه‌ای در واکنش به استعفای شینزو آبه از مقام نخست وزیری ژاپن، از اقدامات او در ارتقای روابط دو کشور قدردانی کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینیصدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مایل به پیگیری سریع واکسن کروناویروس جدید و صدور مجوز برای آن قبل از پایان مرحله سوم آزمایش‌های بالینی آن است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آلمان از روسیه خواست برای شفافيت دربارهٔ مسمومیت ناوالنی همکاری کندوزیر خارجهٔ آلمان اعلام کرد «ابرهای تیره‌وتار» بر فراز رابطهٔ آلمان و روسیه در حرکتند و مسکو باید «همکاری بیشتری برای روشن شدن» پروندهٔ الکسی ناوالنی صورت دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بحران بلاروس؛ لوکاشنکو برای دلجویی از مخالفان ایده رفراندوم را مطرح کردخبرگزاری دولتی بلاروس در حالی از تمایل الکساندر لوکاشنکو برای بازنگری در قانون اساسی خبر داده که در این گزارش به هیچ جزئیات دیگری در خصوص اصلاحات مد نظر رئیس جمهوری بلاروس اشاره نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنندکویت: هواپیماهای اسرائیلی برای ورود به امارات از حریم هوایی ما عبور نمی‌کنند همزمان با اولین پرواز تجاری از تل‌آویو به امارات، منابع دولتی در کویت اعلام کردند، هواپیماهای اسرائیلی برای پروازهایشان هرگز از حریم هوایی کویت استفاده نخواهند کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »