گزارش سالانه آزادی مذهبی در جهان‌| یک فعال حقوق بشر برخورد جمهوری اسلامی با نوکیشان مسیحی را مصداق «مسیحی‌کشی» دانست

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

🔺گزارش سالانه آزادی مذهبی در جهان‌| یک فعال حقوق_بشر برخورد جمهوری_اسلامی با نوکیشان مسیحی را مصداق «مسیحی‌کشی» دانست ⚡️یک فعال حقوق بشر: جمهوری اسلامی تصور می‌کند، رشد پیروان هر یک از ادیان به غیر از اسلام یکی از پایه‌های قدرتش را متزلزل می‌کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ماری محمدی، نوکیش مسیحی و فعال حقوق بشر در ایران، می‌گوید، جمهوری اسلامی تصور می‌کند، رشد پیروان هر یک از ادیان به غیر از اسلام یکی از پایه‌های قدرتش که بر گرفته از دین اسلام است را متزلزل می‌کند و به همین دلیل برای حفظ قدرت دست به هر کاری می‌زند.

این فعال حقوق بشر، که خودش هم یکی از نوکیشان مسیحی است و پیش از این به دلیل انتخاب مسیحیت بازداشت و از ادامه تحصیل در ایران محروم شده است، می‌گوید، بازداشت،‌ صدور حبس‌های طولانی، اخراج از دانشگاه، تبعید به تبعیدگاه‌هایی که از امنیت چندانی برخوردار نیستند، و ایجاد محرومیت‌های اجتماعی منجر به انزوای اجتماعی و سپس انزوای اقتصادی شهروندان می‌شود و با بروز این برخوردها در طول زمان شاهد حذف گروه‌هایی مانند نوکیشان مسیحی از سطح جامعه خواهیم بود که با محرومیت‌های اجتماعی گسترده روبرو هستند؛ وی در ادامه...

در گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره آزادی‌های مذهبی در جهان که ۳۳ صفحه از آن به وضعیت آزادی مذهب در ایران اختصاص یافته، می‌گوید که ایالات متحده آمریکا با ایران دارای روابط دیپلماتیک نیست و به همین دلیل فرصتی برای بیان نگرانی‌ها در مورد نقض آزادی‌های مذهبی و محدودیت‌های مربوطه را در دیدارهای دوجانبه نداشته و دولت آمریکا همچنان از جمهوری اسلامی می‌خواهد به آزادی مذهبی احترام بگذارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسخ کارشناسان به یک پرسش: آیا شنا کردن در دوران شیوع کرونا بی‌خطر است؟گوسفند و ساده لوح و مطیع نباشید ‼️
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پلیس ایتالیا یک سلول «آنارشیست‌های شورشی» را در رم متلاشی کردبه گفته دادستانی رم اعضای این سلول با آنارشیست‌ها در آلمان، یونان و شیلی مرتبط بودند. کار خوبی کرد همشون رو بفرستن سویه تا بشار ترتیبشون رو بده اتحاد فاشیست‌ها به رهبری ترامپ علیه آزادی‌خواهی با نام رمز 'نظم دموکراتیک' به معنای عملیات نجات سرمایه‌داری و سرکوب انسان مستقل-آزاد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پلیس اسپانیا یک شبکه بین‌المللی قاچاق انسان را متلاشی کرددر میان قربانیان زنان باردار و کودکان بسیاری به چشم می‌خورند. شما هم خبر افتادن کروبی از پله رو کار کنید. مردم مشتاق هستن بیان زیر خبر فحش بدن منتظرشون نزارید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان طی دو هفته 89 غیرنظامی را در افغانستان کشته استسخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گفت که گروه طالبان طی 2 هفته گذشته 89 غیرنظامی را در 29 ولایت این کشور کشته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بدلیل حقوق بین‌المللی اولیای‌ دم، گزارش نهایی سانحه پرواز یاسوج را منتشر نکردیم/ در گزارش مجلس، مشکلات عملیاتی و طراحی دیده‌ نشدمدیر کل بررسی سوانح و حوادث هوایی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه تاخیری در ارایه گزارش سانحه پرواز یاسوج نداشته‌ایم، گفت: از ما درخواست شد برای رسیدگی به حقوق بین المللی اولیای دم فعلا گزارش نهایی را منتشر نکنیم. گزارش‌های مجلس در این باره با محوریت یخ زدگی هواپیما تهیه شده و بعضی از مشکلات عملیاتی و طراحی در آن دیده نشده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ قطعا رئیس‌جمهور بعدی نیست/بایدن رویه اوباما را باید ادامه دهد/ تلاش برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شرم‌آور است/ موقعیت آمریکا تضعیف شده استاستاد روابط بین‌الملل و حقوق بشر دانشگاه وبستر با انتقاد از فشار آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، تاکید کرد: این تنها تصمیم ترامپ شرم‌آور است و نشان می‌دهد که چگونه موقعیت آمریکا در جهان ضعیف شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »