استفاده روسیه از همه‌گیری و ناآرامی‌های آمریکا برای ساختن اخبار جعلی، دروغ و گمراه‌کننده

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

تظاهرات و شورش‌های فعلی در امریکا، امکان دیگری در کنار موضوع همه‌گیری برای روسیه فراهم آورده است تا از افزایش تضاد و دوقطبی‌سازی در میان شهروندان امریکایی برای بی‌ثبات کردن این کشور بهره ببرد. راستی‌آزمایی جزییات را در ایران وایر بخوانید:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«امیل فیلتنبورگ» و «استفان وایکرت»، دو روزنامه‌نگار مستقل ساکن اوکراین در یک سلسله گزارش جدید برای «ایران‌وایر» به تشریح چشم‌اندازی از کمپین ضداطلاعات در روسیه و برخی از اطلاعات نادرستی که پس از شیوع ویروس کرونا از این کشور نشات گرفته است، می‌پردازند.

«برایان فونسکا»، مدیر «موسسه جک دی.گوردن برای سیاست عمومی» در دانشگاه بین‌المللی فلوریدا (FIU) و پژوهشگر ضداطلاعات (گمراه‌سازی یا پخش اطلاعات دروغ و ساختگی) روسیه در امریکای شمالی و جنوبی می‌گوید: «ما در مورد کووید-۱۹ دیدیم که چگونه روسیه در هر دو سوی بحث، آتش بیار معرکه بود و به اختلافات و تفرقه میان امریکایی‌ها دامن می‌زد و با مهارت هر دو سوی جریان را اداره می‌کرد.

فونسکا می‌گوید: «مم‌ها یا الگوهای رفتاری همراه با زبانی آتش‌افروز یا فتنه‌جو اغلب توسط روسیه استفاده می‌شود. آن‌ها در استفاده از تصاویر ذهنی مردم بسیار خوب هستند و بر اختلافات بزرگ نژادی در امریکا سرمایه‌گذاری کرده‌اند. روس‌ها از الگوهای رفتاری و تصورات مردم برای دمیدن بر آتش خشم و ایجاد نفاق در جوامع استفاده می‌کنند. این همان روشی است که می‌بینیم در حال حاضر در مورد جورج فلوید و کوید-۱۹ در پیش گرفته‌اند.

ولی او حدس می‌زند که روسیه در حال حاضر بسیار فعال است. کمیته اطلاعاتی مجلس سنای امریکا گزارشی برای مستندسازی چگونگی استفاده روسیه از ضداطلاعات و الگوهای رفتاری در طول انتخابات ریاست جمهوری و نحوه بیرون آمدن آن‌ها از «آژانس تحقیقات اینترت روسیه» (که اغلب درغرب با نام مستعار «مزرعه ترول روسیه» خوانده می‌شود) منتشر کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رقابت نفس‌گیر؛ ماراتن ایران و روسیه بر سر منافع خود در سوریهarash_tehran سوریه را باید یادگار خوبی های تاریخ ایران نامید . ولی بپذیریم واقعیت برداشتهایی است که ما از حقیقت داریم . سوریه یقین میتواند مرز خوبیهای ایران خواهد باشد .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمار قربانیان ویروس کووید19 در روسیه به 6829 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات صدها نفر در سوریه علیه رژیم اسد؛ معترضان خواهان خروج شبه‌نظامیان ایران و روسیه شدندتظاهرات صدها نفر در سوریه علیه رژیم اسد؛ معترضان خواهان خروج شبه‌نظامیان ایران و روسیه شدند به گزارش رویترز، ساکنان سویدا گفتند که تظاهرکنندگان با تجمع در میدان اصلی شهر خواستار سرنگونی حکومت بشار_اسد شدند و شعار اعتراضات در سال ۲۰۱۱ را تکرار کردند. انقلاب در سوریه زنده است؛ اسد جنایتکار باید برود همزمانی این صداها در لبنان و سوریه اتفاقی نیست! عربستان که حتی در دانمارک هم مزدور اجیر می کند و علیه ایران فعالیت می کند،هیچ مستبعد نیست که پشتوانه تدارکاتی این سر و صداها باشد. همینطور امریکا! چون هردو دل خونی از اسد و حزب الله دارند! تاریخ مصرف اسد خیلی وقته تمامه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نشست روسای جمهور ترکیه، ایران و روسیه با محور سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدئوی بدون شرح هفته؛ «جان سیاهپوستان ارزش دارد» و ویروس مرگبار کرونااخبار مرتبط با ویروس کرونا و راهپیمایی‌ها در آمریکا و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست، بدست پلیس آمریکا همچنان موضوعات اصلی رسانه‌ها هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتخاب کارگردان «سلما» در هیات مدیره اسکار برای افزایش تعداد زنان و رنگین‌پوستان🔺انتخاب کارگردان «سلما» در هیات مدیره اسکار برای افزایش تعداد زنان و رنگین‌پوستان ⚡️آکادمی اهدای جوایز سینمایی اسکار اِیوا دووِرنی، کارگردان فیلم «سِلما»، را انتخاب کرد تا اندکی تعداد اعضای زن و سیاهپوست خود را افزایش دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »