پاسخ کارشناسان به یک پرسش: آیا شنا کردن در دوران شیوع کرونا بی‌خطر است؟

13/06/2020 05:32:00 ب.ظ

کرونا, مردم

🔺پاسخ کارشناسان به یک پرسش: آیا شنا کردن در دوران شیوع کرونا بی‌خطر است؟ ⚡️با بازگشایی شهرهای مختلف در گوشه و کنار دنیا، مردم مشتاقانه به استخر و کنار دریا می‌روند تا در تابستان گرم تنی به آب بزنند. اما آیا شنا کردن در دوران همه‌گیری کرونا خطر دار‌‌د؟

با بازگشایی شهرهای مختلف در گوشه و کنار دنیا، مردم مشتاقانه به استخر و یا کناردریا می‌روند تا در این تابستان گرم تنی به آب بزنند. اما آیا شنا کردن در دوران همه‌گیری کرونا خطر دار‌‌د؟به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات بهداشتی معتقدند اگر مردم فاصله اجتماعی را، چه داخل آب و چه بیرون از آن رعایت کنند، شنا کردن می‌تواند بی‌خطر باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا می‌گوید شواهدی مبنی بر این که ویروس بتواند داخل اقیانوس، دریاچه، استخر، و جکوزی از فردی به فردی دیگر سرایت کند در دست نیست.مواد پاک‌کننده استخر مانند کلر نیز ویروس را از بین می‌برد و لایه محافظتی دیگری برای پیشگیری از سرایت ویروس محسوب می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

گوسفند و ساده لوح و مطیع نباشید ‼️

نخست‌وزیر ایتالیا به پرسش‌های دادستان درباره مقابله با کرونا پاسخ دادجوزپه کنته پیش از این تاکید کرده بود که نگران جلسه پاسخگویی به پرسش‌های دادستان برگامو نیست و از «همه تحقیق‌ها» استقبال می‌کند.

۲۳۶۹ ابتلا و ۷۵ فوتی جدید کرونا در کشور / ۵ استان‌ در وضعیت قرمز۵ استان‌ در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند و در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ فوت به علت ابتلا به کرونا در کشور ثبت شده است

کارزار هواداران استفاده از دوچرخه در پاریسمسیرهای ویژه دوچرخه سواران در پایتخت فرانسه همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا افزایش پیدا کرده است. درودهای شبانگاهی رفقا با اولین حقوق سربازی چندین جلد کتاب برای خودم گرفتم که هنوز همون کتابها رو میخونم و یک دوچرخه برای داداش محمدرضا که دلش میخواست هروقت حرف دوچرخه میشه بیاد داداشم میوفتم که الان سربازه

اعتراض به سیاست دولت برزیل در برابر شیوع کرونا با حفر ۱۰۰ قبرمخالفان دولت برزیل این قبرها را شبانه در ساحل شهر ریودوژانیرو حفر کرده بودند.

فایننشیال تایمز: احتمال لغو حج از سوی عربستاننشریه «فایننشیال تایمز» اعلام کرد عربستان سعودی در نظر دارد به دلیل شیوع ویروس کرونا حج را برای نخستین بار از سال ۱۹۳۲ تاکنون لغو کند. پس حاجی های کوصخل ایرانی رو کی انگشت کنه امسال؟ چی آلله کرونا گرفته ؟! دروغ نگو ؟! .... اینهمه سال مسلمونا رفتند چه اتفاق خوبی افتاد ؟! بذار نرند شاید دنیا آروم بشه !

«سوئد و لهستان هنوز به دوره اوج شیوع کرونا نرسیده‌اند»موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در لهستان طی روزهای گذشته به دنبال شناسایی چند زنجیره از مبتلایان در معادن زغال سنگ افزایش پیدا کرده است. هرگز نخواهند رسید ، چرا که مصرف الکل در این دو کشور زیاد است، الکل نوشیدنی نوع اعلا.

بوداپست، مجارستان با بازگشایی شهرهای مختلف در گوشه و کنار دنیا، مردم مشتاقانه به استخر و یا کناردریا می‌روند تا در این تابستان گرم تنی به آب بزنند.Aa جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا روز جمعه به مدت نزدیک به سه ساعت به پرسش های دادستان شهر برگامو در شمال این کشور در مورد واکنش دولت به شیوع ویروس جدید کرونا پاسخ داد.به گزارش ایسنا، دکتر لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۷ مورد بستری شدند.شهرداری پاریس این اقدام را با هدف کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی انجام داده است.

اما آیا شنا کردن در دوران همه‌گیری کرونا خطر دار‌‌د؟ به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات بهداشتی معتقدند اگر مردم فاصله اجتماعی را، چه داخل آب و چه بیرون از آن رعایت کنند، شنا کردن می‌تواند بی‌خطر باشد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا می‌گوید شواهدی مبنی بر این که ویروس بتواند داخل اقیانوس، دریاچه، استخر، و جکوزی از فردی به فردی دیگر سرایت کند در دست نیست. او قرار است توضیحات روبرتو اسپرانزا، وزیر بهداشت و لوچانا لامورجزه، وزیر کشور کابینه جوزپه کنته را نیز بشنود. مواد پاک‌کننده استخر مانند کلر نیز ویروس را از بین می‌برد و لایه محافظتی دیگری برای پیشگیری از سرایت ویروس محسوب می‌شود. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، خوشبختانه تا کنون ۱۴۴ هزار و ۶۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. اما خطری که مردم را تهدید می‌کند، تراکم جمعیت است. ماریا کریستینا روتا همزمان در حال انجام چند تحقیق جداگانه درباره شیوع بیماری «کووید ۱۹» در استان برگامو است. به همین دلیل در مراحل اولیه بازگشایی، بسیاری از استخرها و سواحل تلاش می‌کنند پذیرای عده محدودی باشند و استفاده از ماسک را اجباری کرده‌اند.

مقامات بهداشتی به کسانی که قصد شنا دارند توصیه می‌کنند تا همان رهنمودهایی که باید در مکان‌های عمومی رعایت شوند را دنبال کنند. ماریا کریستینا روتا، دادستان برگامو AP Photo دولت مرکزی ایتالیا و مسئولان منطقه لمباردی یکدیگر را مسئول تاخیر در اعلام وضعیت «قرمز» می‌دانند. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی، لرستان و خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند. برای نمونه، آنها از مردم می‌خواهند با دیگران دو متر‌ فاصله بگیرند، از ماسک استفاده کنند، دستشان را مرتب بشویند، و در صورتی که احساس کسالت می‌کنند در خانه بمانند. خبرهای بیشتر . نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه تاکید کرده بود که نگران جلسه پاسخگویی به پرسش های دادستان برگامو نیست و از «همه تحقیق ها» استقبال می کند.