گزارش درزکرده از دستگاه اطلاعاتی ایران درباره فعالیت های سپاه و اطلاعات ایران در عراق

18/11/2019 08:10:00 ب.ظ

نیویورک تایمز و اینترسپت به طور مشترک دو گزارش را بر اساس حدود ۷۰۰ سند اطلاعاتی درز کرده از اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در مورد فعالیت‌های آن رژیم در عراق، منتشر کردند. این دو گزارش که همزمان روز د

سپاه, اطلاعات_ایران

گزارش درزکرده از دستگاه اطلاعاتی ایران درباره فعالیت های سپاه و اطلاعات_ایران در عراق نیویورک تایمز و اینترسپت به طور مشترک دو گزارش را بر اساس حدود ۷۰۰ سند اطلاعاتی درز کرده از اطلاعات جمهوری اسلامی ایران درمورد فعالیت‌های آن رژیم در عراق منتشر کردند

نیویورک تایمز و اینترسپت به طور مشترک دو گزارش را بر اساس حدود ۷۰۰ سند اطلاعاتی درز کرده از اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در مورد فعالیت‌های آن رژیم در عراق ، منتشر کردند. این دو گزارش که همزمان روز د

از راست: پرویز پرستویی، مهناز افشار، نازنین بنیادی، ابی و گوگوشدر پی اعتراضات مردمی در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین در ایران آغاز شد و به سرعت به اعتراض به سیاست‌های رژیم و مقامات ارشد حکومت گسترش پیدا کرد، عده ای از هنرمندان ایرانی در داخل و خارج از کشور واکنش نشان داده اند.

بیشتر چهره های فعال در ایران به گرانی بنزین، وضع معیشت، سانسور، سرکوب، و وعده‌های عمل‌نشده مقامات، اشاره کرده اند.مهتاب کرامتی کاریکاتوری از مهدی احمدیان را به اشتراک گذاشته است که گرانی بنزین را به طناب دار بر گردن مردم تشبیه کرده است.مهدی احمدیان، کاریکاتوریست، در شرح همین کاریکاتور خود از دستور سانسور طرح هایی با محوریت گرانی بنزین گله کرده و در پایان نوشته است: «گیرم که طرح مارو چاپ نکنید، با رویش ناگزیر اون تو شبکه های اجتماعی چه می کنید؟»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

گزارش لحظه به لحظه از ناآرامی‌های ایران؛ مدارس در چند شهر تعطیل شدندبه گزارش رسانه‌های داخلی آموزشگاه‌های تحصیلی در بسیاری از شهرهای ایران روز دوشنبه نیز همچنان بسته خواهد بود و دانش آموزان برای سومین روز متوالی امکان حضور در کلاس‌های درس را نخواهند داشت. تهدید سپاه پاسداران به «برخورد قاطعانه» با «اقدامات مخل امنیت» گزارش لحظه به لحظه از ناآرامی‌های ایران در وب‌سایت یورونیوز:

گزارش لحظه به لحظه شهروندخبرنگاران از اعتراضات پاییز ۹۸

یخچال مرگ، گزارش آیدا قجر از پناهندگی و قاچاق انسان

اسناد اطلاعاتی ایران؛ توطئه تهران–اخوان‌المسلمین به میزبانی ترکیه علیه سعودیوبگاه امریکائی «دی اینترسپت» اسناد درز کرده سرویس اطلاعاتی ایران در خصوص جلسه میان سپاه پاسداران و

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.

موضع‌گیری مداخله‌جویانه آلمان درقبال اغتشاشات اخیر در ایرانموضع‌گیری مداخله‌جویانه آلمان درقبال اغتشاشات اخیر در ایران اولریک دمر، سخنگوی صدراعظم آلمان در اظهاراتی مداخله‌جویانه از ایران خواست تا به آنچه 'اعتراضات قانونی در ایران' خوانده است، احترام بگذارد و به درستی به آن پاسخ دهد.

اعتراض مردم در ایران؛ هنرمندان داخل و خارج ایران چه می‌گویند از راست: پرویز پرستویی، مهناز افشار، نازنین بنیادی، ابی و گوگوش در پی اعتراضات مردمی در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین در ایران آغاز شد و به سرعت به اعتراض به سیاست‌های رژیم و مقامات ارشد حکومت گسترش پیدا کرد، عده ای از هنرمندان ایرانی در داخل و خارج از کشور واکنش نشان داده اند.روحانی: تخریب‌کنندگان عددی نیستند ادامه تحولات مرتبط با ناآرامی های پس از افزایش بهای بنزین در ایران را در این گزارش دنبال کنید.گزارش شهروندخبرنگار ایران‌وایر از وضعیت آبادان در روز یکشنبه  حمله به مردم با ماشین آب‌پاش در بوشهر و مقاومت با شعار «بی شرف».بعد از یک‌سال و نیم گزارش‌گری در حوزه پناه‌جویان، وقتی خبر پیدا شدن جنازه‌های ۳۹ انسان را در بار یخچال یک کامیون خواندم، صورت تک‌تک پناه‌جویانی که در این مدت اعتماد کردند و بی‌دریغ روایت‌هایشان را از مسیر پرخطر قاچاق انسان برایم گفتند، مثل فیلم مقابل چشمانم به حرکت درآمد؛ همان‌هایی که زندگی‌شان برای چند ماه و چه بسا چندین سال در آوارگی محض خلاصه می‌شود.

بیشتر چهره های فعال در ایران به گرانی بنزین، وضع معیشت، سانسور، سرکوب، و وعده‌های عمل‌نشده مقامات، اشاره کرده اند. مهتاب کرامتی کاریکاتوری از مهدی احمدیان را به اشتراک گذاشته است که گرانی بنزین را به طناب دار بر گردن مردم تشبیه کرده است. خبرگزاری مهر با استناد به اظلاعیه شورای تامین استان اصفهان از تعصیلی کلیه مدارس در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم خبر داده است. مهدی احمدیان، کاریکاتوریست، در شرح همین کاریکاتور خود از دستور سانسور طرح هایی با محوریت گرانی بنزین گله کرده و در پایان نوشته است: «گیرم که طرح مارو چاپ نکنید، با رویش ناگزیر اون تو شبکه های اجتماعی چه می کنید؟» مهناز افشار به سانسور و سرکوب هم اشاره کرده و نوشته است: «روزگاری است حال و احوال زندگی تمام شده.   معترضان در قلعه حسن‌خان خیابان‌های شهر را بسته اند.» خانم افشار از مشکلات گوناگون از جمله گرانی، اختلاس، سانسور، و زندان نام برده و صحبت از آنها را «قدغن» خوانده است. در برخی از شهرستان‌های استان خوزستان نظیر امیدیه، ماهشهر و بندرامام نیز بنا به آنچه تبعات ناشی از «آلودگی هوا» عنوان شده مدارس روز دوشنبه تعطیل است. جعفر پناهی، فیلمساز، نوشته است: «حکومت بر این باور رسیده بود که مردم نسبت به حتی سه برابر شدن قیمت بنزین هم بی تفاوت خواهند بود . دادگاه به راه افتاد و چندین نفر که در قاچاق آن‌ها نقش داشتند، بازداشت شدند.

اما امروز آشکارا به این نتیجه رسید که آتشی ویرانگر زیر خاکستر است که هر لحطه امکان دارد شعله ور شود. تعطیلی مدارس به دلایلی چون «آلودگی و یا بردوت هوا» معمولا در استان ها و مناطقی اعلام شده است که طی دو روز شنبه و یکشنبه صحنه تجمعات اعتراض آمیز و ناآرامی های پراکنده بوده است.   حضور پلیس در پمپ‌بنزین در ساعات اولیه اعلام خبر افزایش قیمت بنزین   شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در اهواز؛ «چپ و راست اشک‌آور می زنند.» پرستو صالحی ضمن انتقاد به شیوه پوشش صدا و سیمای جمهوری اسلامی از اعتراضات مردمی، نوشته است: «من اگر گوینده ی خبر بودم از شرم خواندن این اخبار درباره ی هموطنانم می مردم در ضمن پام شکسته و چهل روزه تو گچه ماشینم ندارم وگرنه وسط همین خیابون ها بودم.» نشانه رفتن تیر انتقاد به سوی حسن روحانی تعدادی از هنرمندان از شخص حسن روحانی انتقاد کرده اند. غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه پانزده شهرستان در این استان در پی افزایش قیمت بنزین صحنه اعتراض ها و ناآرامی ها بوده است. محسن تنابنده با همرسانی تصویری از روحانی و کلیدی که نوید باز کردن قفل های زیادی از جمله رکورد اقتصادی را داده بود، خطاب به او گفته است: «زورت به غير ملت به جایی ديگه هم ميرسه!!؟» پرویز پرستویی با اشتراک همان تصویر از حسن روحانی خطاب به او نوشته است: «وقتی بیرون هستم عینک دودی نمیزنم که خوب همه جارو ببینم و چشم در چشم مردم شریف باشم و باهاشون ارتباط برقرار کنم.» آقای پرستویی در پایان گفته است: «بخدا حق این مردم این نیست!» امیرمهدی ژوله هم به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده و گفته است: «طلب حلالیت میکنم از اینکه شما را دعوت به هندوانه سربسته ای کردم که مثل شما امید به سرخی و شیرینی اش داشتم.» غلامرضا شریعتی در ادامه یادآور شد که در جریان ناآرامی های سه روز گذشته خساراتی به اماکن عمومی چند شهر استان خوزستان از جمله بهبهان، خرمشهر، آبادان، شادگان، ماهشهر و اندیمشک وارد شده است. بسیاری از آن‌هایی که به مقصدشان می‌رسند، دیگر تمایلی برای برگشتن به خاطرات سفر قاچاقی خود ندارند.

» شیلا خداداد با تصویر باک خالی از بنزین نوشته است: «الان یه سری از دوستان میان مینویسن تو به جناب روحانی رأی دادی اینطوری شد، به جون دوتا بچه هام منم مثل بقیه آدمها به امید بهتر زندگی کردن رأی دادم.» از هنرمندانی که اغلب به تحولات سیاسی و اجتماعی ایران واکنش نشان می دهند، اما هنوز در مورد اعتراضات اخیر اظهار نظر نکرده اند، می توان به پریناز ایزدیار، حمید فرخ نژاد، هومن سیدی، و هدیه تهرانی اشاره کرد. هم‌رسانی این مطلب:. هنرمندان ایرانی در خارج از ایران چه می گویند؟ برخی از هنرمندان فعال در خارج از ایران نیز از اعتراضات مردم ایران حمایت کرده اند. ابی با به اشتراک گذاشتن ویدئویی از اعتراضات نوشته است: «مردم نجيب ايران زير فشار فقر و استبداد و زورگويی هستند و ايستادگی و جسارتشان قابل تقدير و ستايش است.» فرامرز اصلانی نوشته است: «سربازان، پاسداران، ماموران دولت، از کشتار مردم بیگناه دست بردارید! اگر ایرانی هستید، نگذارید خون ایرانی دست‌هایتان را رنگین کند. با هر تازه‌ واردی صحبت می‌کرد تا بتواند متقاعدش کند که می‌تواند او را به مقصد برساند.

» سیاوش شمس به اشتراک ویدئویی از اعتراضات مردم تبریز نوشته است: «از خداوند برای شما آرزوی سلامتی ، رسيدن به اهداف و صلح آرزو ميكنم. يك روز يك دوست به من گفت جواب اين همه خشونت، جنگ و خون ريزی رو ميتونی در آخر جاده ِ "پول" پيدا كنی.» گوگوش در یک استوری یا داستان اینستاگرامی شعر ترانه «با هم» را به اشتراک گذاشته است. اما نازنین بنیادی، بازیگر هالیوود، به استفاده مقامات جمهوری اسلامی از توئیتر در حالی که مردم در ایران با قطع گسترده اینترنت مواجه هستند، اشاره کرده است. خانم بنیادی نظرسنجی سازمان غیرانتفاعی امنیت سایبری «نت بلاکز» (NetBlocks) را به اشتراک گذاشته که در آن از مردم پرسیده شده است آیا شبکه های اجتماعی باید مقامات دولتی که اینترنت را سانسور می کنند بیرون بیاندازند یا خیر، و گفته که بدون شک باید این کار را انجام دهند. هر بار میان روایت‌هایش می‌گفت مرگ را به چشمان خود دیده است.

اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. اما شعارهای معترضان خیلی زود متوجه مقامات ارشد جمهوری اسلامی شد. .