گزارشگران بدون مرز: مصر و عربستان روزنامه‌نگاران زندانی را فورا آزاد کنند

09/05/1399 02:57 ب.ظ

سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری روزنامه‌نگاران زندانی در مصر و عربستان سعودی شد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری روزنامه‌نگاران زندانی در مصر و عربستان سعودی شد. - خبرگزاری آناتولی سازمان گزارشگران بدون مرز امروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: مقامات مصر و عربستان سعودی روزنامه نگاران زندانی در این کشورها را فورا آزاد کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است: مرگ محمد منیر روزنامه‌نگار مصری و صالح الشیحی روزنامه نگار سعودی پس از آزادی از زندان طی ماه جاری نگران کننده بوده و مقامات این دو کشور برای جلوگیری از «یک فاجعه تمام عیار» فورا تمام روزنامه‌نگاران زندانی را آزاد کنند.

منیر چند روز پس از آزادی از زندان اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده و در تاریخ 13 ماه جاری فوت کرد الشیحی نیز پس از آزادی در تاریخ 19 ماه جاری درگذشت اما علت مرگ وی مشخص نشده است. سابرینا بنوی، رئیس بخش خاورمیانه این سازمان در بیانیه فوق تصریح کرد که مرگ دو روزنامه نگار در روزهای شیوع کرونا باید مقامات مصر و عربستان سعودی را وادار کند تا برای آزادی روزنامه‌نگاران دیگر اقدام کنند.

وی افزود: مصر و عربستان سعودی برای جلوگیری از فاجعه در ایام عید قربان روزنامه‌نگاران زندانی را آزاد کنند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

آکار: هر طرحی بدون حضور ترکیه در مدیترانه شرقی محکوم به شکست استوزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که هر پروژه‌ای در دریای مدیترانه شرقی بدون مشارکت ترکیه با شکست مواجه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

نانسی پلوسی تهدید کرد که نمایندگان بدون ماسک را از ساختمان کنگره بیرون خواهد راند - BBC News فارسینانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ماسک زدن را برای همه اعضای این مجلس و کارمندان دفاتر آنها اجباری اعلام کرده و تهدید کرده که متخلفان را از ساختمان کنگره اخراج خواهد کرد. همزمان یک نماینده ایالت تگزاس که بارها از زدن ماسک امتناع و ضرورت آنها را زیر سوال برده بود، به کرونا مبتلا شده است.

توضیحات فرماندار ری درباره تجمع برخی دسته‌جات عزاداری/ هیات‌ها و عزاداران حسینی مراسم مسلمیه را از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی دنبال کنندفرماندار شهرستان ری از هیات‌ها و عزاداران حسینی درخواست کرد، مراسم مسلمیه را با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی دنبال کنند.

بازداشت 936 حاجی در عربستان سعودی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimبازداشت ۹۳۶ حاجی در عربستان نیروهای امنیتی عربستان روز چهارشنبه همزمان با آغاز مناسک حج، ۹۳۶ نفر از حجاج را به دلیل مخالفت با دستورات مربوط به ورود بدون مجوز به مشاعر مقدسه، بازداشت کردند

تکذیب شایعات درباره خودکشی 3 زندانی در زندان زنان ورامین- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimتکذیب شایعات درباره خودکشی ۳ زندانی در ورامین در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر خودکشی سه زندانی در زندان زنان ورامین و جان باختن دو نفر از زندانیان در پی این اقدامات، مرکز رسانه قوه قضاییه عنوان کرد: این خبر از اساس کذب است

غنی: به زودی 5 هزار زندانی دیگر طالبان آزاد خواهند شد

سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری روزنامه‌نگاران زندانی در مصر و عربستان سعودی شد.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سازمان گزارشگران بدون مرز امروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: مقامات مصر و عربستان سعودی روزنامه نگاران زندانی در این کشورها را فورا آزاد کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است: مرگ محمد منیر روزنامه‌نگار مصری و صالح الشیحی روزنامه نگار سعودی پس از آزادی از زندان طی ماه جاری نگران کننده بوده و مقامات این دو کشور برای جلوگیری از «یک فاجعه تمام عیار» فورا تمام روزنامه‌نگاران زندانی را آزاد کنند.

منیر چند روز پس از آزادی از زندان اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده و در تاریخ 13 ماه جاری فوت کرد الشیحی نیز پس از آزادی در تاریخ 19 ماه جاری درگذشت اما علت مرگ وی مشخص نشده است.

سابرینا بنوی، رئیس بخش خاورمیانه این سازمان در بیانیه فوق تصریح کرد که مرگ دو روزنامه نگار در روزهای شیوع کرونا باید مقامات مصر و عربستان سعودی را وادار کند تا برای آزادی روزنامه‌نگاران دیگر اقدام کنند.

وی افزود: مصر و عربستان سعودی برای جلوگیری از فاجعه در ایام عید قربان روزنامه‌نگاران زندانی را آزاد کنند.

بر اساس گزارش‌ سازمان گزارشگران بدون مرز، در مصر 30 روزنامه نگار و در عربستان سعودی 33 روزنامه‌نگار زندانی هستند.