آکار: هر طرحی بدون حضور ترکیه در مدیترانه شرقی محکوم به شکست است

07/05/1399 11:49 ب.ظ

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که هر پروژه‌ای در دریای مدیترانه شرقی بدون مشارکت ترکیه با شکست مواجه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که هر پروژه‌ای در دریای مدیترانه شرقی بدون مشارکت ترکیه با شکست مواجه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی 28.07.2020 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی خلوصی آکار٬ وزیر دفاع ترکیه طی سخنانی آنلاین در بنیاد میراث تُرک در واشنگتن اعلام کرد که هرگونه طرحی در مدیترانه شرقی بدون حضور ترکیه محکوم به شکست خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ترکیه دارای حدود 1800 کیلومتر مرز با دریای مدیترانه است٬ گفت: هر پروژه انرژی در شرق مدیترانه بدون در نظر گرفتن ترکیه محکوم به شکست خواهد بود و معتقدیم که صلح و ثبات در منطقه از طریق گفتگو حاصل می شود.

-تحولات سوریه وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد: ترکیه همیشه به تمامیت ارضی همسایگان خود از جمله سوریه احترام گذاشته است. با اقوام دیگر از جمله کردها نیز قرنها کنار یکدیگر زندگی کرده و به آن ادامه خواهیم داد. همانطور که داعش نماینده مسلمانان نیست، پ.ک.ک نیز نماینده کردها نیست. کردها برادران ما هستند. مبارزه ما با تروریستهای پ ک ک/ی.پ.گ و دیگر گروههای تروریستی است.

آکار با بیان اینکه برای محافظت از امنیت مرزهای ترکیه و شهروندان خود چهار عملیات در سوریه انجام دادیم افزود:‌ تمام سعی و دقت خود را برای محافظت از غیرنظامیان در این عملیات‌ها به کار برده‌ایم و تنها راه دستیابی به صلح در سوریه را راه‌حل سیاسی می‌دانیم. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

هر چه در خرداد کاشتیم، در تیر درو کردیم/ اکیدا خواستار لغو طرح ترافیک هستیممعاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه با ریختن ترس مردم و برگزاری عزا و عروسی، دورهمی و... در خرداد ماه، افزایش آمار مرگ و میر کرونا در تیر ماه را مشاهده کردیم، درباره واکسن این بیماری گفت: اینکه می گوییم ۱۸ ماهه یا ۲۴ ماهه ممکن است به واکسن کرونا دست یابیم یک شاهکار خواهد بود؛ این در حالی است که بعد از چند دهه درگیری با ویروس ایدز و همچنین مالاریا، اما هنوز واکسن این بیماریها کشف نشده است.

حضور وزیر دفاع ترکیه در محل واژگونی اتوبوس ارتش در مرسینوزیر دفاع ترکیه در محل واژگونی اتوبوس ارتش در مرسین که در پی آن 4 تن از نظامیان به شهادت رسیده و 10 تن دیگر نیز مجروح شدند، حضور پیدا کرد. - خبرگزاری آناتولی

مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری مراسم های پرجمعیت در محرم/ هر خانه یک حسینیه باشدمعاون بهداشت وزیر بهداشت از جلسات تصمیم گیری برای چگونگی برگزاری اعیاد قربان و غدیر و ایام محرم و صفر خبر داد و با بیان اینکه هنوز هیچ چیز در این باره قطعی نشده، در عین حال گفت: قطعا مراسم امسال به شکل قبل نخواهد بود و کاملا محدود خواهد بود تا مراسمی با کیفیت مناسب و توام با سلامتی برگزار شود.

نتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده استنتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده است نخست وزیر اسرائيل در ویدیوی جدیدی ضمن تاکید بر آمادگی کامل اسرائیل برای هر سناریویی، بار دیگر نسبت به «استقرار نظامی رژیم ایران در منطقه» هشدار داد.

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسید

شمار ثبت علامت تجاری و اختراع در ترکیه افزایش یافت