گزارش عملکرد نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 88 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نمایندگان استان چهارمحال_و_بختیاری بیشتر فرصتی که برای نطق در صحن علنی یافته‌اند را به مجالی برای انتقاد از دولت تبدیل و تندترین انتقادات را متوجه دولت «حسن روحانی» کرده‌اند. آن‌ها کمترین وقت را روی چالش‌های استانی گذاشته‌اند. مجلس

نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فارغ از روزهایی که صرف بررسی اعتبارنامه‌ها و تشکیل کمیسیون‌های تخصصی کرده، ۱۰۰ روز اول این دوره را پشت سرگذاشته‌اند. آن‌ها در این مدت چه‌قدر چالش‌های استانی را مورد توجه قرار داده‌اند؟ مواضع و اظهارات آن‌ها تا چه میزان در پی پاسخ به خواست مردم بوده‌ و در چه جاهایی، اقداماتی علیه منافع مردم در دستور کار قرار داده‌اند.

سوم این که چرا اموال مسوولان با دقت بررسی نمی‌شود؟ چرا باید افراد دو تابعیتی در پست‌های حساس به کارگیری شوند؟ با قاچاق کالا و واردات غیرضروری باید مقابله شود تا تولید داخلی رونق بگیرد. پنجم، از خام فروشی و غارت منابع و معادن کشور که مبارزه با تولید و اشتغال است، باید جلوگیری شود. هفتم، قانون غیرعادلانه مالیاتی کشور باید اصلاح و جلوی فرار مالیاتی که گفته می‌شود ۴۰ تا ۶۰ هزار میلیارد است، گرفته شود. ۹۵ درصد درآمد کشورهای پیشرفته از مالیات است. نظام مالیاتی صحیح، شتاب دهنده اقتصاد است.

علاج دردهای کشور را یک دولت اسلامی، جوان و حزب‌اللهی طبق پیام روشن رهبر معظم انقلاب می‌دانم. اگر امروز از بی تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌ها رنجور و خسته‌اید و مجلس را نقطه امید خود می‌دانید، وقتی هفت سال رییس‌‌جمهوری رشد و توسعه اقتصادی را به «برجام» نافرجام گره زده و اکنون دل‌خوش به بیانیه اروپایی‌ها در برابر «مکانیسم ماشه» بوده و اقتصاد را به بازار و تجارت سپرده است نه تولید، نباید انتظار داشت که این اقتصاد به هم ریخته به زودی سامان یابد.

طرح سوال از رییس‌‌جمهوری با امضای نزدیک به ۲۰۰ نماینده معنای روشنی دارد و ما معتقدیم رییس‌‌جمهوری باید در خانه ملت صدای اعتراض ملت را بشنود و در برابر اراده ملت تعظیم کند.مجلس قوی و کارآمد دارای الزاماتی است که باید رعایت شود. احصای اولویت‌های قانون‌گذاری کشور، ارتقای کیفیت نظارت و ارتقای جایگاه مجلس از جمله الزامات مجلس کارآمد است.

بازگشت ارزش پول ملی، مهار تورم و ایجاد اشتغال و مدیریت بازار جزو وظایف اصلی مدیران است که با عزم جهادی ممکن می‌شود.مزیت برتر آب در استان به تهدید تبدیل شده است و این مهم در حالی است که در سند توسعه استان، کشاورزی بالاترین مزیت نامیده شده و کشاورزی بدون آب بی معنا است. انتقال آب از یک نقطه به نقطه دیگر باید با درنظر گرفتن نیازهای شرب، کشاورزی، صنعت و محیط زیست مبدا باشد. بدون در نظر گرفتن این موارد، مشکلات برای مردم ایجاد خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان رضوی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش وال استریت ژورنال از دیدار مخفیانه یک مقام ارشد کاخ سفید با دولت بشار اسدمنابع مطلع در گفتگو با وال استریت ژورنال اعلام کردند که کاش پاتل، از دستیاران دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با تروریسم اوایل سال جاری میلادی برای مذاکرات محرمانه به دمشق سفر کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش تازه؛ اثر منفی کرونا بر مهاجرت و ابعاد مختلف زندگی مهاجران | DW | 19.10.2020پاندمی کرونا و عواقب ناشی از آن زندگی مردم در سراسر جهان را تغییر داده است اما مهاجران به طور قابل توجهی بیشتر از سایر گروه های جمعیتی از این وضع متاثر هستند. این را سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) می‌گوید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گزارش تصویری: گذران وقت ایرانی‌ها به روایت مرکز آمار | DW | 20.10.2020مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نحوه گذران وقت ایرانیان در بهار ۱۳۹۹ را منتشر کرد که با نتایج جالبی همراه است. با ۱۱ ساعت و ۳۸ دقیقه در روز بیشترین وقت ایرانیان صرف 'خودمراقبتی' می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ما و مسئله‌ی عدالت آموزشی/ خطر سرمایه‌داری از آنچه تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تر است!- اخبار گزارش و تحلیل سیاسی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimتعداد کل مدارس غیرانتفاعی در سال 1370، 201 مدرسه و نسبت آن به کل مدارس کشور 0.25 درصد بوده است اما این نسبت سال به سال افزایش یافته، به نوعی که در سال 1395 به 12.22 درصد رسیده است! دولت مگه پول هم داره حقوق رو‌افزایش داده اگه میتونه جلوی قیمتهای نجومی رو بگیره تا بازنشسته بتونن مایحتاج خودشونو تهیه کنن
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان رضوی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »