گزارش تازه؛ اثر منفی کرونا بر مهاجرت و ابعاد مختلف زندگی مهاجران | DW | 19.10.2020

28/07/1399 07:25:00 ب.ظ

پاندمی کرونا و عواقب ناشی از آن زندگی مردم در سراسر جهان را تغییر داده است اما مهاجران به طور قابل توجهی بیشتر از سایر گروه های جمعیتی از این وضع متاثر هستند. این را سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) می‌گوید.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می‌گوید مهاجرت در جهان به شدت تحت تاثیر پاندمی کرونا گرفته و از شمار مهاجران و پناهجویان به شکل قابل توجهی کاسته شده، امری که هم برای توسعه اقتصادی و هم برای مهاجران زیانبار است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مهاجران به طور متوسط ​​۲۴ درصد پزشکان و ۱۶ درصد...

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مهاجران به طور متوسط ​​۲۴ درصد پزشکان و ۱۶ درصد پرستاران را در سراسر کشورهای تشکیل می دهند و بنابراین در صف مقدم مبارزه با کرونا هستند. هم‌زمان پناهجویان و کارگران مهاجر در بخش‌های خدمات به دلیل تماس مستقیم بیشتر با مشتریان و شرایط اغلب بد زندگی، از جمله زندگی در خانه‌های کوچک و نامناسب بیشتر از سایر بخش‌های جامعه به کرونا مبتلا شده‌اند.

مهاجران با کار خود نیاز بخش‌هایی مهم از اقتصاد مثلا عمومی، بهداشتی ، نقل و انتقال کالاها و خرده فروشی را برآورده می‌کنند به گزارش این سازمان مهاجران بیشتر از سایرین تحت تاثیر عواقب اقتصادی شیوع بیماری کرونا قرار می‌گیرند. بسیاری از آنها در صنایع غذایی و در صنعت هتلداری و گردشگری کار می کنند، یعنی درست همان بخش‌هایی از اقتصاد که بیشتر از همه برای بقای خود باید تلاش کنند و در این دوره زیان دیده‌اند.

هنوز اطلاعات آماری دقیقی در دسترس نیست، اما از همین حالا مشخص است که مهاجران به ویژه در کشورهای جنوب اروپا، در ایرلند، سوئد، نروژ و ایالات متحده آمریکا آسیب های جدی دیده و می‌بینند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 200 نفر رسید

شمار جان باختگان کرونا در ایران به 30 هزار و 375 نفر رسیدشمار جان باختگان کرونا در ایران به 30 هزار و 375 نفر رسید

ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌هاادعای نماینده همدان درباره ساخت داروی کرونا: برخی استان‌ها دارویی ساخته‌اند و من یک نمونه آن را آورده‌ام که هشت ماه پیش برای درمان قطعی کرونا معرفی شده اما به آن توجه نشده، مردم تلف می‌شوند و کسی به فکر مردم نیست. منظورش روغن بنفشس؟!! 🤣 تا کی خیالبافی ؟ حتی در زمینه پزشکی عوامفریبی . ظاهرا اخوند جماعت بدون عوامفریبی ودروغ وترویج خرافات نمی تواند به حیات خود ادامه دهد .

۲۵۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۴۷۴۴ تن در وضعیت شدید بیماریفوت ۲۵۲ بیمار و شناسایی ۳۸۹۰ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۸۹۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۵۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۰۳۸۰ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۲۷۴۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۳۷۵ نفر

«با ما جوری رفتار می‌کنند انگار ما عامل ویروس کرونا هستیم»

کرونا در هند طی یک روز 1033 قربانی گرفت