گروه ۷ اقدامات طالبان علیه حقوق زنان در افغانستان را محکوم کرد

23/02/1401 02:05:00 ق.ظ

گروه هفت کشور صنعتی جهان اعمال روزافزون محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان توسط طالبان را محکوم کردند و این گروه اسلام‌گرای افراطی را به منزوی کردن افغانستان متهم ساختند.

گروه هفت کشور صنعتی جهان اعمال روزافزون محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان توسط طالبان را محکوم کردند و این گروه اسلام‌گرای افراطی را به منزوی کردن افغانستان متهم ساختند. نسخه چاپی گروه هفت کشور صنعتی جهان روز پنج‌شنبه اعمال روزافزون محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان توسط طالبان را محکوم کردند و این گروه اسلام‌گرای افراطی را به منزوی کردن افغانستان متهم ساختند.

وزرای خارجه کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده در بیانیه‌ای خاطرنشان کردند: «ما از طالبان می‌خواهیم که فورا اقدامات لازم را برای رفع محدودیت‌های زنان و دختران انجام دهند.»

این بیانیه می‌افزاید: «ما اعمال فزاینده اقدامات محدودکننده را که به شدت مانع مشارکت کامل، برابر و معنادار نیمی از جمعیت کشور در جامعه می‌شود، محکوم می‌کنیم.» وزارای خارجه هشت کشور صنعتی جهان تاکید کرده‌اند که طالبان با نقض حقوق زنان و دختران «کشور خود را در جامعه جهانی بیشتر از قبل منزوی می‌سازند».

طالبان تابستان گذشته که حکومت را در افغانستان تصرف کرد وعده داد که به نسبت سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ که قدرت را در اختیار داشت، قوانین ملایم‌تری را به کار ببرد. اما آنها از آن زمان به شکل فزاینده‌ای حقوق افغان‌ها و به‌ویژه زنان و دختران را که از بازگشت به دبیرستان‌ها و بسیاری مشاغل دولتی منع شده‌اند، محدود کرده‌اند. headtopics.com

طالبان شعبه اصلیش تو ایرانه! ۴۳ سال جنایت، خیانت.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

نشست ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش در مراکش آغاز شدنشست وزیران ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه گروه تروریستی داعش در مراکش آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

ایلان ماسک: ممنوعیت توییتر علیه ترامپ را لغو می‌کنمایلان ماسک اعلام کرد ممنوعیت توییتر علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را پس از این که این پلتفرم شبکه اجتماعی را خریداری کرد، لغو خواهد کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه تحقیق در مورد کشتار در اوکراین را تصویب کرداین قطعنامه براساس شواهدی که هیئت تحقیق سازمان ملل در مورد شکنجه، تیراندازی مستقیم، خشونت‌های جنسی و سایر موارد تاکنون در این کشور جمع‌آوری کرده تنظیم شده‌است.

جمهوری چک در شورای حقوق بشر سازمان ملل جای روسیه را گرفتمجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه جمهوری چک را به عنوان جایگزین روسیه در شورای حقوق بشر این سازمان انتخاب کرد.

فرانسه «دستگیری بی‌اساس» دو گردشگر فرانسوی در ایران را محکوم کردفرانسه «دستگیری بی‌اساس» دو گردشگر فرانسوی در ایران را محکوم کرد وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت فرانسه این دستگیری بی‌اساس را محکوم می‌کند. دولت فرانسه خواستار آزادی فوری این دو شهروند فرانسوی است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: دولت فرانسه وقتی که شهروندان ایرانی رو دستگیر و به بلژیک و سوئد منتقل کرد باید فکر امروز رو می کرد.

کاخ سفید کشته‌شدن خبرنگار الجزیره در کرانه باختری را محکوم کرد🔺کاخ سفید کشته‌شدن خبرنگار الجزیره در کرانه باختری را محکوم کرد ▪️کاخ سفید کشته‌شدن خبرنگار الجزیره، شیرین ابو‌عاقله، شهروند آمریکایی فلسطینی‌تبار را قویا محکوم کرد و خواستار تحقیقات درباره مرگ او شد. ⬇️ بیشتر بخوانید: