فرانسه «دستگیری بی‌اساس» دو گردشگر فرانسوی در ایران را محکوم کرد

22/02/1401 05:58:00 ب.ظ

فرانسه «دستگیری بی‌اساس» دو گردشگر فرانسوی در ایران را محکوم کرد وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت فرانسه این دستگیری بی‌اساس را محکوم می‌کند. دولت فرانسه خواستار آزادی فوری این دو شهروند فرانسوی است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه خواستار «آزادی فوری» دو شهروند فرانسوی بازداشت شده در ایران شد. وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت فرانسه این دستگیری بی‌اساس را محکوم می‌کند.

دولت فرانسه خواستار آزادی فوری این دو شهروند فرانسوی است.» دولت فرانسه همچنین گفت که سفیر آن کشور در تهران برای دسترسی کنسولی به مقامات ایران مراجعه کرده و وزارت خارجه فرانسه نیز «نماینده ایران در پاریس» را نیز احضار کرده است. برخی گزارش‌های منتشره در رسانه‌های ایران این نماینده را «سرپرست سفارت ایران» و برخی دیگر «کاردار سفارت ایران» ذکر کرده‌اند.

واکنش آمریکا به خطر اعدام یک زندانی دوتابعیتی: ایران از اتباع خارجی به عنوان اهرم سیاسی استفاده می‌کند معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده گفت‌وگوهای احیای برجام در وین برای دومین بار در سال جدید خورشیدی، روز چهارشنبه به تهران رفت تا کمک کند این مذاکرات که از ماه مارس متوقف شده است، به سرانجام برسد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دولت فرانسه وقتی که شهروندان ایرانی رو دستگیر و به بلژیک و سوئد منتقل کرد باید فکر امروز رو می کرد.

احضار سرپرست سفارت ایران در پاریس در واکنش به بازداشت دو شهروند فرانسوییک روز پس از آن‌که وزارت اطلاعات ایران از بازداشت «دو تبعه اروپایی» در خاک این کشور خبر داد، وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، دو شهروند چشمشون کور این ماله کشان اروپایی آخوندها.تو ایرا چه غلطی میکردن. فرانسه خود عامل شکل گیری این نظام فاسد و شکل گیری انقلاب ۵۷بود پس حالا به درک

شمار جرایم با انگیزه سیاسی در آلمان به بالاترین میزان خود در دو دهه گذشته رسیدوزارت کشور آلمان از افزایش ۲۳ درصدی تعداد جرایم با انگیزه‌های سیاسی در آلمان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبلش خبر داد.

دارمنن پس از تهدیدات داعش خواستار تشدید حفاظت از اماکن یهودیان در فرانسه شدژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز سه‌شنبه ۱۰ مه خواستار تشدید حفاظت از اماکن یهودیان در کشورش شد.

بازداشت دو اروپایی توسط وزارت اطلاعات در ایرانوزارت_اطلاعات ایران اعلام کرد: «دو فرد اروپایی که با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، بی‌نظمی اجتماعی و بی‌ثبات سازی جامعه وارد کشور شده بودند، شناسایی و بازداشت شدند.» اخبار_ایران

فرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواندفرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواند وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای با ادعای این که دو شهروند اروپایی بازداشت شده در ایران، فرانسوی هستند، اعلام کرد جانشین سفیر ایران در پاریس را فراخوانده است.

مسئولان قضایی درباره بازداشت فیروزه خسروانی و مینا کشاورز، دو مستندساز همچنان سکوت کرده‌اندمسئولان قضایی ایران پس از گذشت بیش از ۲۴ ساعت از بازداشت فیروزه خسروانی و مینا کشاورز، دو مستندساز، دلیلی برای این بازداشت‌ها ارائه نکرده‌اند.