گروهی از فعالان مدنی در ایران خواهان توجه به آسیب ناشی از کرونا بر کودکان شدند

07/08/1400 11:01 ب.ظ

▪️گروهی از فعالان مدنی و دانشگاهی ایران در فراخوانی با عنوان «اقدام مدنی برای کودکان آسیب‌دیده از کرونا» از مردم خواسته‌اند نسبت به اثرات «مخرب و پایدار» شیوع ویروس کووید-۱۹ بر «اقشار بی‌دفاع جامعه» حساس باشند.

گروهی از فعالان مدنی و دانشگاهی ایران در فراخوانی با عنوان «اقدام مدنی برای کودکان آسیب‌دیده از کرونا» از مردم خواسته‌اند نسبت به اثرات «مخرب و پایدار» شیوع ویروس کووید-۱۹ بر «اقشار بی‌دفاع جامعه» حساس باشند. به نوشته روزنامه شرق، در این بیانیه تأکید شده است «طبقات کم‌برخوردار جامعه» در مواجهه... گروهی از فعالان مدنی و دانشگاهی ایران در فراخوانی با عنوان «اقدام مدنی برای کودکان آسیب‌دیده از کرونا» از مردم خواسته‌اند نسبت به اثرات «مخرب و پایدار» شیوع ویروس کووید-۱۹ بر «اقشار بی‌دفاع جامعه» حساس باشند.

به نوشته روزنامه شرق، در این بیانیه تأکید شده است «طبقات کم‌برخوردار جامعه» در مواجهه با مشکلات ناشی از کرونا «با محدودیت‌های بیشتری مواجهند و ... نیازمند حمایت و مشارکت موثر دیگر طبقات اجتماع هستند.» امضاکنندگان بیانیه معتقدند گروه‌های کم‌برخوردار جامعه «با شدت بیشتری با عوارض بیماری کووید ۱۹ روبه‌رو می‌شوند، اما نه صدایی دارند که شنیده شود و نه اولویت‌بندی‌ وجود دارد که مورد توجه قرار گیرند» و این ویروس «تهی‌دستان و اقشار آسیب‌پذیر و بی‌دفاع نظیر کودکان را به مراتب بیش از بقیه با پیامدهای ناگوار و درازمدت خود درگیر می‌کند.»

در این بیانیه با اشاره به وجود «حدود سه هزار خانواده دارای فرزندان زیر ۱۸ سال» که بر اثر بیماری کووید-۱۹ پدر یا مادر خود را از دست داده‌اند، تاکید شده این فقدان «تنها یکی از عوارضی» است که این کودکان با آن مواجهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تصاویری از اولین روز حیات یک بچه کرگدن در یکی از باغ‌وحش‌های هلندمسئولان باغ‌وحش آرنهم نام این بچه کرگدن را «استارک» گذاشته‌اند. او چهاردهمین کرگدنی است که از سال ۱۹۷۷ میلادی تاکنون در آرنهم به دنیا می‌آید.

یکی از اعضای ارکستر زهره؛ «در افغانستان به ما رقاصه می‌گفتند»مرضیه ۱۸ سال دارد. روزی که طالبان به کابل رسیدند در مدرسه بود، ویولنش را همانجا گذاشت و کابل را به مقصد دوحه ترک کرد. مردم افغانستان به ناله و داد کشیدن عادت کردند فقط هر کدام می‌خواهد خود را متمایز از دیگران بداند. افغانستان جنگ زده موسیقی نمی‌خواهد،. نان، سرپناه، امنیت و نظم سیاسی اجتماعی می‌خواهد. شمابگویید شماراچی صدازنند؟گوزینه دیگری دارید؟

نگرانی اعضای پیشین داعش از بازگشت به خانه بعد از پایان محکومیتاعضای پیشین داعش که دوران محکومیت خود را در زندان‌های اقلیم کردستان گذرانده‌اند حالا نگرانند با بازگشت به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی بغداد بار دیگر تحت پیگرد و مجازات قرار گیرند.

بیانیه ۱۲ کشور اروپایی: اسرائیل از طرح شهرک‌سازی جدید در کرانه باختری صرف نظر کندبیانیه ۱۲ کشور اروپایی: اسرائیل از طرح شهرک‌سازی جدید در کرانه باختری صرف نظر کند جزئیات بیشتر🔽 درودها دوستان فردا جمعه 29.10.2021 وحدت بر چرخ اقبال 22.3.1443 کل کائنات بر سلطان بانو 7.8.1400 سوارکار بر صبرواستقامت روز کوروش رو شادباش عرض میکنم. در طول سال از تورات راجع به کوروش گفتم که استقبالی نشد، فردا شب دوباره از تورات راجع به کوروش خواهم گفت.

نماینده مجلس: در دریافت پول نفت از کشورها مشکل داریم | DW | 28.10.2021یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفته است که ایران در دریافت پول نفت از کره جنوبی، چین و عراق مشکل دارد. بر اساس داده‌های رسانه‌های ایران، مجموع پول‌های بلوکه شده ایران حدود ۱۵ میلیارد دلار است.

انتقاد آلمان و ۱۱ کشور اروپایی از شهرک‌سازی اسرائیل در مناطق اشغالی | DW | 28.10.2021آلمان و ۱۱ کشور عضو اتحادیه اروپا طرح شهرک‌سازی‌های اسرائیل در مناطق اشغالی کرانه غربی روز اردن را مورد انتقاد قرار دادند. در این میان محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین به بروکسل سفر کرده است. اسقاطیل اين فلسطين مساحتش چقدره كه از وقتي كه ما يادمونه دارن اونجا شهرك سازي ميكنن،حداقل بجاي خونه هاي ويلايي ، آسمونخراش و برج بسازيد كه كمتر جا بگيره،به شخصه هم از اين اسراييليها و هم از اون فلسطينيها به يك اندازه متنفرم ، تنها این تصمیم دولت اسرائیل را مورد انتقاد قرار دادن کافی نمیباشد،بلکه این اتحادیه باید با تمام قدرت این طرح ضد انسانی و مقایرن منشور سازمان ملل متحد را محکوم کرده و از مقامات دولت اسرائیل خواستار سریع توقف و منحل کردن این طرح شده و در حفظ تمامیت ارضی مردم فلسطین تلاش بکنند

چاپ

گروهی از فعالان مدنی و دانشگاهی ایران در فراخوانی با عنوان «اقدام مدنی برای کودکان آسیب‌دیده از کرونا» از مردم خواسته‌اند نسبت به اثرات «مخرب و پایدار» شیوع ویروس کووید-۱۹ بر «اقشار بی‌دفاع جامعه» حساس باشند.

به نوشته روزنامه شرق، در این بیانیه تأکید شده است «طبقات کم‌برخوردار جامعه» در مواجهه با مشکلات ناشی از کرونا «با محدودیت‌های بیشتری مواجهند و ... نیازمند حمایت و مشارکت موثر دیگر طبقات اجتماع هستند.»

امضاکنندگان بیانیه معتقدند گروه‌های کم‌برخوردار جامعه «با شدت بیشتری با عوارض بیماری کووید ۱۹ روبه‌رو می‌شوند، اما نه صدایی دارند که شنیده شود و نه اولویت‌بندی‌ وجود دارد که مورد توجه قرار گیرند» و این ویروس «تهی‌دستان و اقشار آسیب‌پذیر و بی‌دفاع نظیر کودکان را به مراتب بیش از بقیه با پیامدهای ناگوار و درازمدت خود درگیر می‌کند.»

در این بیانیه با اشاره به وجود «حدود سه هزار خانواده دارای فرزندان زیر ۱۸ سال» که بر اثر بیماری کووید-۱۹ پدر یا مادر خود را از دست داده‌اند، تاکید شده این فقدان «تنها یکی از عوارضی» است که این کودکان با آن مواجهند.

این بیانیه همچنین به باز ماندن ۳.۵ میلیون دانش‌آموز از تحصیل به دلیل «ناتوانی در تأمین ابزارهای هوشمند لازم برای بهره‌مندی از آموزش مجازی» اشاره و تأکید کرده است: «با تداوم این روند، فقر آموزشی زندگی کودکان را وابسته به مسیرهایی خواهد کرد که تا انتهای عمر با عوارض آن درگیر خواهند بود.»

پیش‌تر، معاون سازمان بهزیستی ایران گفته بود از آغاز همه‌گیری کرونا در ایران، ۵۱ هزار کودک، پدر یا مادر خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند و هیچ برنامه‌ای برای حمایت از آنها وجود ندارد.