افزایش تنش ریاض و بیروت بر سر اظهارات قرداحی: عربستان سفیر لبنان را اخراج کرد

07/08/1400 11:40 ب.ظ

افزایش تنش ریاض و بیروت بر سر اظهارات قرداحی: عربستان سفیر لبنان را اخراج کرد وزارت امور خارجه عربستان سعودی روز جمعه حکم اخراج سفیر لبنان در ریاض را صادر کرد و به او ۴۸ ساعت فرصت داد تا خاک این کشور را ترک کند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی روز جمعه هفتم آبان حکم اخراج سفیر لبنان در ریاض را صادر کرد و به او ۴۸ ساعت فرصت داد تا خاک این کشور را ترک کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی، ریاض همچنین سفیر خود را از بیروت فراخوانده و کلیه واردات از لبنان را متوقف کرده است. این تصمیم در پی تنش دیپلماتیک اخیر بین ریاض و بیروت بر سر اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان درباره جنگ عربستان و متحدان منطقه‌ای آن در یمن اتخاذ می‌شود.

جورج قرداحی چند ماه پیش و پیش از آن که به وزارت برسد، در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود شبه‌نظامیان حوثی از خود دفاع می‌کنند و جنگ یمن «بیهوده» است. وی روز چهارشنبه گفت «نظرات شخصی» خود را قبل از این که وزیر شود بیان کرده و اکنون به عنوان یک عضو کابینه، به سیاست‌های رسمی دولت لبنان متعهد است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

از واقعیت عصبانی شد ه .باتمام ابزار جنگی مدرن هنوز کاری از پیش نبرده (عرب قصاب )

آمریکا دو بازرگان و یک عضو پارلمان لبنان را به دلیل فساد مالی تحریم کرد🔺آمریکا دو بازرگان و یک عضو پارلمان لبنان را به دلیل فساد مالی تحریم کرد ▪️وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ششم آبان با صدور بیانیه‌ای گفت: «جهاد العرب، دانی خوری و جمیل سید در فساد گسترده در لبنان دست داردند و در فهرست تحریم‌ها قرار می‌گیرند.»

یک ماه با بازنشستگان ایران: اگر پاسخ ما را ندهید به اعتراض ادامه خواهیم دادفریب_نمیخوریم باید«مشتهای مبارزان»هوشمندانه وبمحل درست اصابت کند!بیایید آتش_زدن_مرکزکامپیوترها سایتهاودیتاسنترهاراهدف اصلی مبارزه خودمان قراردهیم تاریشۀ ارتزاقِ آخوندها_شیاطین_زمان ومزدورانشان قطع وخُشکونابود گردد!دستشان ازجیب مردم قطعونابودشوند!!! دیگر_بس_است منتظرنمیمانیم

فیسبوک در بحبوحه بحران حیثیتی نامش را به «متا» تغییر می‌دهدمدیرعامل فیسبوک گفت که این تغییر نام در راستای چشم‌انداز این شرکت برای پروژه حقیقت مجازی (متاورس) صورت می‌گیرد. این در حالیست که منتقدان شبکه اجتماعی فیسبوک بر این باورند که تغییر نام آن تنها تلاشی برای منحرف کردن اذهان عمومی از «اسناد فیسبوک» است. از انجیل ، متی 7:7 رو بخونید آخرین پیامی که دو سه شب پیش برای فایل خودم ارسال کردم بسیار زیباست این پیام ده دقیقه دیگه حذف میشه

کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند🔺کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند گزارش جدید گروه مبارزه با فقر «وان» نشان می‌دهد از بیش از ۶۵۷ میلیون دز واکسن وعده داده شده توسط کشورهای گروه ۲۰، حدود ۴۴ درصد تحویل داده شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

آیا سانسور حکومت ایران ‌و محدودیت اینترنت شانس مهدی رجبیان برای نامزدی گرمی را کاهش می‌دهد؟تارنمای «بیلبورد» در مقاله مفصلی به بررسی شرایط مهدی رجبیان، نوازنده، آهنگساز و تنظیم‌کننده سرشناس ایرانی پرداخته است که با انتشار آلبوم جدید «کودتای خدایان» امید زیادی برای نامزدی جایزه موسیقی «گرمی» دارد. به نوشته بیلبورد، برنامه‌های حکومت ایران برای قطع ارتباط با دنیای خارج، ممکن‌ است مانع...

هشدار AFC به وزارت ورزش: استقلال یا پرسپولیس را رها کنید!صدور مجوز حرفه‌ای برای دو باشگاه پرطرفدار پایتخت امسال با مشکل بزرگی رو به رو شد است.