کی‌یف: ایران هنوز عاملان سقوط هواپیمای اوکراینی را مجازات نکرده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو سال پس از سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، کی‌یف کماکان ایران را مقصر عدم دستیابی به نتیجه‌ مشخص در این زمینه می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

دو سال پس از سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، کی‌یف کماکان ایران را مقصر عدم دستیابی به نتیجه‌ مشخص در این زمینه می‌کند.اوکراین ایران را متهم می‌کند که با گذشت دو سال از سرنگونی هواپیمای خود به تعهدات حقوقی بین‌المللی‌اش عمل نکرده و راه‌حلی برای مجازات عاملان و پرداخت غرامت پیدا نکرده است.

اگرچه مقامات ایرانی ابتدا اعلام کردند که سقوط هواپیما به دلیل «نقص فنی» بوده اما بعدتر اعتراف کردند که هواپیما بر اثر اصابت «تصادفی» موشک سرنگون شده است. سازمان هواپیمایی کشوری ایران نیز روز 17 مارس 2021 گزارش نهایی 139 صفحه‌ای خود را درباره سرنگونی هواپیما منتشر و اعلام کرد: سامانه پدافند هوایی، ابتدا هواپیمای اوکراینی را به عنوان هدف دشمن فرض کرده و پس از آن بدون دستور مرکز اولین موشک را پرتاب کرده است. سپس سامانه بر روی هدف متحرک قفل شده و موشک دوم را نیز شلیک کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین هم در واکنش به آن اعلام کرد که غرامت پرداختی باید در نتیجه مذاکرات بین طرفین تعیین شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

لعنت بر هر پدر و مادر تروریست ترکیه ای ترکیه تروریست اردوغان توریست اخوان الشیاطین

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران: صلاحیت رسیدگی به پرونده هواپیمای اوکراینی را داریم؛ مبلغی به برخی خانواده‌ها پرداخت شده است▪️وزارت امور خارجه ایران با صدور بیانیه‌ای در آستانه سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری پی‌اس۷۵۲ اعلام کرد تاکنون به برخی از خانواده‌ها «پرداخت‌هایی را وفق مقررات مربوطه انجام داده است.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بحران سموم خطرناک؛ اروپا «۳۰ سال» است محصولات کشاورزی ایران را نمی‌خردعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، «موضوع باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی جدید نیست و بسیاری از کشورها از سال‌ها قبل نسبت به محصولات ایرانی سخت‌گیری‌های جدی دارند.» مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن. ملت به این گـــــــــــــــــــــه غیرتی هرگز ندیده حکومتی تـــــــــــــــــــوپ تــــــــــــــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــــــــــــــــــــوسکشه مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پرواز ۷۵۲؛ ایران می‌گوید پرداخت غرامت «۱۵۰ هزار دلاری» به خانواده‌های جان‌باختگان را آغاز کرده استدر آستانه دومین سالگرد انهدام هواپیمای مسافربری اوکراین، یک مقام سازمان هواپیمایی ایران روز جمعه ۱۷ دی‌ماه گفت که پرداخت غرامت ۱۵۰ هزار دلاری به هر یک از خانواده‌های...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

امامعلی رحمان سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین تاجیکستان و ایران را تبریک گفترئیس جمهور تاجیکستان تصریح کرد: اطمینان داریم با عزم قوی و سعی و تلاش صادقانه و مشترک طرف‌ها، ما می‌توانیم مناسبات دو کشور با مشترکات تاریخی و فرهنگی را با نتایج قابل ملاحظه‌تر و در راستای منافع والای مردمانمان غنی گردانیم. 806 625
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

سپاه پاسداران ایران مسئولیت حمله به پایگاه «عین الأسد» را بر عهده گرفتبه‌دنبال حمله پهپادی ناکام شب گذشته به پایگاه نظامی عین‌الاسد در استان الانبار در غرب عراق، علی تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، مسئولیت هدف کدوم حمله؟ حمله به خار های اطراف پایگاه؟ هیس جو خوابه... سپاه تنش افرین است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اسکوچیچ: طارمی توقعاتم را برآورده کند/ هیچ سهل انگاری را بر نمی تابمدراگان اسکوچیچ با اشاره به حل و فصل کردن مشکلات با مهدی طارمی گفت: طارمی برای تیم ما بازیکن مهمی است و باید اعلام کنم که خوشبختانه از راه تعامل و صحبت توانستیم با در نظر گرفتن منافع تیم ملی موضوع را حل‌وفصل کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »