وزارت بهداشت ایران: نیازی برای واردات بیشتر واکسن از خارج وجود ندارد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت ایران گفت به نظر نمی‌رسد نیازی برای واردات بیشتر واکسن از خارج از کشور وجود داشته باشد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت ایران گفت به نظر نمی‌رسد نیازی برای واردات بیشتر واکسن از خارج از کشور وجود داشته باشد.محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت ایران گفت: «بیش از 175 میلیون دز واکسن کرونا به سردخانه مرکزی واکسن کشور وارد شده است. ذخیره واکسن خوبی داریم و واکسن سازهای داخلی هم به ظرفیت تولیدی خوبی رسیدند و به نظر نمی‌رسد نیازی برای واردات بیشتر واکسن از خارج از کشور وجود داشته باشد».

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه حدود 8 میلیون دز دیگر هم به زودی از منابع داخلی تحویل داده خواهد شد، اضافه کرد: «واردات جهت تامین نیاز کشور صورت می‌گیرد و اگر نیازی باشد باید برای تامین آن اقدام کرد. بنابراین باید نیازسنجی شود که به واکسن نیاز داریم یا خیر؟ درصورتی که نیاز داشته باشیم ابتدا باید دید نیازمان داخل کشور قابل تامین است یا خیر و اگر قابل تامین نبود اقدام به واردات صورت گیرد. بعید است نیاز به قرارداد خرید مجدد داشته باشیم مگر اینکه شرایطی رخ دهد که نیاز به واردات باشد».

زهرایی در پاسخ به سوالی درباره تزریق دز چهارم واکسن، تاکید کرد: «اگر نیازی برای این موضوع وجود داشته باشد اقدام خواهیم کرد. فعلا نیازی وجود ندارد و تمرکز خود را برای تامین و تزریق دز سوم گذاشته‌ایم. در مورد کسانی هم که رژیم واکسن سه دزه داشته‌اند در صورت نیاز به تزریق دز چهارم، این موضوع متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد».

گفتنی است، اظهارات ضد و نقیض مقامات ایرانی درباره واردات واکسن کرونا طی روزهای اخیر باعث بروز نگرانی در میان شهروندان این کشور شده است. دو معاون وزارت بهداشت ایران از ممنوعیت واردات واکسن کرونا خبر داده‌اند که هفته گذشته محمد هاشمی سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت این کشور بر برنامه این کشور نسبت به ادامه واردات واکسن تاکید کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نیاز هست و وجود دارد

گوه خورد

اصولا باید عکس با نقل قول همخوانی داشته باشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تلاش مقامات ایران برای «مصادره کردن غم پرواز» هواپیمای اوکراینی؛ خانواده‌ قربانیان: از شما بیزاریمبرخی مقامات فعلی و پیشین جمهوری اسلامی در اظهاراتی واقعه شلیک موشک‌های سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی را در کنار ماجرای کشته شدن قاسم سلیمانی مطرح کرده‌اند و آنها را «در کنار هم» دانسته‌اند؛ اما خانواده‌های کشته‌شدگان پرواز پی‌اس۷۵۲ این اظهارات را در جهت «مصادره» می‌دانند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایران: برای از سرگیری روابط با عربستان آماده‌ایم | DW | 07.01.2022وزیر خارجه ایران در مصاحبه با الجزیره اعلام کرد گفتگو با عربستان مثبت و سازنده بوده و ایران برای از سرگیری روابط با عربستان آماده است. سفیر ایران در بغداد هم از آغاز قریب‌الوقوع دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان خبر داد. بیچاره ملت یمن ، که مانند سوریه ای ها ، قربانی این جنایت پیشه گان احمق و سیاستندار شدند و زندگانی یکبارهٌ بسیاری ، برای امیال روانمریضانه اراذلِ چماقپرستِ جمهوری جهل و جنایت ، از آنها گرفته شد🥀🥀🥀 این حرفا یعنی غلط کردیم محترمانه برای حمله به سفارت عربستان که مجبورند عذرخواهی کنند و کلی التماس بعد از کلی ضرر اقتصادی که یه مشت نادان و نفهم یه غلطی کردن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران برای مبارزه با کرونا از بانک جهانی 90 میلیون دلار وام گرفت📌 ایران برای مبارزه با کرونا از بانک جهانی 90 میلیون دلار وام گرفت رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از تصویب اعطای وام 90 میلیون دلاری در بانک جهانی برای مقابله با کرونا خبر داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا برای حمایت از ثبات قزاقستان اعلام آمادگی کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی اعتراضات در قزاقستان برای حمایت از ثبات در این کشور اعلام آمادگی کرد. - خبرگزاری آناتولی سازمان ملتهای تورکان اگر بزودی مستقل نشود صاحب و مالک هویت و جغرافیای مدنیت بزرگ علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه ی ده هزارساله ی تورکان را با حضوریکتائی بدست نگیرند اعلام نکند کشورهای تورکان با اینهمه فتنه سازیهای صلیبچیهای شرق و غرب، خسارتها خواهند دید!
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حکم حمید سجادی برای محمد پولادگر؛ از حوزه علمیه تا وزارت ورزش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تشکر رئیس ام‌آی۶ بریتانیا از خبرگزاری دولتی چین برای انتشار یک ویدئوی جاسوسیرئیس سرویس جاسوسی بریتانیا(ام آی ۶) روز پنجشنبه از خبرگزاری دولتی چین به دلیل «تبلیغ رایگان» دلایل تمرکز غرب بر تهدید‌های امنیتی پکن در قالب پخش یک ویدیوی الهام گرفته شده از مجموعه جمیز باند تشکر کرد. جاسوسها همکاری جدیدی را اغاز کرده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »