کنفرانس آینده اروپا؛ نمایندگان پارلمان اروپا خواستار تجدیدنظر در معاهدات شدند

14/02/1401 08:31 ب.ظ

کنفرانس آینده اروپا؛ نمایندگان پارلمان اروپا خواستار تجدیدنظر در معاهدات شدند جزئیات بیشتر🔽

پارلمان اروپا روز چهارشنبه چهار مه (۱۴ اردیبهشت) به قطعنامه‌ای رای داد که در آن خواستار آغاز روندی برای بازنگری در معاهدات اتحادیه اروپا در پاسخ به خواسته‌های شهروندان در چارچوب کنفرانس آینده اروپا شد.

نمایندگان پارلمان اروپا که در استراسبورگ گرد هم آمدند اعلام کردند که «بازنگری در معاهدات برای اجرای پیشنهادهای کنفرانس آینده اروپا ضروری است.» به این ترتیب پارلمان اروپا اکنون پیشنهادهای مشخصی را برای اصلاح متون موسس اتحادیه اروپا ارائه خواهد کرد. این موارد سپس به شورای اروپا (متشکل از کشورهای عضو)‌ ارائه خواهد شد، در صورت موافقت این شورا یک مجمع برای بررسی پیشنهادها و موارد اصلاح تشکیل می‌شود.

سپس این موضوع باید به طور جداگانه در هر کشور عضو اتحادیه اروپا تصویب شود، موارد اصلاحی ممکن است در برخی از کشورها به همه‌پرسی گذاشته شود. کنفرانس «آینده اروپا» در روز شنبه گذشته با تصویب ۳۲۵ پیشنهاد در موضوعات مختلف برگزار شد. اجرای برخی از پیشنهادهای مستلزم تغییر در معاهدات اروپایی است.

کنفرانس «آینده اروپا» قرار بود در ماه مارس سال ۲۰۱۹ برگزار شود اما به دلیل همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد. این کنفرانس به‌طور رسمی در تاریخ ۹ مه سال گذشته کلید خورد. حال پس از یک سال قرار است روز دوشنبه آینده نتایج آن به طور عمومی اعلام شود. از جمله اهداف این کنفرانس تمرین برای دموکراسی مشارکتی عنوان شده است تا به شهروندان ۲۷ کشور عضو امکان بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادها خود را بدهند. headtopics.com

دیوید ساسولی، رئیس سابق پارلمان اروپا که در یازدهم ژانویه ۲۰۲۲ درگذشت اصرار داشت که اصلاح معاهدات نباید یک «تابو» محسوب شود. وی در گفت‌وگویی با روزنامه لوفیگارو گفته بود: «همه چیز باید امکان‌پذیر باشد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پیشنهاد تحریم اسقف اعظم روسیه؛ زلنسکی توافق بدون عقب‌نشینی روس‌ها را رد کرددر صورت تصویب این بسته از سوی کمیسیون اروپا، تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس روسیه و ممنوعیت ورود او به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا خواهد شد.

مجارستان طرح اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه را ناکام کردبه‌رغم جهش قیمت نفت در بازارهای جهانی در پی اعلام بسته تحریمی اخیر کمیسیون اروپا مبنی بر کنار‌ گذاشتن تدریجی واردات نفت از روسیه، حمایت عمومی کشورهای بی نتیجه فقط بحران را در کشورهای خود به وجود میاورد مرگ بر زلنسکی دلقک زنده باد پوتین مبارز با اقتدار

قرنطینه در چین و ممنوعیت واردات نفت روسیه؛ اوپک پلاس تشکیل جلسه می‌دهدنشست روز پنجشنبه همچنین در حالی برگزار می شود که اتحادیه اروپا در پی تکمیل اقداماتی مشابه با ایالات متحده، بریتانیا و کانادا برای ممنوع کردن واردات نفت روسیه است.

وزیر خارجه سوئد تصمیم جمهوری اسلامی ایران به اعدام احمدرضا جلالی را محکوم کردآن لینده می‌گوید سوئد همراه با اتحادیه اروپا حکم اعدام را محکوم کرده و خواستار آزادی آقای جلالی هستیم.

جنگ اوکراین؛ کمیسیون اروپا خواستار تحریم کامل نفت روسیه شدرئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه در جلسه ویژه پارلمان اروپا با عنوان «آثار جنگ اوکراین بر اتحادیه اروپا» خواستار تحریم کامل نفت روسیه و افزایش کمک‌های گسترده بین‌المللی برای بازسازی ویرانی‌های جنگ شد. از ملانصرالدین پرسیدند که مرکز زمین کجاست؟ گفت میخ طویله خر من گفتند اشتباه میکنی گفت متر کنید. چپ_هرگز_نفهمید از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب عالم الگوی تکراری چپ‌ها 👍

لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم فوق‌العاده‌ای که به چهارگانه می‌اندیشد - BBC News فارسییورگن کلوپ و مردانش لیورپول را به یکی از جذاب‌ترین تیم‌های فوتبال جهان تبدیل کرده‌اند. این تیم که قهرمان جام اتحادیه فوتبال انگلیس شده، به فینال جام حذفی انگلیس و لیگ قهرمانان فوتبال اروپا رسیده است و بخت جدی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال انگلیس نیز است.