لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم فوق‌العاده‌ای که به چهارگانه می‌اندیشد - BBC News فارسی

14/02/1401 09:42 ب.ظ

لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم فوق‌العاده‌ای که به چهارگانه می‌اندیشد

یورگن کلوپ و مردانش لیورپول را به یکی از جذاب‌ترین تیم‌های فوتبال جهان تبدیل کرده‌اند. این تیم که قهرمان جام اتحادیه فوتبال انگلیس شده، به فینال جام حذفی انگلیس و لیگ قهرمانان فوتبال اروپا رسیده است و بخت جدی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال انگلیس نیز است. پایان پادکست آن‌ها با گل‌های بولای دیا و فرانسیس کوکلین دو بر صفر عقب بودند و حتی یک شوت داخل چارچوب هم نزده بودند. "به کراویتز گفتم، یک جایی که ما خوب کار کردیم و بتوانیم نشانش دهیم را پیدا کن. او به من گفت: نه، هیچ موردی نداشتیم.

خب آن یک استراحت بین دو نیمه مهم بود اما مسئله در مورد واکنش بچه‌ها بود. ما آرام بودیم و کماکان شانس داشتیم."

"بعد از سه دقیقه (از شروع نیمه اول) ذهنیت ما دیگر درست کار نکرد. ما عجله می‌کردیم و تحت فشار بودیم. شما باید فوتبال خودتان را به حریف تحمیل کنید و این کاری بود که در نیمه دوم انجام دادیم." ویرجیل فان‌دایک، مدافع لیورپول در مورد صحبت‌های کلوپ بین دو نیمه به بی‌بی‌سی گفت: "او به ما گفت فوتبال بازی کنیم، به شیوه لیورپول، همان طور که تمام فصل بازی کرده بودیم."

منبع تصویر، ورود دیاز به زمین در نیمه دوم نقطه عطف بزرگ بازی بود. این بازیکن کلمبیایی که بجای دیوگو ژوتا وارد زمین شد، گل تساوی لیورپول را زد؛ گلی که وضعیت بازی را تا حد زیادی تغییر داد. این بازیکن ۳۷/۵ میلیون پوندی از ژانویه که از پورتو به لیورپول پیوست، ۵ گل زده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

تاریخ‌سازی یورگن کلوپ در فوتبال انگلیس و اروپا | DW | 04.05.2022تیم فوتبال لیورپول با سرمربی‌گری یورگن کلوپ با صعود به دیدارهای فینال لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی انگلیس، جام لیگ انگلیس و نیز درخشش در لیگ برتر انگلیس، از بخت کسب چهار مقام قهرمانی در فصل جاری برخوردار است.

یکی از توله‌های یوزپلنگ ایرانی تلف شدیکی از سه توله «ایران» یوزپلنگی که چهار روز قبل در سایت مرکز تکثیر یوز ایرانی در توران واقع در استان سمنان به دنیا آمده بودند به علت «ناهنجاری و چسبندگی ریه» تلف شد. اخبار_ایران یوزپلنگ

بهنام موسیوند، فعال مدنی زندانی، وارد اعتصاب غذای خشک شدبهنام_موسیوند، فعال مدنی محبوس در زندان اوین که از ۱۲ روز پیش در اعتصاب غذا است و به همین‌خاطر به بیمارستان منتقل شده، در بیمارستان طالقانی تهران دست به اعتصاب غذای خشک زده است. اعتصاب_غذا زندان

جنبش مخالفان پاشینیان در بحبوحه مذاکرات ایروان با باکو و آنکارادر روزهای اخیر که ارمنستان مشغول مذاکره با باکو و آنکاراست، ایروان بار دیگر صحنه اعتراضات مخالفان نخست‌وزیر این کشور است که او را به واگذاری قره‌باغ به آذربایجان متهم می‌کنند.

پیشنهاد تحریم اسقف اعظم روسیه؛ زلنسکی توافق بدون عقب‌نشینی روس‌ها را رد کرددر صورت تصویب این بسته از سوی کمیسیون اروپا، تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس روسیه و ممنوعیت ورود او به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا خواهد شد.

قرنطینه در چین و ممنوعیت واردات نفت روسیه؛ اوپک پلاس تشکیل جلسه می‌دهدنشست روز پنجشنبه همچنین در حالی برگزار می شود که اتحادیه اروپا در پی تکمیل اقداماتی مشابه با ایالات متحده، بریتانیا و کانادا برای ممنوع کردن واردات نفت روسیه است.