کمیسیون تصفیه صفوف طالبان 4350 نفر را از این گروه اخراج کرد

03/12/1400 10:27 ق.ظ

کمیسیون تصفیه صفوف طالبان 4350 را از این گروه اخراج کرد

کمیسیون تصفیه طالبان اعلام کرد که 4350 تن از 'افراد نامطلوب' در صفوف این گروه را اخراج کرده اند. - خبرگزاری آناتولی ​​​​​​​لطف‌الله حکیمی، رئیس کمیسیون تصفیه وزارت دفاع طالبان در جمع خبرنگاران اعلام کرد که روند برکناری و اخراج اعضای طالبان که از نام و اختیارات طالبان سوء‌استفاده کرده بودند، تکمیل شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های انجام شده طی 5 ماه اخیر، 4350 تن از افراد نامطلوب در صفوف طالبان شناسایی و اخراج شدند.

حکیمی با بیان اینکه 135 تن از این افراد زیر سن قانونی هستند، گفت: بدین ترتیب، صفوف طالبان از افراد ناکارآمد پاک شد. حکیمی اذعان داشت: در میان اعضای اخراج شده طالبان، افرادی هستند که با گروه تروریستی داعش ارتباط داشتند؛ این افراد به دادگاه ارجاع داده شدند.

هنوز مشخص نیست که با اخراج این افراد، تعداد اعضای طالبان به چه تعدادی کاهش یافته است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

نامه ۲۵۰ نماینده مجلس به رئیس جمهور در خصوص توافق هسته اینامه ۲۵۰ نماینده به رئیسی درباره مذاکرات: *آمریکا و سایرین باید تعهد دهند که از مکانیسم ماشه استفاده نمی‌کنند *آمریکا باید به تعهد لغو تحریم‌ها عمل کند و بعد ایران به سراغ انجام تعهدات خود برود *دولت باید انجام تعهدات طرف غربی را به مجلس گزارش کند

شبکه اجتماعی دونالد ترامپ راه‌اندازی شددونالد ترامپ با استفاده از این ابزار قصد دارد حامیان خود را در عرصه مجازی سازماندهی کند و با غول‌های فناوری دیجیتال از جمله توئیتر، یوتیوب و فیسبوک رقابت کند. این ابزار هم نبود این مرد محبوب ماست 👍 البته الان دیگه عالی شد ترامپ بخاطر حالتش که عصبانی مزاج هست به هیچ جا نمی رسه😁😁😁🖐🖐🖐

ردیابی دانشجویانی که دز اول واکسن را نزدند/ امتناع دانشجویانِ خوابگاهی از اعلام ابتلایشان به کرونادر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد: ردیابی دانشجویانی که دز اول واکسن را نزدند/ امتناع دانشجویانِ خوابگاهی از اعلام ابتلایشان به کرونا طبق مصوبات ستاد کرونا حضور در اماکن باید با بیست درصد ظرفیت باشه با توجه به پروتکل‌های ارائه شده توسط سازمان سنجش برای برگزاری کنکور،عملا چنین چیزی نشدنیه بهتره ستاد کرونا به مصوبات خودش عمل کنه و آزمون دکتری رو به تعویق بیندازه تعویق_کنکور_دکتری_1401 چندین ماهه داریم زحمت میکشیم ولی با این سردرد و سرفه مطمئنا اون تمرکز لازم سر جلسه رو نخواهیم داشت و زحماتمون به باد میره،قرار گرفتن در شرایط پیک بیماری و سرعت انتقال بالای ویروس در یک جلسه چهارساعته در فضای بسته هم به جای خود! تعویق_کنکور_دکتری_1401

نشست اضطراری شورای امنیت درباره بحران اوکراینشورای امنیت سازمان ملل شامگاه دوشنبه پس از آن که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، استقلال مناطق جدایی‌طلب در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت، نشستی اضطراری برگزار کرد. پوتین جنگ میخاد،نمیشه بش گفت نه نشست های نمایشی خروجی این نشست ها چیه این ریشه اش برمیگرده به دوران اوبامای تروریست که اونوخ که پوتین کریمه روبه روسیه الحاق کرد لال بود یا همین چین کمونیست باکرونا دنیا روقتل عام کرد دریغ از یه تحریم ساده تازه المپیک زمستانه هم دارن برگزارمیکنن اونجا اونوخ فقط باترامپ میجنگیدن روسیه🇷🇺 یک کشور باستانی است و حق دارد که برای اصلاحات سرزمینی، سرزمین های از دست رفته اش مثل اوکراین🇺🇦 را باز پس بگیرد؛ همانطور که چین حق دارد تایوان🇹🇼 را باز پس بگیرد. همچنین ایران🇮🇷😁

دومین جلسه دادگاه جمشید شارمهد برگزار شد؛ ادامه قرائت کیفرخواست با اتهام‌هایی سنگین🔺دومین جلسه دادگاه جمشید_شارمهد برگزار شد؛ ادامه قرائت کیفرخواست با اتهام‌هایی سنگین ▪️نماینده دادستان، اتهام‌هایی از جمله انفجار در محل کفشداری مقبره آیت‌الله خمینی در سال ۸۸، و بمب‌گذاری در حسینیه شیراز را علیه جمشید شارمهد مطرح کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید اینها همه اتهاماتی هستن د که جمشید_شارمهد آزادانه در لوس آنجلس بدانها اعتراف و افتخار کرد. تروریست_پیر او ب احتمال اَعدام یا حَبس اَبَد خواهد شُد مگر آنکه صد ها میلیون دلار اروپایی ها بدهند تا گروگان آزاد بِشَوَد خامنه‌ای به اتهام جنایت علیه بشریت باید محاکمه شود.

آلمان ۱۹ کشور را از فهرست مناطق پرخطر کرونایی حذف کرد | DW | 20.02.2022با اعلام فهرست جدید موسسه تحقیقاتی روبرت کخ، لیست انتخاب شهروندان آلمانی‌ برای مسافرت بلندتر شد. دولت فدرال آلمان ۱۹ کشور از جمله اسپانیا، ایالات متحده، تونس و هند را از فهرست طبقەبندی شدە مناطق پر خطر کرونایی حذف کرد.

کمیسیون تصفیه طالبان اعلام کرد که 4350 تن از 'افراد نامطلوب' در صفوف این گروه را اخراج کرده اند.کابل/خبرگزاری آناتولی

​​​​​​​لطف‌الله حکیمی، رئیس کمیسیون تصفیه وزارت دفاع طالبان در جمع خبرنگاران اعلام کرد که روند برکناری و اخراج اعضای طالبان که از نام و اختیارات طالبان سوء‌استفاده کرده بودند، تکمیل شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های انجام شده طی 5 ماه اخیر، 4350 تن از افراد نامطلوب در صفوف طالبان شناسایی و اخراج شدند.

حکیمی با بیان اینکه 135 تن از این افراد زیر سن قانونی هستند، گفت: بدین ترتیب، صفوف طالبان از افراد ناکارآمد پاک شد.

حکیمی اذعان داشت: در میان اعضای اخراج شده طالبان، افرادی هستند که با گروه تروریستی داعش ارتباط داشتند؛ این افراد به دادگاه ارجاع داده شدند.

هنوز مشخص نیست که با اخراج این افراد، تعداد اعضای طالبان به چه تعدادی کاهش یافته است.

گفتنی است که طالبان پس از روی کار آمدن در افغانستان در هفتم سپتامبر سال جاری کمیسیون مذکور را به منظور مجازات افرادی که موجب بدنامی برای طالبان شده‌اند، راه‌اندازی کرد.