کلانتری: نهادهای دولتی و حکومتی تخریبگر اصلی محیط زیست هستند | DW | 08.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

رئیس سازمان محیط زیست هشدار داد که ایران به لحاظ تخریب محیط زیست، هدر دادن انرژی و کمبود آب در وضعیتی بحرانی قرار دارد. او می‌گوید مشکل اصلی این است که دستگاه‌های دولتی و حکومتی تخریبگر اصلی محیط زیست هستند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عیسی کلانتری معضل اصلی ایران در زمینه محیط زیست را سهم بالای دستگاه‌های دولتی و حکومتی در تخریب آن عنوان کرد.

کلانتری سازمان تحت ریاستش را از دستگاه‌های دولتی مستثنی کرد و گفت: «در حال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست تنها نهاد اجرایی است که خود را موظف به دفاع از محیط ‌زیست به عنوان حقوق حقه نسل‌های آینده می‌داند.»معاون حسن روحانی با ابراز تاسف از نگاه ابزاری به محیط زیست خاطر نشان کرد کسانی که از امکان تامین غذا برای ۵۰۰ میلیون نفر در ایران سخن می‌گویند"معلوم است که هیچ اطلاعی از ظرفیت و منابع کشور ندارند".

در حالی که سخنان کلانتری می‌تواند کنایه آشکاری به خامنه‌ای تعبیر شود، او می‌گوید رهبر جمهوری اسلامی همواره بر ضرورت توجه به محیط زیست در افزایش تولید و کاهش"شدت انرژی" تاکید کرده است."شدت انرژی" شاخص سنجش کارآمدی اقتصاد یک کشور در زمینه میزان مصرف انرژی در ازای افزایش تولید ناخالص داخلی است. وقتی رقم این شاخص بالا باشد به معنای هزینه بالای مصرف انرژی در تولید ناخالص ملی است.

او در بخش دیگری از اظهاراتش به کمبود شدید منابع آب در ایران پرداخت و گفت تا سه دهه پیش منابع تجدیدپذیر آب در ایران ۱۳۰ میلیارد متر مکعب بود و اکنون به ۹۰ میلیارد متر مکعب کاهش یافته است.معاون رئیس جمهوری می‌گوید چهل سال پیش سرانه هر ایرانی از آب شیرین ۲ هزار و ۳۰۰ مترمکعب بود اما اکنون این رقم به کمتر از هزار متر مکعب رسیده و ۷۰ درصد مردم با کمتر از ۶۵۰ مترمکعب آب در سال زندگی می‌کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یعنی خود این آقا رئیس یکی از سازمان های تخریب گر محیط بوده است

حقیقتا همینطور است..خود حکومت و دولت در سالهای گذشته تاکنون با بی مسئولیتی و بی کفایتی خسارات فراوان و بزرگی به محیط زیست طبیعی کشور وارد کرده اند..هر جای دیگری در جهان بود آنها را محاکمه و مجازات می کردند اما اینجا زیر سایه حکومت علی خامنه ای می توانی به تخریب ادامه دهی..

عوضش در چین🇨🇳 کشاورزی مدرن جریان دارد:

چیه باز میخان جاسوس بفرستن؟؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران: «ورشکستگی» آب «تمدن» کشور را به خطر انداخته استرئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران: «ورشکستگی» آب «تمدن» کشور را به خطر انداخته است معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران، میزان فرسایش خاک در کشور را «سالانه دو میلیارد تن» اعلام کرد، در حالی که به گفته او «۶۰ درصد این فرسایش قابل پیشگیری است».
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از ونیز؛ اعتراض‌ حامیان محیط زیست به پهلوگیری کشتی‌های تفریحیپهلو گرفتن نخستین کشتی تفریحی در ساحل شهر ونیز طی ۱۷ ماه گذشته هر چند که امیدهای برخی شهروندان را به رونق دوباره صنعت گردشگری این شهر پس از فروکش کردن امواج پیاپی همه‌گیری کرونا زنده کرده ولی بار دیگر به اعتراض‌های حامیان محیط زیست دامن زد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران آژنس اتمی را به 'سیاسی‌کاری' و اتخاذ مواضع یک‌طرفه متهم کرد | DW | 08.06.2021ایران در واکنش به اظهارات مدیرکل آژانس درباره 'عدم پاسخ‌گویی تهران به آژانس'، این نهاد را به 'سیاسی‌کاری' و اتخاذ مواضع یک‌طرفه متهم کرد. آمریکا درباره احتمال ساخت سلاح هسته‌ای ایران ظرف چند هفته هشدار داده است. کی گفته سیاسی کاری میکنه آژانس مثلا طبق منشور خود آژانس تمام کلاهک های اتمی کشورهای آمریکا و انگلیس و روسیه و چین و فرانسه و .... رو نابود کرده شما ميگين نيست ؟! تمام ارگان هاى بين المللى سياسى كار ميكنند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دادستانی آمریکا بخشی از باج پرداخت شده به هکرها را برگرداند | DW | 08.06.2021حمله هکری به کمپانی نفتی کلونیال بزرگ‌ترین خط لوله بنزین، آسیب‌پذیری زیرساخت‌های آمریکا را آشکار کرد. پلیس فدرال آمریکا اکنون موفق شده است بخشی از باج پرداخت شده کمپانی آمریکایی کلونیال به هکرها را پس بگیرد. آمریکا دام بیت کوین رو برای دود شدن پول مردم به راه انداخت وبدین ترتیب مخارج کرونا کاملا برگشت وحتی سود هم کرد حالا با این کار هکرها و فشار شرکت قدرتمند مجبور به عقب نشینی شده و در آینده نزدیک شاید همه افراد در جهان بخصوص چین وهند رو در این دریا غرق خواهد کرد وسرمایه صفر
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مجلس پرونده 'تخلف' روحانی را به قوه قضائیه فرستاد | DW | 08.06.2021با رای موافق ۱۸۲ نماینده مجلس پرونده خودداری رئیس جمهوری از اجرای دو اصل قانون اساسی به قوه قضائیه فرستاده شد. روحانی متهم شده که با اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو الزامات قانونی را نادیده گرفته و نقض کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فراخوان اقدام فوری عفو بین‌الملل برای آزادی برادران افکاری | DW | 08.06.2021سازمان عفو بین‌الملل در یک فراخوان فوری خواستار آزادی برادران افکاری شده است. عفو بین‌الملل گفته است مقامات ایرانی در حال 'شکنجه و اعمال سایر رفتار‌های بی‌رحمانه' علیه حبیب و وحید افکاری در زندان عادل‌آباد شیراز هستند. برادران_افکاری آبان_خونین مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »