کشف فسیل هزارپایی غول پیکر «به بزرگی یک خودرو» در بریتانیا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کشف فسیل هزارپایی غول پیکر «به بزرگی یک خودرو» در بریتانیا جزئیات بیشتر🔽

به گفته دانشمندان دانشگاه کمبریج، قطعه فسیل یافت شده حدود ۷۵ سانتی‌متر طول دارد و با مطالعه آن دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که احتمالا موجود اصلی حدود ۲.۷ متر طول و حدود ۵۰ کیلوگرم وزن داشته است.

او می‌افزاید: «پس از آنکه یک تخته سنگ بر اثر سقوط شکاف خورد، فسیلی که درون آن پنهان شده بود کاملا نمایان شد. در آن زمان یکی از دانشجویان پیشین ما در مقطع دکترا که به طور اتفاقی در آن منطقه قدم می‌زد، این فسیل را پیدا کرد.»در دورۀ کربنیفر، بریتانیای کبیر در نزدیکی خط استوا قرار داشت و دارای آب و هوای گرمسیری بود. به همین دلیل بی‌مهرگان و دوزیستان اولیۀ بسیاری در پوشش گیاهی اطراف نهرها و رودخانه‌های آن زندگی می‌کردند.

دکتر دیویس می‌گوید: «این یک کشف فوق‌العاده هیجان‌انگیز بود. پیدا کردن فسیل‌ هزارپاهای غول‌پیکر اتفاق نادری است، زیرا بدنشان پس از مرگ از هم جدا می‌شود. احتمالاً این فسیل، بخشی از پوست این جانور است که حیوان هنگام رشد و در جریان پوست‌اندازی آن را رها کرده است. ما هنوز سر فسیل‌شدۀ این جانور را پیدا نکرده‌ایم، بنابراین در حال حاضر اطلاعات زیادی دربارۀ آنها نداریم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برای نخستین بار؛ کشف یک کتیبه با نام «زرتشت» در مرودشت فارسشهرستان مرودشت به دلیل دارا بودن موقعیت خاص تاریخی کتیبه‌ها و اسناد مهم تاریخی و باستانی فراوانی در خود جای داده است. از دوره ساسانی سنگ نوشته‌های متعددی دراین شهر بجا مانده است. ای کاش تفکر زرتشت تو کل دنیا حاکم بود و اگه بود الان دنیایی خیلی زیبایی داشتیم حکومت زرتشت مسلک ساسانیان آنچنان شیره ای از مردم تحت حاکمیت خودشان کشیدند که تا حدود ۲۰۰ سال بعد از سرنگونی شان هیچ گونه جنبش استقلال طلبانه ای مقابل اعراب ( بنی امیه و بنی عباس ) رخ نداد تازه بعد از ۲۰۰ سال هم بابک که پیرو دین مزدک ( دشمن زرتشتیان) بود دست به اقداماتی زد جالب است 🌺
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آلمان در سال ۲۰۲۱ | DW | 11.01.2022بیش از یک میلیون عنوان کتاب در سال ۲۰۲۱ در آلمان انتشار یافت و ۲۷۳ میلیون جلد کتاب به فروش رسید. محبوب‌ترین کتاب نزد خوانندگان آلمانی یک رمان به قلم دلیا اوونس، نویسنده آمریکایی بود. جایگاه دوم را یک نویسنده آلمانی داشت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گربه‌سان بزرگِ در معرض انقراض؛ تنها ۱۲ قلاده یوزپلنگ در ایران باقی مانده استایران در سال ۲۰۰۱ با حمایت سازمان ملل متحد برنامه ای را برای حفاظت از این گونه پستاندارِ در معرض خطر آغاز کرد. جای تاسف داره 😔 چقدر تا حالا هزینه شده از خارج هم کمک مالی کردند ولی هر سال پس رفتند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران: در برخی حوزه‌ها در مذاکرات وین شاهد پیشرفت هستیمایران: در برخی حوزه‌ها در مذاکرات وین شاهد پیشرفت هستیم سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت در وین بر روی رفع‌ تحریم‌ها، تضمین‌ها و موضوعات هسته‌ای تمرکز کرده‌ایم که در برخی موارد شاهد پیشرفت هستیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۹ دانش‌آموز در انفجار یک ذرت فروشی در ننگرهار کشته شدند۹ دانش‌آموز و یک فروشنده در پی انفجار در یک ذرت‌فروشی در ولایت ننگرهار افغانستان کشته شدند. مقام‌های محلی در حالی این انفجار را «تصادفی» توصیف کرده‌اند که فرضیه‌های مختلفی درباره منشاء آن ارائه شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »