پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آلمان در سال ۲۰۲۱ | DW | 11.01.2022

21/10/1400 11:29:00 ب.ظ

بیش از یک میلیون عنوان کتاب در سال ۲۰۲۱ در آلمان انتشار یافت و ۲۷۳ میلیون جلد کتاب به فروش رسید. محبوب‌ترین کتاب نزد خوانندگان آلمانی یک رمان به قلم دلیا اوونس، نویسنده آمریکایی بود. جایگاه دوم را یک نویسنده آلمانی داشت.

بیش از یک میلیون عنوان کتاب در سال ۲۰۲۱ در آلمان انتشار یافت و ۲۷۳ میلیون جلد کتاب به فروش رسید. محبوب‌ترین کتاب نزد خوانندگان آلمانی یک رمان به قلم دلیا اوونس، نویسنده آمریکایی بود. جایگاه دوم را یک نویسنده آلمانی داشت. جایگاه دوم را"ژولی تسه"، نویسنده زن آلمانی با رمان اجتماعی"درباره انسان‌ها" به خود اختصاص داده است. این رمان با موضوع کرونا، درباره حضور یک زن با فرهنگ شهری در یک روستای ایالت براندنبورگ در شرق آلمان است.

ژولی تسه به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید در پایان لیست ۱۰ کتاب پرفروش، کتاب نقاشی کمدی"آستریکس و شیردال"، ۳۹مین جلد از مجموعه آستریکس، اثر ژان-ایو فری با نقاشی‌های دیدی‌یر کنراد قرار دارند.

جایزه صلح انجمن ناشران آلمان در سال ۲۰۲۱ به"تسیتی دانگارمبگا" نویسنده، فیلمساز و فعال مدنی اهل زیمبابوه رسید. خانم دانگارامبگا امروزه یکی از مطرح‌ترین فیلمسازان زیمبابوه است و موضوع خشونت علیه زنان از محورهای کار اوست. او هم‌چنین از زنان فیلم‌ساز جوان در کشورش حمایت می‌کند و از سال ۱۹۹۰شرکت تولید فیلم Nyeria" را تاسیس کرده است. headtopics.com

جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۲۰ به آمارتیا سن، اقتصاددان و فیلسوف هندی اهدا شد. به اعتقاد هیئت داوران اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان"فعالیت الهام‌بخش سن فراخوانی است برای تقویت و ترویج گونه‌ای از فرهنگ تصمیم‌گیری سیاسی که بر احساس مسئولیت در قبال دیگران استوار است و از هیچ کس حق تصمیم‌گیری را نمی‌گیرد". برخی آثار این فیلسوف که برنده جایزه نوبل اقتصاد نیز است، به فارسی برگردانده شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

سازمان بهداشت جهانی: در یک هفته گذشته بیش از ۹ میلیون نفر به امیکرون مبتلا شدندبه گفته رئیس این نهاد بین‌المللی، به دلیل تعطیلات کریسمس و سال نو آمار واقعی به مراتب بیشتر از موارد اعلام‌شده است.

۹ دانش‌آموز در انفجار یک ذرت فروشی در ننگرهار کشته شدند۹ دانش‌آموز و یک فروشنده در پی انفجار در یک ذرت‌فروشی در ولایت ننگرهار افغانستان کشته شدند. مقام‌های محلی در حالی این انفجار را «تصادفی» توصیف کرده‌اند که فرضیه‌های مختلفی درباره منشاء آن ارائه شده است.

محکومیت یک زندانی در مشهد به اعدام به اتهام تخریب ساختمان سازمان تعزیرات

بازداشت یک پناهجوی غیرقانونی در خانه نخست وزیر سوئدنخست وزیر سوئد، ماگدالنا اندرسون در روزهای گذشته مورد انتقاد شدیدی از سوی احزاب رقیب و رسانه‌ها قرار گرفت. ۲۱ دسامبر گذشته در خانه او یک کارگر نظافتچی که پناهجوی غیرقانونی است توسط پلیس بازداشت شد. HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia Will her wishes🙏 maybe I m TaimarKatePR on mid-brown that should have done not chunkymark on mid brown and in Israel🇮🇱who easy to job convert to which that is that now his✒️✒️ means😏taxi seconds understanding to the taxi driver Which is why in mid brown on silver on lite that

۴ فوتی و ۲ مصدوم بر اثر حریق در یک برج مسکونیسخنگوی سازمان اورژانس کشور از جانباختن چهار تن در حریق یک برج مسکونی در بلوار تعاون تهران خبر داد.

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی