۹ دانش‌آموز در انفجار یک ذرت فروشی در ننگرهار کشته شدند

20/10/1400 07:57:00 ب.ظ

۹ دانش‌آموز در انفجار یک ذرت فروشی در ننگرهار کشته شدند جزئیات بیشتر🔽

۹ دانش‌آموز و یک فروشنده در پی انفجار در یک ذرت‌فروشی در ولایت ننگرهار افغانستان کشته شدند. مقام‌های محلی در حالی این انفجار را «تصادفی» توصیف کرده‌اند که فرضیه‌های مختلفی درباره منشاء آن ارائه شده است. ۹ دانش‌آموز و یک فروشنده در پی انفجار در یک دکه ذرت‌فروشی (پاپ‌کورن) در ولایت ننگرهار افغانستان...

۹ دانش‌آموز و یک فروشنده در پی انفجار در یک دکه ذرت‌فروشی (پاپ‌کورن) در ولایت ننگرهار افغانستان کشته شدند. مقام‌های محلی در حالی این انفجار را «تصادفی» توصیف کرده اند که فرضیه‌های مختلفی درباره منشاء آن ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برخی مقام‌های محلی انفجار کپسول گاز را عامل این حادثه توصیف کردند و گروهی دیگر می‌گویند یک خمپاره منفجر و باعث این حادثه شده است. روزنامه ۸ صبح کابل به نقل از رسانه‌های محلی در ننگرهار گزارش کرد «این رویداد امروز دوشنبه، ۲۰ جدی/دی در روستای «دیگانان» ولسوالی لعل‌پور رخ داده است. به گزارش این رسانه‌ها، هنگامی که یک دانش‌آموز می‌خواست این سرگلوله را به فروش برساند» انفجار روی داده است. به گزارش همین منبع خبری «عاقل جان اعزام، معاون سخنگوی وزارت امور داخله طالبان انفجار سرگلوله در ولسوالی لعل‌پور ننگرهار را رد کرده و گفته است پس از چاشت امروز در اثر انفجار یک کپسول گاز در نزدیکی یک فروشنده دست‌کم ۸ کودک کشته و شمار دیگر زخمی شدند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

۸ کشته و زخمی در انفجار تانکر حامل مازوت در سنندج

انفجار تانکر سوخت در حسین‌آباد سنندج؛ سه تن کشته و ۳۰ منزل در آتش سوختمقام‌های استانداری کردستان می‌گویند شامگاه شنبه واژگونی و انفجار یک دستگاه تانکر حامل سوخت مازوت در حسین‌آباد سنندج دست کم سه کشته و شش مجروح برجای گذاشته است.

دادگاهی در آمریکا قاتلان یک سیاهپوست را به حبس ابد محکوم کرد | DW | 08.01.2022دادگاهی در ایالت جورجیا سه مرد سفیدپوست را به جرم قتل یک جوان سیاهپوست به خاطر تعصب نژادی به حبس ابد محکوم کرد. این قتل حدود دو سال پیش رخ داد و مانند رویدادهای مشابه موجی از خشم و اعتراض به دنبال داشت.

یک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شدیک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شد لشکر «العمالقه» ارتش یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سرهنگ مجدی الردفانی، فرمانده ارشد در این لشکر که در درگیری با شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان بیحان استان شبوه زخمی شده بود، جان باخت.

سازمان بهداشت جهانی: در یک هفته گذشته بیش از ۹ میلیون نفر به امیکرون مبتلا شدندبه گفته رئیس این نهاد بین‌المللی، به دلیل تعطیلات کریسمس و سال نو آمار واقعی به مراتب بیشتر از موارد اعلام‌شده است.

صلاح زواوی؛ پایان دوره یک سفیر کاملا غیرعادی در جمهوری اسلامی