کشف چند نامه سمی برای ترامپ و ادارات عالی تگزاس | DW | 20.09.2020

30/06/1399 10:40:00 ق.ظ

یک نامه حاوی ماده بسیار سمی ریسین برای دونالد ترامپ فرستاده شده بود. همزمان چند نامه دیگر به نشانی ساختمان‌های دولتی در ایالت تگزاس ارسال شده بود که همه آنها نیز شناسایی و نابود شده‌اند.

یک نامه حاوی ماده بسیار سمی ریسین برای دونالد ترامپ فرستاده شده بود. همزمان چند نامه دیگر به نشانی ساختمان‌های دولتی در ایالت تگزاس ارسال شده بود که همه آنها نیز شناسایی و نابود شده‌اند. آسوشیتدپرس به نقل از بازرسان گفته است که پاکت حاوی نامه سمی از کانادا پست شده بود و در همین رابطه یک زن مظنون نیز شناسایی شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بنا به گزارش اف‌بی‌آی که در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده، نامه پیش از رسیدن به کاخ سفید، در اداره‌ای مخصوص توسط مأمورانی که نامه‌های رئيس جمهور را کنترل می‌کنند، شناسایی شده است.

بنا به گزارش‌ها، همزمان چند نامه دیگر به آدرس ساختمان‌های دولتی در تگزاس ارسال شده بود که آنها هم شناسایی شده‌اند. رایسین ماده سمی بسیار قوی است که از پوسته دانه قرچک تهیه می‌شود. قدرت کشندگی این ماده به مراتب بیش از سیانور است.

پیش از این در سال ۲۰۱۸ نامه‌ای حاوی سم رایسین برای دونالد ترامپ ارسال شده بود که پیش از رسیدن به مقصد شناسایی و نابود شد. در سال ۲۰۱۴ در ایالت میسی‌سی‌پی مردی به ۱۸ سال زندان محکوم شد. او اعتراف کرده بود که برای باراک اوباما، رئیس جمهور وقت و مایکل بلومبرگ شهردار وقت نیویورک، نامه‌های زهرآلود فرستاده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کشف نامه سمی ارسال شده برای ترامپکشف نامه سمی ارسال شده برای ترامپ رسانه‌های آمریکایی از کشف و معدوم سازی یک نامه حاوی ماده سمی 'رایسین' که برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال شده بود خبر دادند.

آمریکا یک سامانه رادار و چند خودرو جنگی به سوریه ارسال کرد

کشف نامه سمی ارسال شده برای ترامپکشف نامه سمی ارسال شده برای ترامپ رسانه‌های آمریکایی از کشف و معدوم سازی یک نامه حاوی ماده سمی 'رایسین' که برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال شده بود خبر دادند.

رقابت و مناقشه بر سر جانشین قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا | DW | 19.09.2020با مرگ روث بیدر گینزبرگ، قاضی برجسته دیوان عالی آمریکا، جمهوری‌خواهان فرصت یافته‌اند نفوذ خود بر این نهاد را افزایش دهند. او دومین زن در این مقام در تاریخ آمریکا بود و به خاطر حمایتش از حقوق زنان محبوبیت زیادی داشت.

فرمان احتمالی ترامپ برای مجازات ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران | DW | 18.09.2020خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه از صدور فرمان اجرایی ترامپ در ارتباط با نقض تحریم تسلیحاتی ایران خبر داد. این فرمان که در روزهای آینده صادر می‌شود به آمریکا امکان می‌دهد نقض‌کنندگان این تحریم‌ها را مجازات کند.

روسیه مسمومیت ناوالنی از طریق آب سمی را رد کرد | DW | 18.09.2020مخالفان دولت روسیه می‌گویند، طبق نتایج آزمایشگاه آلمان، الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب از یک بطری در هتلی در شهر تومسک سیبری مسموم شده است. اما سخنگوی کرملین این ادعا را رد کرده است.