روسیه مسمومیت ناوالنی از طریق آب سمی را رد کرد | DW | 18.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مخالفان دولت روسیه می‌گویند، طبق نتایج آزمایشگاه آلمان، الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب از یک بطری در هتلی در شهر تومسک سیبری مسموم شده است. اما سخنگوی کرملین این ادعا را رد کرده است.

دولت روسیه اظهارات اپوزیسیون مبنی بر این که الکسی ناوالنی،‌ منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب معدنی سمی در سیبری مسموم شده را تردیدآمیز دانسته است. مخالفان دولت روسیه می‌گویند، این آب در هتلی در شهر تومسک در اختیار او گذاشته شده است.

تیم ناوالنی در روز پنج‌شنبه ۲۷ شهریور اعلام کرد، معلوم شده که ناوالنی ۴۴ساله در چه زمان و کجا مسموم شده است. در مسکو بارها گفته شده که ناوالنی نه در روسیه بلکه احتمالا بعد از انتقال به آلمان مسموم شده است. مسکو می‌گوید، پزشکان روسی وقتی که ناوالنی در بیمارستانی در سیبری بستری بود در او اثری از مسمومیت نیافتند.او گفته است: «ما نمی‌توانیم توضیحی بدهیم، چون این بطری، اگر هم عامل مسمومیت بوده باشد، به خارج منتقل شده است؛ به آلمان یا جایی دیگر.

پارلمان اروپا در این قطعنامه‌ اعلام کرد، سمی که ناوالنی با آن مسموم شده از گروه نوویچوک است که تنها در آزمایشگاه‌های نظامی دولتی روسیه تولید می‌شود و قابل خریداری توسط افراد عادی نیست که قویا به این معناست که مقام‌های روسیه پشت این حمله بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گفتگوی اردوغان با پدرو سانچز از طریق ویدئو کنفرانسگفتگوی اردوغان با پدرو سانچز از طریق ویدئو کنفرانس
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا از روسیه خواست به فشار بر تاتارهای کریمه پایان دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«۴۰ درصد تهرانی‌ها بیش از حد مجاز آب مصرف می‌کنند»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

قطعه‌ای از پازل مسمومیت ناوالنی؛ بطری آب هتل یا فنجان چای فرودگاه؟الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) در داخل هواپیمایی که او را به مسکو باز می‌گرداند به طور ناگهانی بیمار شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »