روسیه مسمومیت ناوالنی از طریق آب سمی را رد کرد | DW | 18.09.2020

28/06/1399 08:46:00 ب.ظ

مخالفان دولت روسیه می‌گویند، طبق نتایج آزمایشگاه آلمان، الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب از یک بطری در هتلی در شهر تومسک سیبری مسموم شده است. اما سخنگوی کرملین این ادعا را رد کرده است.

مخالفان دولت روسیه می‌گویند، طبق نتایج آزمایشگاه آلمان، الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب از یک بطری در هتلی در شهر تومسک سیبری مسموم شده است. اما سخنگوی کرملین این ادعا را رد کرده است. دولت روسیه اظهارات اپوزیسیون مبنی بر این که الکسی ناوالنی،‌ منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین از طریق...

دولت روسیه اظهارات اپوزیسیون مبنی بر این که الکسی ناوالنی،‌ منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب معدنی سمی در سیبری مسموم شده را تردیدآمیز دانسته است. مخالفان دولت روسیه می‌گویند، این آب در هتلی در شهر تومسک در اختیار او گذاشته شده است.

به گزارش نشریه آلمانی "دی تسایت"، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مورد مسمومیت ناوالنی از طریق نوشیدن آب آلوده به یک سم عصبی از گروه نوویچوک به خبرگزاری اینترفاکس گفت: «این داستان آنقدر چرند است که کسی نمی‌تواند آن را باور کند.»

به گفته او، اگر در روسیه آثاری از سمی شیمیایی در مسئله ناوالنی پیدا می‌شد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور سریعا باخبر می‌شد و اعلام وضعیت اضطراری می‌کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گفتگوی اردوغان با پدرو سانچز از طریق ویدئو کنفرانسگفتگوی اردوغان با پدرو سانچز از طریق ویدئو کنفرانس

اتحادیه اروپا از روسیه خواست به فشار بر تاتارهای کریمه پایان دهد

«۴۰ درصد تهرانی‌ها بیش از حد مجاز آب مصرف می‌کنند»

قطعه‌ای از پازل مسمومیت ناوالنی؛ بطری آب هتل یا فنجان چای فرودگاه؟الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) در داخل هواپیمایی که او را به مسکو باز می‌گرداند به طور ناگهانی بیمار شد.

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی