رقابت و مناقشه بر سر جانشین قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا | DW | 19.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با مرگ روث بیدر گینزبرگ، قاضی برجسته دیوان عالی آمریکا، جمهوری‌خواهان فرصت یافته‌اند نفوذ خود بر این نهاد را افزایش دهند. او دومین زن در این مقام در تاریخ آمریکا بود و به خاطر حمایتش از حقوق زنان محبوبیت زیادی داشت.

روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی ایالات متحده روز گذشته پس از یک دوره طولانی ابتلا به سرطان در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

با این همه جنگ و رقابت بر سر تعیین جانشینی برای دومین قاضی زن تاریخ آمریکا در بالاترین نهاد قضائی این کشور خیلی سریع کلید خورد. روث بیدر گینزبرگ، در سال ۱۹۹۳ در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون، برای عضویت در دیوان عالی آمریکا به مجلس سنا معروفی شد و از آن سال تا زمان مرگش در این مقام فعالیت داشت.در حال حاضر از ۹ قاضی دیوان عالی پنج نفر گرایش محافظه‌کارانه دارند و به جمهوری‌خواهان نزدیک‌ترند و اگر ترامپ جانشینی برای گینزبرگ معرفی کند با توجه به اکثریت جمهوری‌خواهان در سنا انتخاب او قطعی به نظر می‌رسد.

به طور معمول سنای آمریکا از به بحث گذاشتن و تصمیم‌گیری در مورد چنین مسائل مهمی در فاصله اندک پیش از انتخابات ریاست جمهوری پرهیز می‌کند. افزون بر این آن زمان مسئله بر سر معرفی فردی برای عضویت در دیوان عالی به وسیله رئیس جمهوری وقت باراک اوباما در ماه فوریه و ۱۰ ماه پیش از انتخابات بود و اکنون فقط یک ماه و نیم به انتخابات مانده است.جو بایدن، که مطابق نظرسنجی‌ها شانس زیادی برای پیروزی در رقابت با ترامپ دارد با توجه به بحث‌های مطرح شده از سوی جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۶ تاکید می‌کند که"این موضعی است که سنا اکنون هم باید داشته باشد".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روث گینزبرگ، قاضی ارشد لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت - BBC News فارسیروث بیدر گینگزبرگ، قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او که یکی از ۹ قاضی دیوان عالی، بالاترین دادگاه و نهاد قضایی آمریکا بود در چند سال گذشته با چند سرطان مختلف دست و پنجه نرم کرده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روث بیدر گینزبرگ قاضی باسابقه دیوان عالی آمریکا در ۸۷ سالگی درگذشت🔺روث بیدر گینزبرگ قاضی باسابقه دیوان عالی آمریکا در ۸۷ سالگی درگذشت ⚡️این قاضی زن لیبرال و مدافع سرشناس برابری جنسیتی، به مدت ۲۷ سال یکی از کرسی‌های قضاوت این بالاترین مرجع قضایی ایالات متحده را در اختیار داشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشتمسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشت روث بیدر گینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی بر اثر عود مجدد سرطان پانکراس در خانه خود در واشنگتن درگذشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت | DW | 19.09.2020روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا بر اثر سرطان در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او که یکی از ۹ قاضی بالاترین نهاد قضایی آمریکا بود، دومین زنی محسوب می‌شد که به این مقام مهم دست یافته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سایۀ سنگین مرگ قاضی روث گینزبرگ بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکابه ندرت مرگ شخصیتی در آمریکا تا این اندازه برای آینده این کشور مهم بوده است، چرا مرگ قاضی روث گینزبرگ مهم است و این اتفاق چه تاثیری در آینده ایالات متحده خواهد گذاشت؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید مجدد عراق بر بسته بودن مرزهای این کشور بر روی زائر خارجیکمیته عالی بهداشت و درمان عراق در جلسه امروز خود در رابطه با ویروس کرونا اعلام کرد که این کشور امسال در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی پذیرای زائر از هیچ کشوری نخواهد بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »