کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشور

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.

با این حال، ترکیه روز جمعه ۱۲ اردیبهشت، برخی از مسئولان اتحادیه‌های کارگری را که با وجود ممنوعیت‌ها دست به تظاهرات زده بودند، بازداشت کرد.صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، روز جمعه اعلام کرد که توقف حمل‌ونقل هوایی، ارسال منظم واکسن به کشورهای جهان را با خطر مواجه کرده است.

یک سازمان سوئیسی در زمینه روزنامه‌نگاری روز جمعه اعلام کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان، ده‌ها روزنامه‌نگار بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. در هند، قرنطینه سراسری این کشور به مدت دو هفته دیگر تمدید شد. با این حال، وزارت کشور هند روز جمعه اضافه کرد که به دلیل «پیشرفت معنادار در زمینه وضعیت کرونا»، در مناطقی که شیوع این ویروس در آنجا کمتر است، این محدودیت‌ها کاسته خواهد شد.

رییس کمیته المپیک هند روز جمعه اعلام کرد که این کشور قصد دارد بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۲۶ و بازی‌های المپیک ۲۰۳۲ را برگزار کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا؛ کارگران در دو راهی جان و نان | DW | 30.04.2020شبحی بر جهان سایه انداخته و معاش یک و نیم میلیارد کارگر را تهدید می‌کند. امنیت شغلی و مزد‌ مطالبه اصلی است، اما اولویت‌ها و دستاوردها اینک مخدوش شده‌اند. در ایران نیز جامعه کارگری اولین آماج فلاکت‌ اقتصادی خواهد بود. جامعه کارگر ایرانی چهل و یک ساله در سراشیبی فلاکت زندگی میکنه . کرونا اون رو آشکارتر و این شیب رو تندتر کرده IslamicRipublicofBBC تولیدات غیر ضروری که در جهت مستند کردن تبادل پول بر اثاث تبانی برای جذب تسهیلات انجام شده بر اقتصاد و نیازهای ضروری جامعه موثر نیست. کارگران هنوز می توانند در محل های مورد نیاز جامعه جذب بشوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بایدن در انتخابات درون‌حزبی اوهایو که به دلیل کرونا به تعویق افتاده بود، پیروز شدبخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن روز سه شنبه پیروز انتخابات درون حزبی ایالت اوهایو اعلام شد. این انتخابات بیش از آن که بر سر انتخاب گزینه حزب دموکرات در انتخابات نوامبر باشد درباره چگونگی برگزاری ان بعنوان يك ايراني شديداً اعتراض و مخالفت و نگراني خودم رو از انتخاب جو بايدن از حزب دمكرات اعلام ميكنم ، صدمات اين حزب به كشور ايران جبران ناپذير است . تا حدي كه منجر به تغيير سرنوشت چندين نسل در ايران شده اند ، از ايرانيان وطنپرست در امريكا تقاضا دارم درين جنايت عظيم سهيم نباشين امريكا همانند بقيه كشورها درگير ويروس كروناس ، درين شرايط حاد جو بايدن فرصت طلب از حزب دمكرات بجاي كمك و همكاري به مردم امريكا بهر راهي كه امكان پذير باشد در صدد جمع آوري رأي بعنوان رياست جمهور آينده امريكا ميباشد آيا با اين شرايط جو بايدن شايستگي خدمت به ملت امريكا را دارد؟ آلزایمری ها و پدوفیل ها حتما بهش رای میدن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: مطمئنم که منشأ کرونا یک آزمایشگاه ویروس‌شناسی در چین بوده استوقتی از وی پرسیده شد که آیا شواهدی بر این مدعا دارد دارد، گفت: «بله، بله دارم اما نمی‌توانم به شما بگویم. من اجازه ندارم این را به شما بگویم.» البته این دو نظر منافاتی باهم ندارند Professor Trump 1-اطمینان یک 'تاجر کوته فکر'که به چیزی جز پول و تجارت و توئیت بازی در توئیتر فکر نمی کند،چه ارزش علمی دارد؟! تحقیقات علمی و دقیق،روشن می کند که عوامل زیست محیطی،علت پدید آمدن یک ویروس است یا فعالیت های آزمایشگاهی انسانی.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت مستندسازی که ۱۷روز با کرونایی‌ها زندگی کرد و عاقبت کرونا گرفتامیر کریم یزدی می‌گوید: وقتی یک جریانی همچون کرونا در یک کشور یا جهان به وجود می‌آید، ممکن است دیگر هیچ‌وقت دیگر چنین اتفاقی در جهان رخ ندهد. این اتفاق آنلاین رخ داده و متقابلا کار فیلمساز این است جریان را به رشته تصویر درآورد. قطعا در مسیر چنین کاری خطر هم وجود دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ویروس‌کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایران ۶۳ و در افغانستان ۴ قربانی گرفتشمار قربانیان ویروس جدید کرونا در ایران با مرگ ۶۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۶ هزار و ۹۱ نفر تا روز جمعه یک مه (۱۲ اردیبهشت/ثور) افزایش یافت. از سوی دیگر در افغانستان نیز در مدت مشابه چهار نفر به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در این کشور به ۶۸ نفر رسید. این آمار برای عمه ات خوبه! آمار ندید سنگین ترید. آمار ایران ضربدر ۱۰
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چالش‌های خطوط هوایی در دوران کرونا؛ پس دادن پول بلیت و فاصله اجتماعیقانون اتحادیه اروپا به وضوح می گوید که در صورت لغو پرواز، مسافران حق دارند ظرف مدت ۷ روز خواستار بازپراخت پول بلیتشان شوند با این حال بسیاری از خطوط هوایی به این قانون عمل نمی کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »