پرچم فاطمیون و داعش در یک قاب؛ نگرانی از ایجاد جنگ داخلی در افغانستان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پخش پرچم «لشکر_فاطمیون» در کنار پرچم گروه «داعش» در آگهی‌های شماری از تلویزیون‌های مشهور افغانستان، بیم تقابل این دو گروه را در این کشور افزایش داده است. شهروند‌خبرنگاری گزارش دانیال دایان👇

پخش پرچم «لشکر فاطمیون» در کنار پرچم گروه «داعش» در آگهی‌های شماری از تلویزیون‌های مشهور افغانستان، بیم تقابل این دو گروه را در این کشور افزایش داده است. این در حالی‌ است که برای اولین بار در افغانستان از عنوان «گروه تروریستی» برای لشکر فاطمیون استفاده شده است.

تاکنون حکومت افغانستان در مورد نشر پرچم لشکر فاطمیون در کنار پرچم گروه داعش در رسانه‌ها ابراز نظری نکرده است. پخش این دو پرچم کنار هم با موجی از انتقادها در افغانستان مواجه شده است. «مهدی حدید»، عضو شورای استان هرات به «ایران‌وایر» می‌گوید باید نهادهای امنیتی و حقیقت‌یابی افغانستان منابع اصلی تهیه این آگهی‌ها را پیدا و با عاملان آن برخورد جدی کنند: «دوستان برای من گفتند که این آگهی‌ها از طریق تلویزیون‌های طلوع، لمر و چند تا دیگر از این رسانه‌ها پخش شده‌اند. بحث آزادی بیان جدا است و بحث جبهه ایجاد کردن، جدا.

البته او تاکید دارد که فعالیت‌های لشکر فاطمیون در بیرون از مرزهای افغانستان بوده است: «اما در صورتی که شیعیان افغانستان مورد تهدید مستقیم قرار بگیرند، شاید جبهه مقاومت تشکیل شود.» او در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» تاکید کرد که اگرچه در سوریه علیه داعش جنگیده است اما این مساله باعث نمی‌شود که در کشور خودش اسلحه به دست بگیرد: «من هیچ‌وقت در مقابل هم‌وطنان خود تفنگ نمی‌گیرم. فاطمیون هیچ گاه در جهت خرابی افغانستان کار نمی‌کنند. من وطن خود را دوست دارم. اگر حکومت افغانستان برای جنگ با هراس‌افکنان به نیروی بیشتری نیاز داشته باشد، حاضرم زیر پرچم کشور خودم علیه این گروه‌ها بجنگم.

پیش‌تر، «عارف رحمانی»، نماینده مجلس افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشته بود وقتی رییس عمومی امنیت ملی افغانستان به کمیسیون امنیت داخلی فراخوانده شده، از او درباره فعالیت‌های لشکر فاطمیون در این کشور سوال پرسیده و با پاسخ منفی مواجه شده بود. او گفته بود: «لشکر فاطمیون هیچ‌گونه فعالیتی در داخل کشور ندارند و از این نظر تهدید بالفعل نیستند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خامنه ای شیطان ویک ادم کش است ازاوفاصله بگیرید او تحریک می کند ومسیحیت جنگ راه می اندازد

is Russian bring terrorism and Khamenei and Christianity

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس‌کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایران ۶۳ و در افغانستان ۴ قربانی گرفتشمار قربانیان ویروس جدید کرونا در ایران با مرگ ۶۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۶ هزار و ۹۱ نفر تا روز جمعه یک مه (۱۲ اردیبهشت/ثور) افزایش یافت. از سوی دیگر در افغانستان نیز در مدت مشابه چهار نفر به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در این کشور به ۶۸ نفر رسید. این آمار برای عمه ات خوبه! آمار ندید سنگین ترید. آمار ایران ضربدر ۱۰
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشوردر حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تجمع در اعتراض به تحریم نفتی عشایر در اصفهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در یک انبار مهمات در حمص سوریه چندین زخمی بر جا گذاشتدولت سوریه این انفجارها را ناشی از «خطای انسانی هنگام انتقال برخی از مهمات» توصیف کرده اما دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید احتمالا حمله موشکس اسرائیل عامل این انفجارها بوده است. 🎥تصاویری از انفجار در انبار مهمات یک پایگاه نظامی در حمص سوریه 💢دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که «گمان می‌رود این انفجار‌ها ناشی از یک حمله موشکی از سوی اسرائیل روی داده باشد.» جزئیات بیشتر: ۲
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناکامی سیاست‌های جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر؛ دست‌کم ‌۵ درصد جمعیت ایران معتاد استناکامی سیاست‌های جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر؛ دست‌کم ‌۵ درصد جمعیت ایران معتاد است این در حالی است که آمارهای رسمی اعلام شده توسط مقامات حکومت ایران به هیچ‌وجه قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. فرقه آخوندی اصلاً با مواد مخدر مبارزه نکرده اند که موفق باشند یا ناکام، فقط گهگاهی تعدادی پخش کننده خرده پا را قربانی میکنند برای نمایش مبارزه، این جماعت جوانان را معتاد میخواهند تا قدرت اعتراض و به خیابان آمدن نداشته باشند این ها معتادان آمریکایی هستند . ناکامی آمریکادر مبارزه با مواد مخدر دست کم بیش از ۵درصد جمعیت آمریکا معتاد هستند .این درحالی اسن که امارهای رسمی اعلام شده توسط مقامات رژیم آمریکا به هیچ وجه قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمیتواند معتبر و نهایی تلقی شود . کپی متن میکنم چون .این مشکلات جهانی هست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فوتبال در دوران کرونا؛ سرنوشت لیگ‌های اروپایی چه شد؟شیوع ویروس کرونا در اروپا فوتبال، محبوب و پربیننده‌ترین ورزش قاره را با بحران روبرو کرده است. بیشتر از شش هفته است که تمام لیگ‌های معتبر اروپایی تعطیل شده‌اند. سرنوشت بازی‌های این فصل چه خواهد شد؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »