شرکت‌های هواپیمایی, شورای اروپا, ویروس کرونا, فاصله اجتماعی

شرکت‌های هواپیمایی, شورای اروپا

چالش‌های خطوط هوایی در دوران کرونا؛ پس دادن پول بلیت و فاصله اجتماعی

چالش‌های خطوط هوایی در دوران کرونا؛ پس دادن پول بلیت و فاصله اجتماعی

29/04/2020 09:01:00 ب.ظ

چالش‌های خطوط هوایی در دوران کرونا؛ پس دادن پول بلیت و فاصله اجتماعی

قانون اتحادیه اروپا به وضوح می گوید که در صورت لغو پرواز، مسافران حق دارند ظرف مدت ۷ روز خواستار بازپراخت پول بلیتشان شوند با این حال بسیاری از خطوط هوایی به این قانون عمل نمی کنند.

شیوع جهانی ویروس کرونا و لغو دهها هزار پرواز در سراسر جهان، شرکت‌های هواپیمایی را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.یکی از این چالش ها درخواست مشتریان برای پس گرفتن پول بلیت هایشان است چرا که پروازشان به دلیل شیوع کرونا لغو شده است. با این حال پس گرفتن پول از شرکت‌هایی هواپیمایی به ماموریت غیرممکن شبیه است، موضوعی که مسافران را خشمگین کرده است.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد ابراز «نگرانی جدی» دیده‌بان حقوق بشر از خشونت حکومت ایران علیه معترضان؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند فرزانه فصیحی و کیمیا یوسفی از المپیک توکیو حذف شدند - BBC News فارسی

به‌عنوان نمونه آسمیک که اهل ونکوور کاناداست، به همراه همسر و دو فرزندش بلیت سفر به مسکو را خریده بود. او می گوید: «ما ۲۶۰۰ یورو پرداختیم و پس اندار این مبلغ برای سفرهای ترانس آتلانتیک اصلا ساده نیست و الان کاملا مایوس کننده و ناراحت کننده است که شرکت هواپیمایی به قوانین مربوط به پس دادن پول بلیتی که پروازش لغو شده، اقدام نمی کند.»

مقررات اتحادیه اروپا به وضوح می گوید که در صورت لغو پرواز، مسافران حق دارند ظرف مدت ۷ روز خواستار بازپراخت پول بلیتشان شوند.با این حال بر اساس گزارش‌های متعدد، بسیاری از خطوط هوایی به این قانون احترام نمی گذارند و به جای بازپراخت پول بلیت به مسافران پیشنهاد دریافت کوپن می دهند تا برای پروازهای بعدی از آنها استفاده کنند. headtopics.com

وزاری حمل و نقل اروپا قرار است روز چهارشنبه برای گفتگو درباره این موضوع دیدار کنند و انتظار می رود که راه‌ حلی برای این معضل پیدا شود.از سوی دیگر و در آستانه برگزاری جلسه وزرای حمل و نقل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شرکت‌های هواپیمایی در نامه سرگشاده‌ای گفته‌اند که آماده استقبال از مسافران همزمان با پایان قرنطینه در برخی کشورهایی اروپایی هستند با این حال تاکید کرده‌اند که رعایت فاصله گذاری فیزیکی بین مسافران در هواپیما امکانپذیر نیست.

توماس رینارت، مدیر عامل انجمن صنایع هواپیمایی ارویا می گوید: «فاصله گذاری اجتماعی نه ضروری و نه قابل اجراست. تدابیر و مقررات باید با سطح خطر متناسب باشد.»بحث و گفتگوی داغی در حال حاضر در جریان است که آیا فاصله گذاری بین مسافران به شکلی که در قطارها، مترو و اتوبوس می بینیم قابل اجراست یا خیر.

ویروس‌کرونا؛ آیا جهان راز تعادل میان حفظ اقتصاد و جان بشر را می‌یابد؟برخی خطوط هوایی گفته اند که یک صندلی بین مسافران فاصله خواهند گذاشت اما بعنوان نمونه مایکل اولری، مدیر عامل شرکت رایان ایر می گوید تنها در صورت جبران خسارت هایی که فاصله گذاری اجتماعی ایجاد می کند حاضر است فاصله گذاری در هواپیما را اجرا کند در غیر اینصورت با این شرایط که بین مسافران یک صندلی خالی بماند این شرکت از پرواز امتناع می کند.

متخصصان بهداشت می گویند که خالی گذاشتن یک صندلی در هواپیما بین مسافران که حدود ۴۵ سانتی‌متر بین دو مسافر فاصله ایجاد می کند به هیچ وجه با رعایت فاصله دست کم دو متری بین مسافران همخوانی ندارد. اگر خطوط هوایی بخواهند فاصله اجتماعی بهداشتی را رعایت کنند به این معنی خواهد بود هفت صندلی در اطراف مسافر باید خالی بماند. headtopics.com

ساموئل خاچیکیان؛ کارگردان ارمنی معروف به هیچکاک ایران توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟»

کمیسیون اروپا آماده می شود تا در ماه آینده مجموعه مقرراتی را برای از سرگیری ایمن سفرهای هوایی وضع کند. اقداماتی مانند اجباری بودن ماسک زدن، ضد عفونی هواپیما و فاصله گذاری اجتماعی و باید دید که برای مهمترین چالش صنعت هوایی که رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماهاست چه راه حلی پیدا خواهد شد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بحران در حمل و نقل هوایی؛ بوئینگ ۱۶ هزار نفر را اخراج می‌کندوضعیت شرکت بوئینگ پیش از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» نیز به دلیل مشکل مدل هواپیمای «۷۳۷ مکس» بحرانی بود. Project Name: Killing of innocent Afghans. Target areas: Afghanistan Project duration: for last 40 years. Financing by: USA and their allies. Contractor: Pakistan Implemented through: Terrorists (Taliban, Dayesh/ISIS, Abdullah, Gulbodin and their allies).

ایجاد پایانه‌های فروش ماسک در مترو با قیمت یارانه‌ایدکتر زالی: پس از انجام مقدمات و تهیه ماسک‌ با قیمت یارانه‌ای و مناسب در مبادی ورودی مترو عرضه وبین افراد توزیع می‌شود، درغیر این صورت با توجه به تراکم جمعیت در مترو ممکن است با چالش شیوع بیماری روبرو شویم چرت و پرت میگه مرتیکه من هنوز نتونستم ماسک ، دستکش و مواد ضد عفونی کننده تهیه کنم اون چیزی هم که به اسم ماسک مامان دوز و با قیمت هفت هشت هزار تومن میفروشن بیضه بنده نه ماسک ؟! همه ماسک هارو برادران چارپای قاچاقچی گرفتن دستشون و علنا با قیمت گزاف میفروشن ماسک لامصب رو مثل ترکیه مجانی بدین ب مردم لطفا از ما داوطلبین ارشد حمایت کنید ، ده هزار امضا جمع شده و هشتگ سلامتی_دانشجو الان جزو ترند های توییتر شده ، صدا ما رو به مسئولین برسونید

ساختن ماسک با پاکت‌های شیر در روزهای قرنطینهاین شهروند در این ویدئو با پاکت‌های مقوایی شیر و نوشیدنی‌ها ماسک صورت برای محافظت در برابر ویروس کرونا می‌سازد و در عین حال خود را سرگرم می‌کند. بی‌مزه

فوتبال در دوران کرونا؛ سرنوشت لیگ‌های اروپایی چه شد؟شیوع ویروس کرونا در اروپا فوتبال، محبوب و پربیننده‌ترین ورزش قاره را با بحران روبرو کرده است. بیشتر از شش هفته است که تمام لیگ‌های معتبر اروپایی تعطیل شده‌اند. سرنوشت بازی‌های این فصل چه خواهد شد؟

دولت و مردم در مبارزه با کرونا کار بزرگی انجام دادندرئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت و مردم در مبارزه با کرونا دست در دست یکدیگر، کار بزرگی انجام دادند، تاکید کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که در پایان دوران مبارزه با ویروس کرونا ، جایگاه ایران اسلامی در تاریخ، جایگاهی بلندتر و کارنامه آن در این مبارزه، درخشان‌تر باشد و این مهم در سایه تلاش متخصصان و همراهی و همکاری مردم، دست یافتنی است. سلام،امیدوارم دولت به فکر کاهش قیمت ارز باشد،چون تا قیمت ارز مخصوصا دلار و یورو کاهش پیدا نکند،ما مردم در گرانی خواهیم بود. خیلی ممنون از رئیس جمهوریه ایران اسلامی

آمار رسمی کرونا در ایران: پنج هزار و ۸۷۷ جان‌باخته و بیش از ۹۲ هزار مبتلاوزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مرگ و ابتلا به کرونا را در سه‌شنبه ۹ اردیبهشت اعلام کرد و براساس آن در ٢٤ ساعت گذشته ۱۱۱۲ مورد جدید شناسایی شده و ۷۱ نفر نیز جان باخته‌اند.