کرونا در ایران؛ گلایه وزیر بهداشت به قاسم سلیمانی برای تاخیر در پرداخت بودجه

02/07/1399 05:14 ب.ظ

وزیر بهداشت در یادداشتی با عنوان «دل‌نوشته‌ای به سردار دل‌ها» نوشته: «پاییز سنگینی فرا می‌رسد، از یک‌میلیارد دلاری که رهبری موافقت کردند، به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام و نمی‌دانم برای کدام کار مهمتر گذاشته‌اند؟» گزارشpkhwshhal 👇 گاهشمار_کرونا راستی_آزمایی

از وظایف این گشت می‌توان به حضور در مجامع، بازار و رصد فعالیت اقشار و اصناف مختلف و تذکر به متخلفان و ناقضان موازین بهداشتی اشاره کرد.

همچنین به گفته غلامی دورکاری کارمندان در این استان که اخیراً از سوی استانداری ممنوع شده بود، همچنان به نظر مدیران مربوطه و مشروط به انجام امور محوله و تعلیق نشدن امور ارباب‌رجوع در ادارات منوط است. بیش از یک‌هزار و ۴۶۰ نفر مبتلایان به ویروس کرونا در استان اصفهان تا کنون جان خود را از دست داده‌اند.

«سیما سادات لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، تعداد فوتی‌های مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه دوم مهر ماه ۱۳۹۹ را ۱۸۴ نفر. با این حساب مجموع فوتی‌های ویروس کرونا در ایران از ابتدای شیوع به ۲۴ هزار و ۸۴۰ نفر رسید: «از دیروز تا امروز ۲مهر۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه‌هزار و ۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند که یک‌هزار و ۵۹۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.»

در حال حاضر ۳۹۴۸ نفر از مبتلایان در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سراسر کشور بستری هستند.

ادامه مطلب:
iranwire »

کرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مبتلای جدید در یک روزکرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مورد جدید ابتلا در یک روز

کرونا در ایران؛ ثبت رکوردی تازه در تعداد مبتلایان

افزایش موارد بستری ناشی از کرونا در ایرانمعاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران از افزایش دو برابری میزان ابتلا و بستری در برخی از استان‌های این کشور از جمله تهران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی همزمان ماهان ایر قرار است پرواز هایش به استانبول را از سر بگیرد. بنازم به رهبران ترکیه

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 02 مهر 1399استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

موج سوم کرونا در ایران؛ افزایش چشمگیر شمار مبتلایان - BBC News فارسیرهبر ایران از مردم خواسته که کرونا را دست کم نگیرند و به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند. آیت الله علی خامنه‌ای گفته، جان باختن روزانه ده‌ها ایرانی مانند این است که هر روز یک هواپیمای مسافربری سقوط کند. تو عادت داری بدش رو بگی ، یه سؤال دارم از همه کارکنان بی بی سی : آیا تا به حال رنگ آرامش و خواب راحت دیدین؟ در توبه همیشه بازه ، وعده ما مسلمونا: اگه برگردی بدی هات تبدیل به خوبی میشه. روش حساب کنید چون من خوب میدونم که چقدر ناامیدی. مسخرشو با این داستان دروغین کرونا دیگه درآوردین. کونده انگلیس همین دیروز همکارت او بی بی سی بخش انگلیسی اعلام کردن انگلیس با رشد فجیح مواجه شده سیزده هزار نفر فقط تگ یک روز بد وضع ایران بدتر الاغ اخه تو کشوری داری زندگی میکنه منبع تولید کرونا شده نمیدونم واقعا مردم کسخولی داریم کوسشعراتون گوش بدن من دیگه رد داااام 😂😂🖕🖕

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 01 مهر 1399استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.