مهاجر فراموش‌شده؛ هشتگی برای مقابله با نادیده گرفتن پناه‌جویان و مهاجران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کاربران افغانستانی که حالا هم‌وطنان‌شان بیشترین جمعیت مهاجران و پناه‌جویان اروپا را تشکیل می‌دهند، در شبکه‌های اجتماعی از مهاجر_فراموش_شده نوشته و نسبت به آوارگی ‌آن‌ها و عدم رسیدگی مسوولان اعتراض کرده‌اند. قاچاق_انسان گزارش باقر ابراهیمی👇

»، خواستار رسیدگی به وضعیت مهاجران و پناه‌جویان شده‌اند. آن‌ها با یادآوری شرایط وخیم امنیتی و اقتصادی در افغانستان، از خاطرات خود در کشورشان و هم‌چنین مسیر پرزحمت مهاجرت نوشته‌اند. بنا بر آمار رسمی، بیشترین پناه‌جویان اروپا را شهروندان افغانستانی تشکیل می‌دهند؛ همان‌طور که بیشترین ساکنان کمپ سوخته «موریا» هم افغانستانی‌ها بودند.

طبق آ‌خرین توافقات یونان، ترکیه و اتحادیه اروپا، درخواست پناهندگی این پناه‌جویان باید در همان جزیره مورد بررسی قرار گیرد و در صورت پاسخ منفی، از همان‌جا به کشور خود یا ترکیه بازگردانده شوند. او در توییتی نوشته است: «کمپ پناهندگان در یونان نشان داد که همه جای دنیا برای افغان‌ها زندان است. مدعیان حقوق بشر چه گونه در بزنگاه‌های تاریخ سکوت اختیار می‌کنند.»

او در توییتی دیگر به ناامنی کشورش پرداخته است: «مهاجرین که به خاطر طالبان وحشی از کشور آواره شدند، حال در آتش کمپ موریا می‌سوزند.» چنین انتقادات و سوال‌هایی را می‌توان در بسیاری از توییت‌های معترضان در شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرد. برخی دیگر با انتشار تصاویر و ویدیوهای کمپ موریا و مهاجران آواره‌اش، شعر نوشته‌اند: «مسافرم چه کنم نیست منزلم یاران/ غریبی دامن دریای کابلم یاران/ مرا زیارت دل‌های خسته می‌خواند/ کجا روم که نباشد غم دلم یاران؟»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استقبال اتحادیه اروپا از تعهد پکن برای مقابله با تغییرات آب و هواییرئیس کمیسیون اروپا ضمن استقبال از تصمیم پکن تاکید کرد که اتحادیه اروپا برای مقابله تغییرات آب و هوایی با چین همکاری خواهد کرد. چین بزرگترین خطری است که بشر را بعد از جنگ دوم تحدید میکند،قدرتی که به هیچ کس پاسخگو نیست،هدفی جز به قدرت رسیدن به هر قیمتی ندارد،حقوق بشر برایش یک کلمه است و همین الان میلیونها انسان را در زندان تحت شکنجه دارد به خاطر اعتقاداتشان این کمونیست مهار نشود آینده ی جهان تیره خواهد بود کمونیست متعفن چین برای بشر بسیار خطرناکه ، امیدوارم چپولهای اروپایی دست از حمایت و همراهی با آنها بردارند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت: از سربازانم در جبهه سلامت شرمسارموزیر بهداشت: *یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه موافقت کردند ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟ *از سربازانم در جبهه سلامت شرمسارم *برای آن‌که مردم مشوش نشوند روزه سکوت گرفته‌ام، ولی تاب آوری من کجا؟ همه میدونیم ماجرا چیه داداش؛یه مرد میخواد از شما تریبون‌دارا پاشه علنی‌ش کنه! saeednamaki به جای نشستن، برو پی پولو بگیر! برو مثل همون مدافعان بهداشت تلاش کن تا بقیه بودجه رو بگیری! برای سوریه لبنان عراق کنار گذاشته اند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از نبرد تن‌به‌تن تا جنگ با هکرها؛ مهارت‌های محافظ شخصی آکادمی چنگیزدیگر مهارت‌هایی که دانشجویان می‌آموزند عبارت است از مقابله با هک شدن تلفن هوشمند، حفظ امنیت شبکه، تشخیصِ شنود دولتی و خصوصی، و پاک‌کردن اطلاعات.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمبود شدید ذخیره خون در فرانسه؛ دولت از مردم کمک خواستدر فرانسه حدود ۸۰ درصد خون لازم برای ذخیره و انتقال به بیماران نیازمند، به صورت سیار و با خون‌گیری از کارکنان بخش‌های مختلف اداری و شرکتی و دانشجویان دانشگاه‌ها تأمین می‌شود. یه ذره پشتیبانیتون رو از آخوندا بیشتر کنید کل بانک خون ایران رو براتون میفرستن درایران,در عاشورا و تاسوعا,نذر خون گذاشتند,مردم رفتند خون دادند وکمبود جبران شد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مادرید برای مهار شیوع کرونا از ارتش اسپانیا کمک خواسترئیس دولت محلی مادرید روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) از ارتش این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا درخواست کمک کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه تجارب مقابله با کرونا را در اختیار بوسنی و هرزگوین خواهد گذاشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »