کاهش 25 درصدی صادرات پاکستان به افغانستان

27/10/1400 02:31:00 ب.ظ

کاهش 25 درصدی صادرات پاکستان به افغانستان احمد رضا خان، مدیر امور گمرکی منطقه خیبر پختونخوا در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که میزان صادرات این کشور به افغانستان طی شش ماه گذشته 25 درصد کاهش یافته است.

میزان صادرات پاکستان به افغانستان طی شش ماه گذشته 25 درصد کاهش یافته است. - خبرگزاری آناتولی 17.01.

2022 اسلام آباد/خبرگزاری آناتولی احمد رضا خان، مدیر امور گمرکی منطقه خیبر پختونخوا در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که میزان صادرات این کشور به افغانستان طی شش ماه گذشته 25 درصد کاهش یافته است. براین اساس، حجم تجارت میان دو کشور پس از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان در اوت سال گذشته شاهد روند کاهشی بوده است.

مدیر امور گمرکی منطقه خیبر پختونخوا پاکستان، وضعیت شکننده اقتصادی افغانستان و تحریم‌های بین المللی علیه طالبان را علت کاهش حجم تجارت میان دو کشور عنوان کرده است. وی همچنین دستورالعمل اعلامی از سوی بانک مرکزی پاکستان درباره روابط تجاری با افغانستان را مورد انتقاد قرار داده است.

به گفته احمد رضا خان، دستورالعمل 13 دسامبر 2021 بانک مرکزی پاکستان مبنی بر لزوم همراه داشتن دلار آمریکا توسط تجار افغان هنگام ورود به پاکستان و محدودیت دسترسی به دلار در افغانستان را یکی دیگر از مشکلات پیش روی تجارت دوجانبه معرفی کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کاهش ۱۰ درصدی نرخ دلار در ۴۲ روز؛ بازار ارز به استقبال توافق هسته‌ای می‌رود؟برخی فعالان بازار ارز امیدوارند که با حصول توافق در جریان مذاکرات هسته‌ای، همزمان با آزادسازی ۷ میلیارد دلار دارایی بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی، تحریم فروش نفت ایران نیز لغو شود.

ابهام در اجرای قرارداد 25 ساله ایران با چینهمزمان با سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران به چین در روز جمعه 14 ژانویه قرارداد بیست و پنج ساله میان این دو کشور به مرحله اجرایی

کوتاه‌ قدی و کاهش وزن کودکان در سیستان و بلوچستان براثر سوء تغذیه

سه راه ساده و طبیعی برای کاهش فشار خون | DW | 15.01.2022اگر فشار خون بالا دارید، می‌توانید با غذایی سالم و با سه نوع ورزش به طور طبیعی آن را کاهش دهید. محققان برای فشار خون بالا ورزش‌های متفاوتی را توصیه می‌کنند که تاثیر مثبت آن بر کاهش فشار خون تا ۲۴ ساعت باقی می‌ماند.

چین عملیاتی شدن سند همکاری ۲۵ ساله با ایران را تایید کرد | DW | 15.01.2022وزارت خارجه چین در بیانیەای آغاز اجرای 'سند تفاهم همکاری ۲۵ ساله' با جمهوری اسلامی ایران را تایید کرد. به گفته چین، اجرای این توافق باعث تقویت همکاری‌های دو جانبه اقتصادی و سیاسی بین دو کشور خواهد شد. مبارکاا باشد ازاین بعد باید باجماعت چشم تنگ بکنیم 😵 انقلاب۵۷ایرانیان برعلیه علوم بی منطق و تشگیلات و حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بوده اکنون جمهوری اسلامی فرقه فارسیسم با ملاها با ایرانفروشی به جین همان راهی را می رود که پهلویها، ایران را مستعمره صلیبچیهای غرب کردند چوب حراج زدند تقریبا ۳ سال پیش که شایعات این قرارداد مطرح شد، همه دست‌اندرکاران بشدت تکذیبش کردن و ملی‌گراهای عزیز رگ غیرتشون ورم کرد که اگر این صحت داشته باشه چنین و چنان میکنیم اما حالا که رسما اعلام شد، همه بی‌تفاوت شدن چون اونقدر گرفتاری اقتصادی دارن که دیگه ملی گراییشون خشک شده.

چین از آغاز اجرای سند توافق راهبردی ۲۵ ساله با ایران خبر دادایران نیز روز جمعه از آغاز اجرایی شدن این توافق خبر داد. ایران و چین سال گذشته و پس از مدت‌ها چانه‌زنی خبر امضای توافق راهبردی ۲۵ ساله میان دو کشور را منتشر کردند. این سند حوزه‌های مختلفی از جمله انرژی، امنیت، زیرساخت‌ها و فنآوری ارتباطات را در بر می‌گیرد. بچاپ بچاپ رسمی شروع شد. 🥂 زنده باد👏 این گام اساسی ایران🇮🇷 به سمت پیشرفت اقتصادی و نظامی پس از توافق 25 ساله با چین🇨🇳 و همچنین عضویت در سازمان همکاری شانگهای است. مردم نباید به خاطر زرق و برق آمریکا🇺🇸 و غرب، به آن‌ها اعتماد کنند. آن‌ها کشورتان را در طول تاریخ تجزیه و آمریکا در کودتای 28 مرداد 32 دست داشت.