چین از آغاز اجرای سند توافق راهبردی ۲۵ ساله با ایران خبر داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چین از آغاز اجرای سند توافق راهبردی ۲۵ ساله با ایران خبر داد جزئیات بیشتر🔽

چین روز شنبه آغاز اجرای توافق ۲۵ ساله استراتژیک با ایران را اعلام کرد. حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در زمان اعلام این خبر در چین به سر می‌برد. چین، بزرگ‌ترین شریک اقتصادی ایران و یکی از طرف‌های برجام است.

ایران و چین سال گذشته و پس از مدت‌ها چانه‌زنی خبر امضای توافق راهبردی ۲۵ ساله میان دو کشور را منتشر کردند. این سند حوزه‌های مختلفی از جمله انرژی، امنیت، زیرساخت‌ها و فنآوری ارتباطات را در بر می‌گیرد. محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسبق ایران نخستین فردی بود که در زمان توافق اولیه و پیش از امضای آن، با انتشار اخباری درباره این سند سردمداران حکومت ایران را به دیپلماسی مخفی و حراج منافع ملی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه وانگ یی و حسین امیرعبداللهیان، وزرای امور خارجه ایران و چین روز جمعه در یک گردهم‌آیی در شهر ووژی در شرق چین این خبر را اعلام کردند. وزیر امور خارجه چین در این دیدار تاکید کرد پکن همواره با تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه علیه ایران مقابله خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ما از کم و کیف این توافق اطلاع نداریم نمیتونیم قطعی اظهار نظر کنیم ولی مخفیانه بودن توافق و عدم اعتماد به مسئولین باعث میشه نگران بشیم!

بفرمائید چین هم به جمع ۴کشور صلیبچیهای استعمار جهانی مستعمره گران ایران پیوست.

زنده باد👏 این گام اساسی ایران🇮🇷 به سمت پیشرفت اقتصادی و نظامی پس از توافق 25 ساله با چین🇨🇳 و همچنین عضویت در سازمان همکاری شانگهای است. مردم نباید به خاطر زرق و برق آمریکا🇺🇸 و غرب، به آن‌ها اعتماد کنند. آن‌ها کشورتان را در طول تاریخ تجزیه و آمریکا در کودتای 28 مرداد 32 دست داشت.

🥂

بچاپ بچاپ رسمی شروع شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران از آغاز مرحله اجرای توافق همکاری‌های راهبردی و جامع ۲۵ ساله با چین خبر دادامیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران ضمن انتقاد به عملکرد طرف‌های غربی شرکت کننده در مذاکرات وین و اینکه «هیچ ابتکار عملی ارائه نمی‌دهند»، اعلام کرد که در جریان مذاکرات وین، نماینده چین در کنار نماینده روسیه حامی حقوق هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های وضع شده هستند. بنظر چنین موضوعی موجود است. چقد بیشعور و احمقه کسی که فکر میکنه چین و روسیه حامی منافعش هست 🤦‍♂️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بورل از امکان توافق بر سر کاهش توان هسته‌ای ایران خبر داد | DW | 14.01.2022به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، به نظر می‌آید توافقی جدید بر سر محدود ساختن توان هسته‌ای ایران امکان‌پذیر است. یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای به رویترز گفته است که هنوز در جزئیات مسائل لاینحل بسیاری وجود دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدبان حقوق بشر از «سرکوب فزاینده مخالفان» حکومت ایران در سال ۲۰۲۱ خبر دادبنابر اعلام دیدبان حقوق بشر، جمهوری اسلامی ایران «از پیگرد قضایی و زندان به عنوان ابزار اصلی برای خاموش کردن صدای مخالفان برجسته و مدافعان حقوق بشر» بهره می‌برد. چهارسال ازدوره دوم چهل ساله حکومت کثافت ننگین اسلام خونخوار متعفن متحجردزد قاتل اشغالگر چپاولگر برملت اسلام زده بیغیرت خفته برابرکنج جهان ونابودی ایران وایرانی میگذرد وهمچنان غیرتهادرکون ملت بیهویت گه خشکیده وبازجه از فاکرشون التماس مالیدن وازلین دارن خلایق هرچه لایق از قرار معلوم گروه جدیدی از اصلاحطلبان آماده صدور هستن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اروپا: توافق در وین امکان‌پذیر است/ از آمریکا می‌خواهیم به توافق بازگرددمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از احتمال حصول توافق با ایران در وین خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شبکه حقوق بشر کردستان از انتقال 47 زندانی سیاسی زندان ارومیه به بند جدید خبر داد«شبکه حقوق بشر کردستان» از انتقال 47 زندانی بند سیاسی و عقیدتی زندان مرکزی ارومیه به بندهای جدید امنیتی خبر داد.این شبکه پنج‌شنبه 23 دی در گزارشی نوشت:
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترک دو روزه مذاکرات وین از سوی روسای هیات‌ها؛ بورل: دستیابی به توافق امکانپذیر استسخنان جوزپ بورل در حالی بیان شد که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه با لحنی بسیار محتاطانه‌تر درباره مذاکرات وین سخن گفت. رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه اظهار داشت: «مذاکرات بسیار آهسته‌تر از آن پیش می‌رود که بتوان به توافق دست یافت.» جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »