کانون نویسندگان ایران: پرونده‌سازی علیه فعالان نشانه «هراس حکومت» است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 کانون نویسندگان ایران: پرونده‌سازی علیه فعالان نشانه «هراس حکومت» است ▪️کانون نویسندگان ایران روز یکشنبه اول خرداد با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت‌های اخیر انتقاد کرد و خواستار آزادی فعالان مدنی زندانی شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

در شهرهای مختلف، نهادهای امنیتی طی روزهای گذشته اقدام به بازداشت پرشمار فعالان مدنی کرده‌اند.

تلویزیون حکومتی ایران روز ۲۶ اردیبهشت‌ماه در گزارشی منسوب به وزارت اطلاعات، دو شهروند فرانسوی بازداشت‌شده در ایران را به «ارتباط‌گیری» با فعالان صنفی و تلاش برای ایجاد «آشوب» و «بی‌ثبات‌سازی جامعه» متهم کرد. فعالان صنفی که در این تصاویر دیده می‌شوند از جمله رضا شهابی، رسول بداقی، اسکندر لطفی و مسعود نیک‌خواه هستند که طی روزهای گذشته بازداشت شده‌اند.

وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت در بیانیه‌ای بازداشت این دو شهروند خود را «بی‌اساس» دانست و خواستار آزادی فوری آنان شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدبان حقوق بشر: ایران طی اعتراضات اخیر به گرانی فعالان را بی‌دلیل بازداشت کرده استسازمان دیدبان حقوق بشر تاکید کرد مقامات جمهوری اسلامی طی اعتراضات سراسری به موج گرانی‌های افسارگسیخته اخیر شماری از فعالان سرشناس را با طرح اتهامات بی‌اساس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پرونده‌سازی نهادهای امنیتی، اعتصاب غذای فعالان صنفی؛ گفت‌وگوی منتشر نشده با اسکندر لطفیصداوسیما با انتشار ویدیویی «سیسیل کوهلر» و «ژاک پاریس»، دو فعال صنفی فرانسوی را جاسوس نامید و فعالان_صنفی بازداشت شده را عوامل داخلی آن‌ها خواند. (گفت‌وگو با خانواده فعالان صنفی بازداشت شده) اطلاع_رسانی معلمان hawre_yousefi
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ضرغامی: فعالان حوزه گردشگری ترکیه‌ علاقمند به سرمایه‌گذاری در اردبیل هستندوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران گفت روز گذشته در اردبیل با سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای دیدار داشته تا همکاری‌ها در حوزه گردشگری در این شهر آغاز شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عسکری: کانون ریزگردها به اطراف تهران رسیده است/ از تمامی ابزارها برای حل مشکل استفاده می‌کنیمرئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کانون ریزگردها به دلیل خشکسالی‌های پی در پی به اطراف تهران رسیده است، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تمامی ابزارهای نظارتی خود برای حل مشکل گرد و غبار در کشور استفاده می‌کند و ما حداکثر فشار خود را به دستگاه‌های متولی می‌آوریم تا به نقطه مطلوب برسیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کانون ریزگردها به اطراف تهران رسید، نمایشگر آلودگی هوا از نقشه تهران «حذف شد»در روزی که یک نماینده مجلس هشدار داد که کانون ریزگرد به پایتخت نزدیک شده است،‌ خبرگزاری‌ها در ایران خبر «حذف» نمایشگر آلودگی از نقشه تهران را منتشر کردند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دیدبان حقوق بشر: ایران طی اعتراضات اخیر به گرانی فعالان را بی‌دلیل بازداشت کرده استسازمان دیدبان حقوق بشر تاکید کرد مقامات جمهوری اسلامی طی اعتراضات سراسری به موج گرانی‌های افسارگسیخته اخیر شماری از فعالان سرشناس را با طرح اتهامات بی‌اساس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »