کانون ریزگردها به اطراف تهران رسید، نمایشگر آلودگی هوا از نقشه تهران «حذف شد»

31/02/1401 10:29:00 ق.ظ

باشگاه خبرنگاران جوان ایران روز شنبه از «حذف» نمایش دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا از نقشه آنلاین تهران خبر داد.

در روزی که یک نماینده مجلس هشدار داد که کانون ریزگرد به پایتخت نزدیک شده است،‌ خبرگزاری‌ها در ایران خبر «حذف» نمایشگر آلودگی از نقشه تهران را منتشر کردند. این خبرگزاری نوشت:‌ «برخلاف روزهای گذشته که در هر منطقه یک دستگاه سنجش نمایش داده می‌شد، اکنون در کل تهران تنها شش دستگاه نمایش داده می‌شود.

» این در حالی است که طبق پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی، «امروز [شنبه] توده جدیدی از ریزگردها به کشور وارد می‌شود و سطح آلایندگی در تهران و سایر کلان‌شهرها احتمالاً از مرز هشدار عبور خواهد کرد».

در همین زمینه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی روز شنبه خبر داد که کانون ریزگردها «به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی» به اطراف تهران،‌پایتخت، رسیده است. محمدجواد عسکری ادامه داد: «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تمامی ابزارهای نظارتی خود برای حل مشکل گرد و غبار در کشور استفاده می‌کند و ما حداکثر فشار خود را به دستگاه‌های متولی می‌آوریم تا به نقطه مطلوب برسیم.»

ریزگرد و آلودگی هوا تهران و ۹ استان دیگر را به تعطیلی کشاند با این حال تمام راه حل‌هایی که این مقام مسئول ارائه می‌دهد یا مانند مالچ‌پاشی ایراد محیط زیستی دارد یا به آینده‌ای نه چندان نزدیک مربوط می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

مراسم تقدیر از بهرام بیضایی به دلیل «آلودگی هوا و تعطیلات اخیر» لغو شدانجمن صنفیِ نمایشنامه‌نویسان و مترجمانِ ایران روز چهارشنبه خبر داد که سرپرست خانه هنرمندان ایران برگزاری مراسم تقدیر از بهرام بیضایی را به «صلاح» ندانسته و آن را لغو کرده است. ظاهرا انتشار عكسشم صلاح ندونستن كه نصفه نيمه منتشرش كرديد!

وزش باد شدید در تهران/نفوذ غبار از غرب کشور و کاهش دیدبر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران، آسمان صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد شدید برای استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

عسکری: کانون ریزگردها به اطراف تهران رسیده است/ از تمامی ابزارها برای حل مشکل استفاده می‌کنیمرئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کانون ریزگردها به دلیل خشکسالی‌های پی در پی به اطراف تهران رسیده است، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تمامی ابزارهای نظارتی خود برای حل مشکل گرد و غبار در کشور استفاده می‌کند و ما حداکثر فشار خود را به دستگاه‌های متولی می‌آوریم تا به نقطه مطلوب برسیم.

انتشار گزارش‌هایی از پیدا شدن جسد امین بذرگر، کشتی‌گیر و از دوستان نوید افکاریانتشار گزارش‌هایی از پیدا شدن جسد امین_بذرگر، کشتی‌گیر و از دوستان نوید_افکاری امین بذرگر بارها به دلیل حمایت از نوید افکاری توسط نهادهای امنیتی تهدید شده بود. نوید افکاری، کشتی گیر و از معترضان مرداد ۹۷ بود که در شهریور ۹۹ اعدام شد. ⬇️ بیشتر بخوانید: اینهای که به این راحتی آدم میکشنن اگه دین ندارن که احتمالا ندارن آیا به کار ما هم اعتقادی ندارن؟ یعنی اعتقاد ندارن که همینطور نمی مونه و یه روزی باید جوابگو باشن

خیزش گرد و خاک در بیش از ۲۰ استان/ از حضور در فضای باز اجتناب کنیدخیزش گرد و خاک در بیش از ۲۰ استان سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بیش از ۲۰ استان هشدار داد و از مردم خواست از حضور در فضای باز خودداری کنند.

آمریکا نام پنج گروه از جمله «جماعت اسلامی مصر» را از فهرست تروریسم حذف می‌کندوزارت خارجه آمریکا، جمعه 30 اردیبهشت، از حذف نام 5 سازمان تندرو از جمله «جماعت اسلامی مصر» از فهرست تروریسم ایالات متحده خبر داد.فهرست این پنج سازمان،