کاخ سفید: دنبال منزوی کردن روسیه هستیم/ زاخارووا: واشنگتن در حال باج گیری و ارعاب کشورهاست

13/12/1400 09:34 ق.ظ

کاخ سفید: دنبال منزوی کردن روسیه هستیم کرملین: واشنگتن در حال باج گیری و ارعاب کشورهاست

همزمان با اذعان دولت آمریکا به عدم امکان لغو عضویت روسیه در شورای امنیت سازمان ملل و تلاش این کشور برای منزوی کردن مسکو، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ایالات متحده را به ارعاب کشورها و باجگیری از آن‌ها برای تأثیرگذاری بر روابطشان با روسیه متهم کرد. وی طی یک کنفرانس مطبوعاتی هرگونه تلاش در این زمینه را تکذیب کرد. ساکی گفت که روسیه عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است و از این رو ایالات متحده روی بحث اخراج روسیه از این شورا تمرکز ندارد.

وی تاکید کرد که واشنگتن تلاش‌ها را بر"منزوی کردن" روسیه متمرکز کرده است.

پیش از این، انگلیس تاکید کرده بود که منشور سازمان ملل امکان حذف روسیه از شورای امنیت را نمی‌دهد. اخیرا ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین خواستار سلب کرسی روسیه در شورای امنیت سازمان ملل به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین شد.

از سوی دیگر، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفت: ایالات متحده در حال باج گیری و ارعاب بسیاری از کشورهای جهان برای تأثیرگذاری بر روابطشان با روسیه است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

پوتین: تلاش برای طولانی‌ کردن مذاکرات، مطالبات روسیه را افزایش می‌دهدرئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود گفت که تلاش برای طولانی کردن مذاکرات با اوکراین باعث افزایش مطالبات مسکو می‌شود. - خبرگزاری آناتولی مطالبه‌ی پوتین می‌تواند در حد لوله‌کشی استیل برای انتقال شیر و لبنیات به اروپا خلاصه شود. تروریست‌های خیانت‌کار کرملین گمان می‌کنند در امان هستند اما برای این امنیت!، نیاز به «روس کشی» (کشتن شهروندهای روسیه) بیش‌تر دارند.

روسیه و بلاروس از پارالمپیک زمستانی محروم شدند، کشتی روسیه تعلیق شد

سازمان ملل: حمله روسیه به اوکراین صفحه جدیدی در تاریخ جهان گشودسازمان ملل: حمله روسیه به اوکراین صفحه جدیدی در تاریخ جهان گشود میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد طی سخرانی در نشست فوق‌العاده این سازمان گفت که حمله روسیه به اوکراین صفحه جدید و خطرناکی در تاریخ جهان گشوده است.

کارنامه نظامی روسیه در حمله به اوکراین از نگاه کارشناسان آمریکاییکارشناسان آمریکایی می‌گویند حمله ارتش روسیه به اوکراین به لحاظ تاکتیک و استراتژی نظامی یک اشتباه بزرگ بوده است که ضعف‌های آن با کمبود مواد غذایی و سوخت، رها شدن وسایل نقلیه زرهی، از دست دادن هواپیماها و آمار تلفات سربازان به صورت آشکار نمایان شده است.

نماینده روسیه در آژانس: مذاکرات‌‌ هسته‌ای وین تقریبا تمام شده استمیخائيل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه سوم مارس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «دیروز ١١ ماه از آغاز مذاکرات وین گذشت. یک ماراتن طولانی و طاقت‌فرسا. اکنون تقریباً تمام شده است.»

نگاهی به ترتیب آرا در قطعنامه کم‌سابقه سازمان ملل علیه روسیهمجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲ مارس (۱۰ اسفند) در یک نشست فوق‌العاده به قطعنامه‌ای رای داد که تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می‌کرد. نتایج این رای‌گیری نشان از انزوای دیپلماتیک روسیه در میان کشورهای جهان داشت. سازمان آمریکا چرا آمریکا ره محکوم نکرد ده عراق و افغانستان حمله کرد صدا بلند نکرد

به گزارش ایسنا، به نقل از نووستی، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده کنار گذاشتن روسیه از شورای امنیت را بعید می‌داند.

وی طی یک کنفرانس مطبوعاتی هرگونه تلاش در این زمینه را تکذیب کرد.

ساکی گفت که روسیه عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است و از این رو ایالات متحده روی بحث اخراج روسیه از این شورا تمرکز ندارد.

وی تاکید کرد که واشنگتن تلاش‌ها را بر"منزوی کردن" روسیه متمرکز کرده است.

پیش از این، انگلیس تاکید کرده بود که منشور سازمان ملل امکان حذف روسیه از شورای امنیت را نمی‌دهد.

اخیرا ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین خواستار سلب کرسی روسیه در شورای امنیت سازمان ملل به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین شد.

از سوی دیگر، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفت: ایالات متحده در حال باج گیری و ارعاب بسیاری از کشورهای جهان برای تأثیرگذاری بر روابطشان با روسیه است.

وی افزود:"این کشورها بیش از هر چیز و به هر طریق ممکن مورد ارعاب و باج خواهی واشنگتن قرار دارند."انتهای پیام