نگاهی به ترتیب آرا در قطعنامه کم‌سابقه سازمان ملل علیه روسیه

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲ مارس (۱۰ اسفند) در یک نشست فوق‌العاده به قطعنامه‌ای رای داد که تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می‌کرد. نتایج این رای‌گیری نشان از انزوای دیپلماتیک روسیه در میان کشورهای جهان داشت.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲ مارس در یک نشست فوق‌العاده به قطعنامه‌ای رای داد که تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می‌کرد.

اگرچه قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد الزام‌آور نیست، با این حال این حجم از آرای مثبت شکستی نمادین برای روسیه محسوب می‌شد. آخرین باری که شورای امنیت نشست اضطراری مجمع عمومی را تشکیل داد به حدود ۵۰ سال پیش در سال ۱۹۸۲ بازمی‌گردد.تنها ۵ کشور بلاروس ، سوریه، کره شمالی، اریتره و خود روسیه به این قطعنامه رای مخالف دادند. این یک پیروزی نمادین برای اوکراین به شمار می‌رفت که نشان از افزایش انزوای بین‌المللی مسکو داشت. حتی صربستان، متحد سنتی روسیه، نیز به قطعنامه رای مثبت داد.

آنچه در این میان جلب توجه می‌کند موقعیت کشورهای آسیای مرکزی است که به شدت روابط نزدیکی با مسکو دارند. هیچ یک از پنج جمهوری آسیای مرکزی به این پیشنهاد رأی مثبت ندادند؛ آن‌ها یا ممتنع رای دادند یا اصلاً در رای‌گیری شرکت نکردند. متحدان سنتی غرب در شرق آسیا، یعنی ژاپن و کره‌جنوبی، هر دو رای مثبت به این قطعنامه دادند در حالی که طبق انتظارات کره شمالی با قطعنامه مخالفت کرد و نماینده‌اش گفت علت اصلی بحران اوکراین «در سیاست هژمونیک ایالات متحده و غرب نهفته است».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سازمان آمریکا چرا آمریکا ره محکوم نکرد ده عراق و افغانستان حمله کرد صدا بلند نکرد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل: حمله روسیه به اوکراین صفحه جدیدی در تاریخ جهان گشودسازمان ملل: حمله روسیه به اوکراین صفحه جدیدی در تاریخ جهان گشود میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد طی سخرانی در نشست فوق‌العاده این سازمان گفت که حمله روسیه به اوکراین صفحه جدید و خطرناکی در تاریخ جهان گشوده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کارنامه نظامی روسیه در حمله به اوکراین از نگاه کارشناسان آمریکاییکارشناسان آمریکایی می‌گویند حمله ارتش روسیه به اوکراین به لحاظ تاکتیک و استراتژی نظامی یک اشتباه بزرگ بوده است که ضعف‌های آن با کمبود مواد غذایی و سوخت، رها شدن وسایل نقلیه زرهی، از دست دادن هواپیماها و آمار تلفات سربازان به صورت آشکار نمایان شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جان باختن 8 غیرنظامی در حملات روسیه به خارکیفدرپی حملات روسیه به استان خارکیف اوکراین 8 غیرنظامی از جمله 2 کودک جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله روسیه به مخازن سوخت در چرنیهیف اوکرایننیروهای روسیه به مخازن سوخت در شهر چرنیهیف اوکراین حمله کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: (تحریم‌ها علیه روسیه) به طور کلی ما اصولاً در چنین تحریم‌هایی شرکت نداشتیمچاووش‌اوغلو: (تحریم‌ها علیه روسیه) به طور کلی ما اصولاً در چنین تحریم‌هایی شرکت نداشتیم یاشاسین_تورکیه. یاشاسین حریت تورکیه. یاشاسین خردمندان تورکیه و اردوغان.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشته شدن 7 غیرنظامی در حمله موشکی روسیه به شهر خارکیف اوکراینهفت غیرنظامی در حمله موشکی نیروهای روسی به شهر خارکیف اوکراین کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »