کاخ سفید: سران کوزوو و صربستان توافق عادی‌سازی روابط اقتصادی امضا کردند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سران کوزوو و صربستان طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور آمریکا «توافق عادی سازی روابط اقتصادی بین دو کشور» امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

سران کوزوو و صربستان طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور آمریکا «توافق عادی سازی روابط اقتصادی بین دو کشور» امضا کردند.جاد دیر، معاون سخنگوی کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سران کوزوو و صربستان طی مراسمی با حضور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا «توافق عادی سازی روابط اقتصادی بین دو کشور» را امضا کردند.

وی در این بیانیه تصریح کرده است: در مراسم امضا، الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان و عبدالله هوتی، نخست‌وزیر کوزوو حضور داشتند. دیر در ادامه این بیانیه همچنین تاکید کرد: این توافقنامه تاریخی دیگری است كه با تلاشهای ترامپ امکان پذیر شد تا جهان را به جایی صلح آمیز و مرفه‌تر تبدیل كند. رهبران کوزوو و صربستان طی روزهای گذشته در گفتگوهایی با حضور رابرت اوبراین، مشاور امنیتی کاخ سفید شرکت کردند و در مورد موضوعات مختلف به توافق رسیدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صربستان و کوزوو بر سر عادی‌سازی روابط اقتصادی به توافق دست یافتندانتظار می‌رود که امضای این توافق به حل یکی از جدی‌ترین مناقشات حل‌نشده در قاره اروپا کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنندپرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنند پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «به زودی کشورهای اسلامی و عرب بیشتری همین کار را انجام خواهند داد!»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صربستان و کوزوو بر سر عادی‌سازی روابط اقتصادی به توافق دست یافتندانتظار می‌رود که امضای این توافق به حل یکی از جدی‌ترین مناقشات حل‌نشده در قاره اروپا کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند«هانی‌زاده» در گفت‌وگو با ایلنا: ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کنددونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که کوزوو و اسرائیل برای عادی سازی روابط به توافق رسیده‌اند و صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شبکه یورونیوز گرجستان آغاز به‌کار کردیورونیوز ظرف یک سال و نیم گذشته ۳ شبکهٔ خبری به زبان‌های دیگر را در همکاری با رسانه‌های کشورهای آلبانی، صربستان و گرجستان راه‌اندازی کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »