کاخ سفید: سران کوزوو و صربستان توافق عادی‌سازی روابط اقتصادی امضا کردند

14/06/1399 11:17:00 ب.ظ

سران کوزوو و صربستان طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور آمریکا «توافق عادی سازی روابط اقتصادی بین دو کشور» امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

سران کوزوو و صربستان طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور آمریکا «توافق عادی سازی روابط اقتصادی بین دو کشور» امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی 04.09.2020 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی جاد دیر، معاون سخنگوی کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سران کوزوو و صربستان طی مراسمی با حضور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا «توافق عادی سازی روابط اقتصادی بین دو کشور» را امضا کردند.

وی در این بیانیه تصریح کرده است: در مراسم امضا، الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان و عبدالله هوتی، نخست‌وزیر کوزوو حضور داشتند. دیر در ادامه این بیانیه همچنین تاکید کرد: این توافقنامه تاریخی دیگری است كه با تلاشهای ترامپ امکان پذیر شد تا جهان را به جایی صلح آمیز و مرفه‌تر تبدیل كند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

صربستان و کوزوو بر سر عادی‌سازی روابط اقتصادی به توافق دست یافتندانتظار می‌رود که امضای این توافق به حل یکی از جدی‌ترین مناقشات حل‌نشده در قاره اروپا کمک کند.

پرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنندپرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنند پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «به زودی کشورهای اسلامی و عرب بیشتری همین کار را انجام خواهند داد!»

صربستان و کوزوو بر سر عادی‌سازی روابط اقتصادی به توافق دست یافتندانتظار می‌رود که امضای این توافق به حل یکی از جدی‌ترین مناقشات حل‌نشده در قاره اروپا کمک کند.

ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند«هانی‌زاده» در گفت‌وگو با ایلنا: ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند

ترامپ: صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کنددونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که کوزوو و اسرائیل برای عادی سازی روابط به توافق رسیده‌اند و صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

شبکه یورونیوز گرجستان آغاز به‌کار کردیورونیوز ظرف یک سال و نیم گذشته ۳ شبکهٔ خبری به زبان‌های دیگر را در همکاری با رسانه‌های کشورهای آلبانی، صربستان و گرجستان راه‌اندازی کرده است.