ژاپن دومین نیروگاه هسته‌ای در فوکوشیما را تعطیل و منهدم می‌کند

03/05/1398 08:49:00 ب.ظ

زمان آغاز عملیات انهدام و برطرف ساختن خطرهای ناشی از نشت مواد رادیو اکتیو مشخص نیست اما هزینه این عملیات حدود ۲۸۰ میلیارد ین، معادل ۲ میلیارد و سیصد هزار یورو تخمین زده شده است.

زمان آغاز عملیات انهدام و برطرف ساختن خطرهای ناشی از نشت مواد رادیو اکتیو مشخص نیست اما هزینه این عملیات حدود ۲۸۰ میلیارد ین، معادل ۲ میلیارد و سیصد هزار یورو تخمین زده شده است. هشت سال پس از وقوع زلزله شدید ۹ ریشتری در فوکوشیمای ژاپن و سونامی ناشی از آن که به تخریب نیروگاه هسته‌ای این شهر منجر شد، شرکت نیروی برق توکیو، تپکو اعلام کرد که قصد دارد دومین نیروگاه فوکوشیما، موسوم به فوکوشیما داینی را منهدم کند.

این نیروگاه نیز در جریان سونامی فوکوشیما و تبعات فاجعه بار پس از آن که به عنوان بدترین فاجعه هسته ای جهان پس از چرنوبیل (۱۹۸۶) شناخته شد، متحمل خساراتی شده اما میزان خسارات بسیار کمتر از نیروگاه اصلی شهر برآورد شده بود.

یک سخنگوی شرکت نیروی برق توکیو در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت: «رئیس ما (ریاست شرکت) استاندار فوکوشیما را در جریان تصمیم و قصد تپکو برای انهدام و برچیدن نیروگاه فوکوشیما داینی قرار داده است.» این مسئول شرکت برق ژاپن در ادامه یادآور شد که تصمیم یاد شده در جریان جلسه شورای اداری تپکو اتخاذ شده است. وی همچنین تاکید کرد مسئولان تپکو به این نتیجه رسیده اند که برچیدن نیروگاه یاد شده بسیار عقلانی و منطقی تر از نگهداری آن است. headtopics.com

تپکو بدین ترتیب با انهدام چهار رآکتور نیروگاه فوکوشیما داینی به درخواست و انتظار ساکنان منطقه پاسخ مثبت می‌دهد. اهالی فوکوشیما از استاندار و مقامات محلی خواسته بودند با توجه به تجربه قبلی و فجایعی که تخریب نیروگاه اصلی به بار آورده بود اقدام به برچیدن دومین نیروگاه حادثه دیده این منطقه کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

دیدار مفامات ترکیه و هیئت آمریکایی درباره عملیات احتمالی در شرق فرات- خبرگزاری آناتولی

نیروی دریایی انگلیس کشتی کافی برای حضور در ناوگان اروپایی نداردنیروی دریایی انگلیس کشتی کافی برای حضور در ناوگان اروپایی ندارد انگلیس در حالی برای عملیات مشترک جاه‌ طلبانه با شرکای اروپایی‌اش در تنگه هرمز برنامه‌ریزی می‌کند که کشتی کافی برای انجام این کار را در اختیار ندارد.

تلاش‌های اروپا برای تحکیم امنیت در تنگه هرمز و خلیح فارس مکمل اقدام‌های آمریکا خواهد بودرئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که بهتر است که ایالات متحده در عملیات تضمین امنیت دریایی در تنگه هرمز و خلیح فارس تنها نماند.

آمریکا حملات هوایی اخیر در ادلب سوریه را محکوم کردآمریکا حملات هوایی اخیر در ادلب سوریه را محکوم کرد معره النعمان در جنوب ادلب یک روز پیشتر هدف حملات هوایی نیروهای روسیه قرار گرفت و بنا بر گزارش ها در این حملات شماری از غیرنظامیان، از جمله داوطلبان امدادرسانی، کشته شدند. اونوقت اون بمبی که آمریکا رو مردم افغانستان میریزه حتما نقل ونباته ...اون بمبایی که مزدوران سعودی با حمایت مستقیم امریکا رو مردم بی گناه میریزه چیه ....لطفا الاغ نباشین خوشگل خانوم،چرا حملات اسرائیل به سوریه را محکوم نمیکنی،یا حملات سعودیها به یمن را محکوم نمیکنی؟

سپاه در جنگ هشت ساله (بخش سوم): بیرون راندن عراق از ایران و رویای فتح فلسطین

گفتمان انقلاب اسلامی در حال قدرت‌گیری از اقیانوس آرام تا دریای مدیترانه است/ آمریکایی‌ها مجبورند این منطقه را ترک کننددستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: به فضل الهی در سی و یکمین سالروز عملیات مرصاد در استان و در سطح ملی یک وفاق و همدلی و انسجام قوی در قوای سه گانه تحت هدایت مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) ایجاد شده است و ایران اسلامی یک قدرت الهی شکست ناپذیر است. گفتمان آشوب