چین جدا کردن کودکان مسلمان اویغور از والدینشان را تکذیب کرد - BBC News فارسی

25/07/1399 06:54:00 ب.ظ

چین جدا کردن کودکان مسلمان اویغور از والدینشان را تکذیب کرد

چین جدا کردن کودکان اویغور مسلمان از والدینشان را در منطقه سین‌کیانگ تکذیب کرد. به گزارش نشریه اکونومیست بیش از ۸۸۰ هزار کودک و نوزاد تا پایان سال گذشته به مراکز دولتی شبانه‌روزی منتقل شده‌اند به این دلیل که والدین‎شان در اردوگاه‌ها بازداشت بودند. وزارت خارجه چین گزارش اکونومیست را 'نمایش مضحک' خوانده است. یک ساعت پیش چین جدا کردن کودکان مسلمان اویغور از والدینشان را در منطقه سین‌کیانگ تکذیب کرد.

به گزارش نشریه اکونومیست بیش از ۸۸۰ هزار کودک و نوزاد تا پایان سال گذشته به مراکز دولتی شبانه‌روزی منتقل شده‌اند به این دلیل که والدین‎شان در اردوگاه‌ها بازداشت بودند. وزارت خارجه چین گزارش اکونومیست را "نمایش مضحک" خوانده است.

در این گزارش به شاهدان عینی، گزارش‌های دولت چین و تصاویر ماهواره‌ای بعنوان شواهد سیاست جدا کردن کودکان اویغور از والدین‌شان استناد شده است. اکونومیست آزار و اذیت اویغورها را "جنایت علیه بشریت" دانسته است.

چین بارها گفته که این اردوگاه‌ها مراکز بازآموزی مهارت‌های شغلی هستنند. این کشور به علت برپایی این اردوگاهها برای حدود یک میلیون مسلمان ایغور تحت انتقادهای شدید جهانی قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دریافت ناخواسته عکس از آلت جنسی مردان؛ فنلاند ارسال کنندگان را زندانی می‌کندنتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد که ۳۵ درصد از دختران نوجوان یا زنان جوان در سطح جهان تجربه «دریافت ناخواسته عکس یا تصاویر جنسی» را داشته‌اند. Aytakin14 اگه فنلاند بودی اون بدبخت میبردن زندون 😂😂😂 دیگه این ۳۰ سانتی ارزش زندان نداره😁

شکایت از نحوه مدیریت کرونا؛ پلیس فرانسه منزل نخست وزیر سابق را تفتیش کردماموران پلیس منزل و دفتر کار اولیویه وران، وزیر کنونی بهداشت فرانسه را نیز همزمان با بحرانی شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور تفتیش کردند.

رستوران‌ها در آستانه ورشکستگی؛ «۷۰ درصد مشتری‌ها را از دست داده‌ایم»ادریس ساروی، مالک یک رستوران ایرانی در بروکسل می‌گوید که پس از بازگشایی نزدیک به هفتاد درصد از مشتریان ثابت از دست رفته‌اند و تنها سی درصد دوباره بازگشته‌اند. R48ERT چقد بدم میاد ب کرونا میگن کووید🤬 از معجزات «کرونای قادر» ضربه زدن انحصاری و متلاشی کردن نوعی از کسب‌وکارها است که خارج از چرخه مالی محفلی آتلانتیست‌ها و برده‌داری مائوئیست‌ها در چین قرار می‌گیرند و توسعه آنها به روابط انسانی و تنوع تجربه‌ها مرتبط است.

دعوت برای شکنجه؛ سیامک نمازی قدرت درست راه رفتن را از دست داده است

کردهای سوریه بخشی از زندانیان داعش را آزاد کردند | DW | 16.10.2020جبهه دموکراتیک سوریه در شمال شرقی این کشور بیش از ۶۰۰ زندانی داعش را آزاد کرد. بخشودگی این زندانیان بخشی از قرارداد گروه‌های کرد و عرب در شرق سوریه بوده است. پیوند داعش و تروریست‌های کردی که دموکراتیک‌میگین مبارکه،اونا از اول باهم بودند و تا آخر باهم به درک واصل خواهند شد مردم عادی بودن که بعداز اشغال شمال وشمال شرق سوریه به ویژه شهر رقه توسط مزدوران ذلیل مطیع غرب،به مدت بیش از دوسال درسخت ترین شرایط به ظلم وناحق وبا انواع اتهامات کِذب توی چادر دروسط صحرا زندانی بودن(منظور خیمه‌گاه الهول هست)،تحریف وقایع درتخصص رسانه های کذاب غربی والبته شرقی هست

مانور دهی‌های کرونا؛ ابتلای مجدد بعد از بهبود دانشمندان را سردرگم ساختداس مرگبار ویروس کرونا از چندین ماه گذشته سرگرم درو کردن جان انسان‌ها در چهار گوشه جهان است و 📍جامعة الملك فيصل بالتعاون مع شركة سيسكو العالمية، تعلن عن إقامة دورة تدريبية مجانية عن بعد مع شهادة معتمدة. ◉↢ عنوان الدورة أساسيات لينكس ◉↢ الحصول على الشهادة من اكاديمية سيسكو بعد إجتياز الاحتبار ◉↢ رابط التسجيل