کردهای سوریه بخشی از زندانیان داعش را آزاد کردند | DW | 16.10.2020

25/07/1399 05:58:00 ب.ظ

جبهه دموکراتیک سوریه در شمال شرقی این کشور بیش از ۶۰۰ زندانی داعش را آزاد کرد. بخشودگی این زندانیان بخشی از قرارداد گروه‌های کرد و عرب در شرق سوریه بوده است.

جبهه دموکراتیک سوریه در شمال شرقی این کشور بیش از ۶۰۰ زندانی داعش را آزاد کرد. بخشودگی این زندانیان بخشی از قرارداد گروه‌های کرد و عرب در شرق سوریه بوده است. افزون بر این افراد آزادشده حداقل نیمی از مدت محکومیتشان را گذرانده بودند.

این زندانیان به دلیل ارتباط با داعش از سوی جبهه دموکراتیک سوریه که ائتلافی از چندین حزب و گروه با اکثریت کرد است، در شمال شرقی این کشور بازداشت شده‌بودند.

به گفته امجد عثمان، آزادسازی این زندانیان از اسارتگاه قامیشلی در نزدیکی مرز ترکیه، بخشی از قرارداد صلح بین نیروهای کرد و عرب سوریه است. سایر بندهای این قرارداد نیز پس از این اجرایی خواهند شد. زندانیان خارجی داعش تا کنون آزاد نشده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید کردهای سوریه نقش بسیار مهمی در نبرد با داعش ایفا کردند. شبه نظامیان"گردان‌های مدافع خلق" (YPG ) که اکثریت نیروهای جبهه دموکراتیک را تشکیل می‌دهند، هزاران زندانی داعش را در دهها اسارتگاه در اختیار دارند که بسیاری از آنها خارجی هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: 'متین تندرو، پدر زانیار، معترض پیرانشهری که چشمش در اعتراضات سراسری ایران با ساچمه شلیک شده توسط ماموران آسیب دیده، در ویدیویی گفت آنها ۵ شب است در آب‌های یونان سرگردان شده‌اند. پیش از این آژانس خبری کردپای ویدیویی از زانیار منتشر کرده بود که نشان می‌داد در قایق پناهجویان است. پیشتر پدر زانیار (متین) در گفتگو با چاونیوز گفته بود که او به دلایل امنیتی و فشارهای سیاسی مجبور به خروج از ایران شده است.'‎

17K Likes, 307 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: 'متین تندرو، پدر زانیار، معترض پیرانشهری که چشمش در اع...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید از آزادی دو شهروند آمریکایی از اسارت حوثی‌های یمن استقبال کردمشاور امنیت ملی کاخ سفید از آزادی دو شهروند آمریکایی از اسارت حوثی‌های یمن استقبال کرد آقای اوبراین چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده از آزادی امروز ساندرا لولی و میکائیل گیدادا، دو شهروند آمریکایی، از اسارت حوثی‌ها در یمن استقبال می‌کند.» تسلیحات آمریکایی کودکان یمن را قتل عام می کند! يمن

از «حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی» تا «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه»سند امنیت قضایی از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد از «حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی» تا «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه» 😂😂 واکسن آنفولانزا چی شد؟؟؟ جر خوردیم از خنده 😂😂😂🤣

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه از مرز 298 هزار نفر گذشت

کشته شدن دو فرمانده برجسته «القاعده» در حمله پهپادی آمریکا به شمال غرب سوریهوزارت دفاع آمریکا، پنتاگون شامگاه پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 به وقت محلی این کشور خبر از کشته شدن دو تن اینا مثل علف خرس هستند!!! هرچی هرس کنی دوبرابر می شن!! چرا؟؟ بخاطر اینکه آخوندها که تولیدکننده اصلی تروریست هستند هنوز هم به حکومت ننگین خود ادامه می دهند و حالا هم می خواهند تجارت اسلحه کنند!!!

شش ماه حبس به خاطر فیلمبرداری از دیوار خانه علی‌اکبر ولایتی!قضاوت: این فعال رسانه ای خیلی شبیه ارازشه میباشد

فیس‌بوک از انتشار تبلیغات مخالفان واکسیناسیون خودداری می‌کند | DW | 14.10.2020فیس‌بوک انتشار تبلیغاتی را که مشوق مردم برای واکسینه نکردن هستند، ممنوع می‌کند. مخالفان عمده واکسیناسیون از جمله افرادی هستند که معتقدند پاندمی کرونا یک افسانه یا تئوری توطئه است. پس حق آزادی بیان چی میشه؟