مانور دهی‌های کرونا؛ ابتلای مجدد بعد از بهبود دانشمندان را سردرگم ساخت

25/07/1399 04:21:00 ب.ظ

مانور دهی‌های کرونا؛ ابتلای مجدد بعد از بهبود دانشمندان را سردرگم ساخت العربية

داس مرگبار ویروس کرونا از چندین ماه گذشته سرگرم درو کردن جان انسان‌ها در چهار گوشه جهان است و مردی از اهالی نوادا در آمریکا ابتلای مجدد خود به کووید 19 را بعد از بهبودی از این بیماری اعلام کرد و روشن شده که شدت بیماری وی این بار بسیار بیشتر است.

با اینکه ابتلای مجدد به کووید 19 عموماً بسیار نادر است و تا به حال موارد مشابه بسیار اندکی در میان 37 میلیون مورد تأیید شده ابتلا، گزارش شده ‌است ولی این جوان 25 ساله این وضعیت را تجربه کرده و پس از ناتوانی شش‌های او از رساندن اکسیژن کافی به بدنش، نیازمند بستری شدن در بیمارستان شد در حالی که مشکل بهداشتی یا اشکالاتی در سیستم ایمنی بدن وی وجود نداشت که او را در معرض ابتلای دوباره به کووید 19 قرار دهد. این امر باعث سردرگمی دانشمندان شده و پرسش‌های زیادی را در خصوص میزان ایمنی که بدن می‌توان علیه ویروس کرونا ایجاد کند، مطرح نمود.

بر اساس مقاله نشر شده در مجله پزشکی «دی لانسیت»، این جوان در مارس گذشته دچار گلو درد، سرفه، تهوع، سر درد و اسهال بود و در آوریل گذشته، نتیجه تست او برای اولین با مثبت شد و علائم بیماری بعد از 9 روز به کلی ناپدید گردید.

نتیجه تست منفی و سپس بار دیگر مثبت شد نتایج تست کرونا در نیمه ماه می‌گذشته دو بار منفی گردید و در28 می علائم بار دیگر مشاهده شد اما این بار شامل تب و سردرد، سرگیجه، سرفه، تهوع و اسهال بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه از مرز 298 هزار نفر گذشت

شکایت از نحوه مدیریت کرونا؛ پلیس فرانسه منزل نخست وزیر سابق را تفتیش کردماموران پلیس منزل و دفتر کار اولیویه وران، وزیر کنونی بهداشت فرانسه را نیز همزمان با بحرانی شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور تفتیش کردند.

شمال مبتلایان به کرونا در افغانستان از 40 هزار نفر فراتر رفت

تداوم شیوع کرونا درآمریکای لاتین؛ ابتلای بیش از 58 هزار نفر طی شبانه‌روز گذشته

کرونا و زیان‌های کلان اقتصادی ناشی از تداوم دورکاری | DW | 16.10.2020کرونا تاثیرات وسیعی بر نوع زندگی و کار مردم در کشورهای مختلف داشته است. از آن جمله می‌توان به پدیده دورکاری اشاره کرد. دورکاری و کار از منزل می‌تواند بسیاری از شاخه‌های اقتصادی را فلج کرده و حتی به ورشکستگی بکشاند.

آژیر قرمز برای پرهیز از ضایعات غذایی در ایران/ آثار کرونا بر امنیت غذایی کشورهارییس انجمن تغذیه ایران با هشدار نسبت به ضایعات و هدر رفت غذایی در کشور، گفت: سهم ایران از کل غذایی که هرسال در جهان به هدر می‌رود، ۲.۷ درصد است. بر این اساس ضایعات موادغذایی در ایران معادل ٣٥‌میلیون تن است این درحالی است که در اتحادیه اروپا با ٢٧ کشور عضو، تنها ٩٠‌میلیون تن موادغذایی راهی زباله‌ها می‌شود. چراچرندیات پخش می کنیدمرتب این خزعبلات چیه، هدر رفت همپیالگیاتونو نندازین گردن عموم، مردم با مرغ ۲۷ تومنی، پلاستیکشم نمیذارن حروم شه حرومیا هیچ غذایی دور ریخته نمی شه ، ماشاالله اینقدر گرسنه و کارتن خواب در کشور هست که در همان لحظه اول که زباله به سطل اشغال خیابان می رود حمله می کنند و گاهی گرسنگان با یکدیگر بر سر پسماند ها دعوا می کنند، پس خیال مسئولان راحت که اسراف نداریم همه خورده می شود