دیوان محاسبات کشور

دیوان محاسبات کشور

چرا دیوان محاسبات در خصوص نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش‌ها و نهادها سکوت می‌کند؟

پاسخ دفتر رئیس‌جمهور به اظهارات عادل آذر: چرا دیوان محاسبات در خصوص نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش‌ها و نهادها سکوت می‌کند؟

19/04/2020 07:57:00 ب.ظ

پاسخ دفتر رئیس‌جمهور به اظهارات عادل آذر: چرا دیوان محاسبات در خصوص نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش‌ها و نهادها سکوت می‌کند؟

دفتر رئیس‌جمهور بار دیگر گزارش تفریغ بودجه ۹۷ از سوی دیوان محاسبات کشور را ناقص و انتشار آن را یکسویه خواند و تاکید کرد: گزارش رئیس دیوان محاسبات غیردقیق بوده و این ادعا که گزارش مذکور برای رئیس‌جمهور ارسال شده و ایشان هیچ واکنشی هنگام دریافت گزارش نشان نداده‌اند، نادرست است.

 در بخشی از اطلاعیه دفتر رئیس جمهور آمده است: رئیس جمهور گزارش را ملاحظه کرده و بلافاصله دستور بررسی و اقدام برای تکمیل و اصلاح گزارش و برخورد با تخلفات احتمالی را دادند اما اشکال از اینجا حاصل شده است که برخلاف معمول دیوان محاسبات اطلاعات خود را کامل نکرده و گزارش ناقص و یکسویه‌ای منتشر کرده است.

واکنش‌های‌ توییتری‌ به اظهارات رهبر ایران: 'مردم را می‌کشند و زبانشان دراز است' مرگ جورج فلوید؛ همه افسران یگان ضدشورش بوفالو دست از کار کشیدند صاعقه به بنای یادبود واشنگتن زد - BBC News فارسی

این اطلاعیه خاطرنشان می کند: همچنان که بانک مرکزی اعلام کرد، اطلاعات استفاده شده در گزارش مربوط به ماه آذر است در حالی که تا پایان سال، قسمت قابل توجه دیگری از تعهدات ارزی ایفا شده و کالای آن وارد شده و قسمت دیگری از واردات سفارش شده به سبب تحریم و یا عوامل دیگر در خارج از کشور متوقف شده و یا در فرایند تولید و ورود است.

دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه "بخش مربوط به تخلفات احراز شده هم به دستگاه قضایی معرفی شده است و تعدادی از متخلفین در بازداشت و منتظر محاکمه و صدور حکم هستند" ، افزوده است: اشکال اساسی این نحوه گزارش، در این خطای راهبردی بوده است که از یک اقدام استراتژیک در تأمین امنیت اقتصادی و امنیت غذایی و پایین نگه داشتن قیمت کالاهای اساسی، یک تصور منفی برای نظام ساخته و به جای آنکه معدود سوء استفاده کنندگان از این سیاست را مورد تخطئه قرار دهد، سیاست اصلی کشور را برای تأمین ارزان کالای اساسی مورد حمله قرار داده و کل سیستم ارزی و تجاری کشور را زیر سوال برده و برای معاندان نظام خوراک فراهم کرده است.

این اطلاعیه تاکید دارد: همانطور که رئیس‌جمهور محترم در سخنان خود در هیات دولت اشاره کردند، دولت از شفافیت کاملا استقبال می کند به گونه ای که قبل از ورود نهادهای نظارتی، در این عرصه شفاف سازی کرده است اما سوالی که برای افکار عمومی بی پاسخ مانده، این است که چرا یک نهاد نظارتی همانند دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه، فقط گزارش مربوط به یک قوه را نقل و در خصوص نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش ها و نهادها سکوت می کند. به عبارت دیگر وظیفه دیوان محاسبات در خصوص گزارش بودجه سایر قوا به فراموشی سپرده می شود و انگار فقط وظیفه دارد گزارش تفریغ بودجه دولت را قرائت کند. بی تردید افکار عمومی منتظر پاسخ در خصوص این دوگانگی است.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

واکنش دیوان محاسبات به حواشی گزارش تفریغ بودجه ۹۷ کشورتهران- ایرنا- دیوان محاسبات کشور در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: در گزارش این دیوان و خلاصه قرائت شده در صحن علنی مجلس، هیچ گونه اشاره‌ای به ' گم شدن حتی یک دلار' نشده است بلکه آنچه به صراحت آمده است، عدم انجام تعهدات اشخاص حقیقی و حقوقی گیرنده ارز مبنی بر واردات کالا است.

سازمان برنامه و بودجه: گزارش تفریغ سال۹۷ مقدماتی، یکجانبه و ناقص بودتهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای پیرامون گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تاکید کرد که این گزارش که توسط رییس دیوان محاسبات کشور در صحن علنی مجلس قرائت شد، مقدماتی، یکجانبه و ناقص بود.

گزارش|مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی شورای نگهبان از تأیید صحت انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرحله اول این دوره از انتخابات خبر داده است، اما ببینیم مرحله دوم انتخابات یعنی چه و در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود.

گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا از رم: برخی کشورهای اروپایی کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده در زمان شیوع کرونا را آغاز کرده‌اندگزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا از رم: برخی کشورهای اروپایی کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده در زمان شیوع کرونا را آغاز کرده‌اند میزان این همه‌گیری در سطح اروپا متفاوت بوده و برخی کشورها دیرتر از دیگران واکنش نشان داده‌اند. KeepIRSanctions KeepIRSanctions این قبیل اقدامات برای اروپایی های متمدن و بافرهنگ مشکلی نداره؟ خلیج_فارس الخلیج_الفارسی persian_gulf در_خانه_میمانیم

سازمان برنامه و بودجه: گزارش تفریغ سال۹۷ مقدماتی، یکجانبه و ناقص بودتهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای پیرامون گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تاکید کرد که این گزارش که توسط رییس دیوان محاسبات کشور در صحن علنی مجلس قرائت شد، مقدماتی، یکجانبه و ناقص بود.

آمارکرونا در جهان؛ بیش از ۲ میلیون‌نفر مبتلا و ۱۵۳هزار نفر قربانی شدندایتالیا با شمار بالای بیماران شفا یافته رکورد زد آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان را در این گزارش دنبال کنید.